Skocz do zawartości

Izolacja złączek rur PP


Recommended Posts

Witam instalacja zgrzewana zrobiona miesiąc temu i sprawdzona a więc przyszedł czas na jej zatynkowanie i tu pojawia się pewna niewiedza z mojej strony .

Proste odcinki rur są oczywiście w otulinie ale łączenia rur: kolanka, mufy, trójniki są niezaizolowane bo nie ma możliwości założenia na nich otuliny .
Co zrobić w tym przypadku z tymi kolankami itp ?
Zostawić niezaizolowane i poprostu na nie tynk czy należy je zaizolować ? Jeśli tak to w jaki sposób ?

Dziękuję za odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
Zapiankuj je albo kup otulinę piankową tej średnicy co kolanka, mufy i załóż kawałkami a całość obwiąż taśmą izolacyjną aby trzymało się to jakoś.

Ach, zapomniałem zapytać, te kolanka,mufy , trójniki z czego masz?
Link do komentarza
Cytat

kolanka,mufy , trójniki z czego masz?



A z czego może mieć, jeśli nie z PP icon_eek.gif ?

Mógłby te złączki zrobić stalowe, czy miedziane, gwintowane, ale poszedłby z torbami, wydając kasę na mufki z gwintami metalowymi, pozwalającymi na montaż tych kształtek, to po pierwsze, a po drugie nie miałoby to żadnego sensu icon_eek.gif

Wiem, że zadałeś to pytanie żartobliwie, a ja odpowiadam tak na poważnie icon_eek.gif

przemekowi9242 pewnie chodzi o izolację cieplną... Bardzo rzadko kiedy izolowałem te złączki - rurki owszem, szczególnie w ścianach zewnętrznych budynku.
Link do komentarza
Cytat

A z czego może mieć, jeśli nie z PP icon_eek.gif ?

Mógłby te złączki zrobić stalowe, czy miedziane, gwintowane, ale poszedłby z torbami, wydając kasę na mufki z gwintami metalowymi, pozwalającymi na montaż tych kształtek, to po pierwsze, a po drugie nie miałoby to żadnego sensu icon_eek.gif

Wiem, że zadałeś to pytanie żartobliwie, a ja odpowiadam tak na poważnie icon_eek.gif


Tak na poważnie to moje pytanie nie było żartobliwe.
Wiesz jakich mamy fachowców, jak nie robią za swoje pieniądze to wszystko wcisną aby koledze czy szwagrowi w hurtowni nagonić trochę kasy icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...