Skocz do zawartości

Sufit podwieszany a kruchy strop


Recommended Posts

Panowie mam następujący problem, okazało się, że mam w stropie beton ze żwirem, wwierciłem się na 6 cm i wszystko jest tak kruche, że śrubokrętem powiększam otwory. Dom ma ok 80 lat i nie mam pojęcia czego się spodziewać, czy wyżej będzie sam beton czy jeszcze coś innego. Jest opcja, że całość jest wykonana z tej kruchej mieszanki ? Co mam teraz zrobić ? Chciałem zawiesić wszystko na stalowych dyblach długości 6 cm.
Link do komentarza
Cytat

Czy to jest dom, czy kamienica? Co jest nad Twoim stropem?
Jakiej wielkości jest pomieszczenie - może da się podwiesić ten sufit tylko na konstrukcji mocowanej do ścian (przy niewielkim pomieszczeniu jest to możliwe)

A może pomyśl o suficie napinanym...

http://pl.barrisol.com/rezydencje-definicja-sufit.htm

http://www.dpsceilings.com/index_pl.php



Jest to dom, nad stropem jest zamieszkane piętro. Pomieszczenie ma ok 17m2 + 8m2 zaadoptowane ze starego przedpokoju (z drzwi zrobione jest przejście) jednak na razie remontuję większe pomieszczenie. Dodam, że w stropie idą 3 szyny.
Co do mocowania sufitu do ściany jestem otwarty na wszelkie rozsądne pomysły. Popytałem trochę znajomych i jeden wymyślił, że równolegle do szyn można by umieścić drzewo i sufit zamocować do niego.
Co do sufitu napinanego to w tym pomieszczeniu wolałbym podwieszany, ponieważ mam już wszystko pod niego zakupione (płyty, profile, itd.) a nie mam miejsca żeby to gdzieś później składować.
Mogę zapytać mniej więcej jakie są ceny montażu napinanego ? Edytowano przez szyjek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

beton 80 lat temu to niewielu wtedy widziało na oczy, nie mówiąc o możliwości zbudowania z niego domu



Człowieku czytaj ze zrozumieniem, gdzie pisze coś o zbudowaniu domu ? 80 lat temu z braku materiałów sypali co mieli i dla tego zamiast 100% betonu mam w stropie lichą mieszankę i teraz muszę kombinować jak podwiesić sufit. Jak nie potrafisz pomóc to nie rób syfu w temacie.


Link do komentarza
Cytat

Dom ma ok 80 lat i nie mam pojęcia czego się spodziewać, czy wyżej będzie sam beton czy jeszcze coś innego.




Cytat

Dodatkowo ludzie którzy budowali ten dom nadal w nim mieszkają więc potwierdzają to co widać gołym okiem.




Cytat

Człowieku czytaj ze zrozumieniem, gdzie pisze coś o zbudowaniu domu ? 80 lat temu z braku materiałów sypali co mieli i dla tego zamiast 100% betonu mam w stropie lichą mieszankę i teraz muszę kombinować jak podwiesić sufit. Jak nie potrafisz pomóc to nie rób syfu w temacie.


Kolego, pyskujesz a nie pamiętasz co sam pisałeś. A piszesz masło maślane, ludzie którzy budowali ten dom nadal mieszkają w nim, bo jakiego pytasz Nas, zapytaj ich z czego ten strop wybudowali.
Link do komentarza
Cytat

Człowieku czytaj ze zrozumieniem, gdzie pisze coś o zbudowaniu domu ? 80 lat temu z braku materiałów sypali co mieli i dla tego zamiast 100% betonu mam w stropie lichą mieszankę i teraz muszę kombinować jak podwiesić sufit. Jak nie potrafisz pomóc to nie rób syfu w temacie.


"Szyjek" a nie przyszło Ci do głowy że jeżeli ten strop jest taki lichy, to może zagrażać to twojemu zdrowiu i życiu,jak sąsiad z fotelem "wleci" do Ciebie .
Link do komentarza
Cytat

"Szyjek" a nie przyszło Ci do głowy że jeżeli ten strop jest taki lichy, to może zagrażać to twojemu zdrowiu i życiu,jak sąsiad z fotelem "wleci" do Ciebie .



Dokłądnie to miałam przed oczami po przeczytaniu tematu - sąsiad wpadający do mieszkania przez sufit ;)
Link do komentarza
Nośność zamocowania w suficie najlepiej sprawdzić doświadczalnie. Ciężar powierzchniowy sufitu podwieszanego wynosi 12 - 13 kg/m2 co przy typowym rozstawie mocowania daje obciążenie 5 - 7 kg/dybel. Wystarczy podwiesić równoważny ciężar (tuż nad podłogą) i stwierdzić czy dybel trzyma.

Ewentualne zwiększenie wytrzymałości zamocowania można uzyskać używając dybli o innym sposobie rozpierania bądź o większej średnicy i długości albo stosując tzw. kotwy chemiczne.


Jak mocować kołki, wkręty, kotwy i śruby?
Kołki, wkręty, kotwy i śruby - rodzaje zamocowań
Link do komentarza
Cytat

Spoko, nie wpadnie, ma przecież jakieś panele pod fotelem icon_confused.gif

A swoją drogą ten strop powinien ocenić jakiś fachowiec icon_rolleyes.gif



Wpaść raczej nie wpadnie skoro lata temu tak się budowało i domy stoją. Są szyny i pręty więc nie ma takiej opcji.
Fachowcy byli odnośnie innych prac i uwag żadnych nie mieli. Po prostu mam pewne obawy podwiesić sufit do tego i szukam pomysłu.


Cytat

Nośność zamocowania w suficie najlepiej sprawdzić doświadczalnie. Ciężar powierzchniowy sufitu podwieszanego wynosi 12 - 13 kg/m2 co przy typowym rozstawie mocowania daje obciążenie 5 - 7 kg/dybel. Wystarczy podwiesić równoważny ciężar (tuż nad podłogą) i stwierdzić czy dybel trzyma.

Ewentualne zwiększenie wytrzymałości zamocowania można uzyskać używając dybli o innym sposobie rozpierania bądź o większej średnicy i długości albo stosując tzw. kotwy chemiczne.


Jak mocować kołki, wkręty, kotwy i śruby?
Kołki, wkręty, kotwy i śruby - rodzaje zamocowań



Zastanawiałem się właśnie nad kotwieniem chemicznym. Edytowano przez szyjek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wpaść raczej nie wpadnie skoro lata temu tak się budowało i domy stoją. Są szyny i pręty więc nie ma takiej opcji.


Podwieszany sufit to też dodatkowy ciężar ,choć nie jest wielki ale jest ,mam nadzieje że ten dodatkowy ciężar nie spowoduje zawalenia.
Jeżeli są szyny (dwuteownik) to wieszaki można zaczepić do nich .


http://www.baks.com.pl/produkty/zd-zaczep-...wnika_1415.html Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Panowie mam następujący problem, okazało się, że mam w stropie beton ze żwirem, wwierciłem się na 6 cm i wszystko jest tak kruche, że śrubokrętem powiększam otwory. Dom ma ok 80 lat i nie mam pojęcia czego się spodziewać, czy wyżej będzie sam beton czy jeszcze coś innego. Jest opcja, że całość jest wykonana z tej kruchej mieszanki ? Co mam teraz zrobić ? Chciałem zawiesić wszystko na stalowych dyblach długości 6 cm.






stelaż krzyżowy - w zależności od rozpiętości węższej ściany może być samonośny
Link do komentarza
Odnośnie szyn, są 4 z tego jedna w ścianie, rozmieszczone co 100cm. Pokój ma ok 4x4,5m, czy nie są za szeroko rozmieszczone aby zamocować do nich stelaż ?

Odnośnie ciężaru sufitu, ja obawiam się, że kołki/dyble mogły by nie dać rady w tym materiale i podwieszony spadnie, o zawaleniu się oryginalnego stropu raczej nie ma mowy, oglądałem dziś projekt techniczny domu, w 1977r był on rozbudowany o piętro i dodatkowo wzmacniany większą ilością stali i cementu z uwagi na szkody górnicze. Skoro zezwolono na rozbudowę to domek z kart to raczej nie był. Mało tego od 20 lat nad tym pomieszczeniem stoi dość ciężkie pianino. Edytowano przez szyjek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Mało tego do 20 lat nad tym pomieszczeniem stoi dość ciężkie pianino.

:hahaha2:
jak pianino jest używane to może wełnę wsadź pomiędzy.

Cytat

Odnośnie szyn, są 4 z tego jedna w ścianie, rozmieszczone co 100cm. Pokój ma ok 4x4,5m, czy nie są za szeroko rozmieszczone aby zamocować do nich stelaż ?

Może być co 1m

http://www.knauf.pl/knaufweb/prasa/sucha-z...u-podwieszanego Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...