Skocz do zawartości

Budowa domu na działce 7arów a zabudowa zagrodowa


Konrad_S

Recommended Posts

Witam Wszystkich!

Jest to mój pierwszy posta na forum więc się przywitam i proszę o pomoc.

Mam możliwość zakupu działki o powierzchnie 700m2. Problemem jest to, że w gminie nie ma MPZP, jest tylko studium, w którym tereny te widnieją jako tereny pod zabudowę zagrodową, wobec tego nie dostanę pozwolenia na budowę ponieważ nie jestem rolnikiem anie nie posiadam 1 ha ziemi, kiedy przekazałem tą informację właścicielowi tą informację powiedział mi, że:

będę mógł wybudować na niej dom ponieważ on ma już wydane na tą działkę decyzję o warunkach zabudowy z 2008 roku i obecnie wystarczy, że przeniesie tą decyzję na mnie i to wystarczy abym mógł się na niej budować. Obawiam się jednak że w takim przypadku nie dostanę w gminie pozwolenia na budowę nawet jak sama decyzja na danej działce będzie na mnie osobiście. Proszę o pomoc, na co zwrócić jeszcze uwagę? Jakie pytania zadać właścicielowi? Gdzie jeszcze powinienem się udać.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Czyli jest rolnikiem i ma 1 ha ziemi - przeliczeniowy albo fizyczny..



Ściślej użytków rolnych + spełnia pozostałe warunki bycia rolnikiem.

Wyjściem z sytuacji może być, uzyskanie przez właściciela, decyzji pozwolenia na budowę i cesja tegoż na nabywcę działki. Rozpoczęcie przez niego (poprzedniego właściciela) robót budowlanych zmniejsza ryzyko "komplikacji" przy cesji.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Ściślej użytków rolnych + spełnia pozostałe warunki bycia rolnikiem.

Wyjściem z sytuacji może być, uzyskanie przez właściciela, decyzji pozwolenia na budowę i cesja tegoż na nabywcę działki. Rozpoczęcie przez niego (poprzedniego właściciela) robót budowlanych zmniejsza ryzyko "komplikacji" przy cesji.


icon_smile.gif Witam. Da sie z sytuacji wyjść zgodnie z prawem. Ja udałbym się do fachowca z tej dziedziny po poradęi niczym bym si nie martwił.
Link do komentarza
Cytat

Istotna jest treść wydanych warunków zabudowy - jeśli jest to pozwolenie na budowę domu mieszkalnego to nie powinno być problemów. Gdy WZ dotyczą zabudowy siedliskowej to oczywiście nowy właściciel musi spełniać warunki wymagane dla takiej inwestycji.




Dziękuję wszystkim z aktywność i odpowiedzi, może trochę dopowiem.

Właściciel ma działkę 103/3 o powierzchni 0,27555 i podzielił ją na cztery mniejsze:
103/4
103/5
103/6 o pow. 717m - która jestem zainteresowany
103/7

Właściciel na działkę 103/3, czyli tą przed podziałem miał wydane warunki zabudowy ale bez pozwolenia na budowę i te warunki przepisał na mnie i już na działkę 103/6, czyli warunki są ale bez pozwolenia na budowę. Czyli mam warunki na siebie, na działkę którą chcę kupić... ale mam obawy co do tej zabudowy zagrodowej... czy może zdarzyć się tak że mimo wszystko nie dostanę pozwolenia na budowę? (czyli czy jednak muszę być rolnikiem czy nie?)

Dziękuję i pozdrawiam. Edytowano przez Konrad_S (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jeśli WZiZT "opiewa" na zabudowę zagrodową, to przy cesji musisz spełnić wszystkie warunki poprzedniego właściciela - w tym "bycia" rolnikiem.

Z drugiej strony, zgoda na podzielenie działki na mniejsze niż 3.000m2, sugeruje, że te działki zostały przeznaczone pod zabudowę - straciły status rolnych i są budowlane.

Diabeł tkwi w szczegółach, a te są w treści WZiZT, których nie znamy.

Link do komentarza
Cytat

Jeśli WZiZT "opiewa" na zabudowę zagrodową, to przy cesji musisz spełnić wszystkie warunki poprzedniego właściciela - w tym "bycia" rolnikiem.

Z drugiej strony, zgoda na podzielenie działki na mniejsze niż 3.000m2, sugeruje, że te działki zostały przeznaczone pod zabudowę - straciły status rolnych i są budowlane.

Diabeł tkwi w szczegółach, a te są w treści WZiZT, których nie znamy.




No niestety szczegółów nie znamy ponieważ nie ma WZiZT, jest tylko studium w którym grunty te przewidziane są pod zabudowę zagrodową. To jakieś błędne koło, gdzie można szukać głębiej informacji na temat WZiZT?
Link do komentarza
icon_eek.gif

A to:

Cytat

i te warunki przepisał na mnie i już na działkę 103/6, czyli warunki są ale bez pozwolenia na budowę. Czyli mam warunki na siebie, na działkę którą chcę kupić...



To jest WZiZT i tam jest wszystko napisane.

Ps. WZiZT to Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu czyli decyzja administracyjna - zwane też WZ lub tak jak Ty nazywasz "warunki".
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif

A to:



To jest WZiZT i tam jest wszystko napisane.

Ps. WZiZT to Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu czyli decyzja administracyjna - zwane też WZ lub tak jak Ty nazywasz "warunki".




Przepraszam bo już się zamotałem, wobec tego temat rozumiem za wyczerpany bo:

Mam warunki WZiZT dla tej działki i warunki te wypisane są bezpośrednio na mnie. W warunkach przewidziana jest budowa domu mieszkalnego z garażem i zbiornikiem bezodpływowym. Do tego są wyszczególnienia odnośnie spadów, elewacji itd. ale nigdzie nie jest napisane że muszę spełnić warunek być rolnikiem i posiadać 1ha ziemi...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...