Skocz do zawartości

Podłączenie prądu.


Recommended Posts

Cześć!
Mam do Was - mądrych - pytanie. icon_smile.gif
Mam wybudowany kurnik, obowiązkowo muszę mieć w nim światło.
Proszę powiedzcie mi ile kW potrzeba mi do tego pomieszczenia (40m2) ?
Nie wiem od czego jest to zależne, mogę dodać, że światło będzie paliło się tam okresowo kilka godzin i przez max pół roku ciągle w żarówkach o ogólnej mocy do 500W. Sprawa pilna!
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Cytat

Było napisane 20 lux



na 1 ptaka icon_cool.gif

Tyle, że jemu prawdopodobnie nie chodzi o ilość światła, tylko o szacowaną ilość energii potrzebnej od oświetlenia tego kurnika.
Pomieszał jednostki.

Czyli, zakładając, że doświetlenie to około 6 godzin dziennie, przez 180 dni x moc zainstalowanych żarówek 500W, to daje to zużycie około 540kWh.


Ps. Jeśli jednak chodzi o "przydział mocy" to potrzeba 0,5kW - czyli tyle ile wynosi łączna moc żarówek.
Link do komentarza
weź 1-2 kw - jeśli nie ma minimum - ale może być jakiś wymóg, że np. możesz mieć np. 4kw lub więcej, ze mniej nie można - to wtedy weź to minimum
a ile 1kw kosztuje to sprawdź w cenniku twojego dostawcy

warunki przyłaczenia już masz?

są specjalne tabelki jakie bezpieczniki się daje.
o ile dobrze pamiętam, to np dla 14kw daje się takie same bezpieczniki jak dla 17kw
dla przykładu jaki podałem
więc lepiej zapłacić za 14kw bo bezpiecznik i tak wytrzyma, a mniej zapłacisz za przyłacze (cena od kw)
trzeba poszukać tej tabelki, jak to dokładnie wygląda
Link do komentarza
Dobrze by było, abyś przedstawił całość zagadnienia, bo teraz to takie wróżenie z fusów.
- czy obiekt (kurnik) nowy,
- czy na działce zabudowanej domem mieszkalnym,
- czy zbudowany zgodnie z wymaganiami - czyli z pozwoleniem na budowę,
- jeśli z pozwoleniem, to w projekcie powinna być wyliczona moc i "promesa" dostawy energii elektrycznej. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Kurnik nie jest nowy, jest to dosyć stary budynek. Na tej działce nie ma innych zabudowań, w sąsiedztwie są domy.
Ciężko o pozwolenie na budowę w takim antyku...
Chciałbym wiedzieć jaki będzie ogólny koszt, jakich wydatków oprócz tych z elektrowni mam się spodziewać?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...