Skocz do zawartości

Remont piwnicy


Recommended Posts

Piwnica znajduje się w 100-letniej kamienicy. Nie ma w niej wilgoci, ani grzyba. Jest o tyle dobrze, że jej ściany nie "sąsiadują" z gruntem, tylko sąsiednimi piwnicami, więc ściany non stop są suche.
Jej wymiar to 3,5 m długość, 2,5 m szerokość i 2 m wysokość.
Chciałbym wyrównać ściany, ponieważ sypie się ze szczelin między cegłami.
Piwnica jest z czerwonej cegły pomalowanej gruntem.

Czego tutaj użyć i jaki będzie mniej więcej koszt remontu 3 ścian? (jedna z dłuższych ścian jest tzw. prowizorką z pustych czerwonych cegieł) Celujemy oczywiście w jak najniższe koszta. Edytowano przez Yoky (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

jaki będzie mniej więcej koszt remontu 3 ścian?



Ciekawe dlaczego tylko trzech icon_eek.gif , a co z czwartą zamierzasz zrobić icon_rolleyes.gif ...

Do czego ma służuć to pomieszczenie? Co z wentylacją?

Nie rób nic gipsem ani płytami g/k, najlepiej należałoby wyrównać tynkiem cementowo-wapiennym. Koszt zależy też od tego, jak nierówne są te ściany. Chcesz zlecić to komuś, czy bawić samemu, jeśli masz jakąś praktykę icon_rolleyes.gif

Link do komentarza
Tylko 3 ściany, ponieważ jedna z dłuższych ścian jest idealnie równa.
Pomieszczenie ma służyć jako siłownia. Wentylacji nie ma. W dwóch krótszych ścianach idą przewody kominowe, na szczęście nigdy nie było widać śladów sadzy.
Nie wiem, czy to istotne, ale w lato jest przyjemnie chłodno, natomiast w zimę, przyjemnie ciepło, prawdopodobnie własnie przez przewody kominowe.

Myślałem nad tynkiem cementowo-wapiennym, ale chciałem potwierdzenia kogoś bardziej doświadczonego.
W Obi można kupić taki tynk za 15 zł/30kg. Czy można mniej więcej oszacować, ile worków trzeba kupić?
Chcę robić to sam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Skoro celujemy w najniższe koszty, przy zachowaniu jakości nie marketowej, a lepszej, to radziłbym w porządnym sklepie, hurtowni budowlanych materiałów kupić zaprawę tynkarską Atlasa po ok 10 zł za 25 kg.
Do tego dokup listwy do tynkowania, tzw żyletki, wypionuj je i tynkuj icon_lol.gif

A w tych przewodach, które podejrzewasz o dogrzewanie pomieszczenia zimą, to leci ciepło z ognisk piekielnych icon_rolleyes.gif , czy ktoś jeszcze niżej mieszka icon_rolleyes.gif i tam grzeje

icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...