Skocz do zawartości

Nordic Walking


Recommended Posts

Cytat

Uprawia ktoś może z forumowiczów popularne dzisiaj chodzenie z kijkami?


Stokrotka, ja od kilku ładnych lat uprawiam, co najmniej dwa razy w tygodniu po około 10 km.
I nie używam jakiś bajeranckich kijków z marketu tylko zwykłe kijki z leszczyny.
Link do komentarza
Cytat

Ja się dopiero tego roku zapaliłam do tego sportu ..... raz robię tylko 5, drugim razem 10, czy 15 km. Ale staram się by co najmniej 5 x w tyg. wyjść na kije


Ja specjalnie wychodzić nie muszę, ba mi jeszcze za to płacą icon_biggrin.gif Tak, tak to jest moja praca. Jak już pisałem co najmniej dwa razy w tygodniu spaceruje sobie po torach kolejowych tzw obchód torów a że przy takim spacerku ręce bolą od machania nimi w powietrzu to zawsze jakieś kijoszka se wytnę i tak sobie "spaceruję" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Moi swatowie, dużo podróżujący i chodzący po górach kupili sobie już ze trzy lata temu gdzieś za granicą wypasione kije, wszędzie ze sobą je zabierają, tyle tylko, że nadal są one zapakowane firmowo w piękne foliowe woreczki i nie opuściły one bagażnika samochodu od momentu zakupu, no, może na czas sprzątania samochodu... icon_rolleyes.gif

Można i tak icon_rolleyes.gif , nieprawdaż...
Link do komentarza
Cytat

Ja chodze z kijkami, głównie ze względu na moją mamę.
Dla niej to idealny sport. Nie obciążą stawów, a jednocześnie dostarcza niezbędnej dawki ruchu.


No, należy się szacun za pomoc mamie icon_biggrin.gif
A co chodzenia to chodzenie a chodzenie z kijkami jest różnica, nieraz widuję jak chodzą sobie Panie (dziwne bo Panów jeszcze jakość nie widziałem icon_biggrin.gif ) to kijki ciągną za sobą niby zwłoki albo flegmatycznie wymachują nimi, więc nie wiem po co chodzą, chyba tylko dla lansu icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

A co chodzenia to chodzenie a chodzenie z kijkami jest różnica, nieraz widuję jak chodzą sobie Panie (dziwne bo Panów jeszcze jakość nie widziałem icon_biggrin.gif ) to kijki ciągną za sobą niby zwłoki albo flegmatycznie wymachują nimi, więc nie wiem po co chodzą, chyba tylko dla lansu icon_biggrin.gif




W mojej grupie akurat na tych zawodach na Słowacji / fotka / było dwóch panów i 6 pań ... tak, że i panowie u nas często chodzą.

A co do machania czy ciągnięcia kijów ......jeśli uprawiają nordic na zasadzie wyjścia z domu i pobycia w plenerze ze znajomymi to nie robi to różnicy jak się chodzi.

Co innego gdy się chodzi często i na długie dystanse to technika ma duże znaczenie
Link do komentarza
Cytat

W mojej grupie akurat na tych zawodach na Słowacji / fotka / było dwóch panów i 6 pań ... tak, że i panowie u nas często chodzą.

A co do machania czy ciągnięcia kijów ......jeśli uprawiają nordic na zasadzie wyjścia z domu i pobycia w plenerze ze znajomymi to nie robi to różnicy jak się chodzi.

Co innego gdy się chodzi często i na długie dystanse to technika ma duże znaczenie


No, a jakieś miejsce na pudle zajęliście icon_biggrin.gif icon_question.gif
A co do chodzenia to rekreacyjnie mogą chodzić na spacery, technika jest potrzebna czy długie czy krótkie dystanse coby odpowiednie części ciała,mięśnie pobudzić a takie spacerowanie to tylko zamula icon_biggrin.gif Bynajmniej tak mi się wydaje.
Link do komentarza
Cytat

No, należy się szacun za pomoc mamie icon_biggrin.gif
A co chodzenia to chodzenie a chodzenie z kijkami jest różnica, nieraz widuję jak chodzą sobie Panie (dziwne bo Panów jeszcze jakość nie widziałem icon_biggrin.gif ) to kijki ciągną za sobą niby zwłoki albo flegmatycznie wymachują nimi, więc nie wiem po co chodzą, chyba tylko dla lansu icon_biggrin.gif



Wiem, że gdyby nie ja to mama by się nie ruszyła ;)
A co do techniki, to zaczynałysmy na zajęciach z instruktorem. Pokazał nam co i jak i teraz juz chodzimy same, myślę, że w miarę poprawnie ;)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 4 miesiące temu...
Ja nie uprawiam tego rodzaju sportu, ale często widuje takie osoby, choć teraz już rzadziej niż chociażby rok temu, które z kijkami przemierzają chodniki miasta. Najczęściej są to starsze panie. Chyba moda na to już przemija, ale w sumie, z tego co czytałem, jest to bardzo zdrowy sport i nawet pomaga w odchudzaniu: http://www.alces.pl/czy-nordic-walking-pozwala-schudnac/. Wszyscy się śmiali z tych kijków, ale wyczytałem, że pierwotnie było to jedno z podstawowych ćwiczeń wśród zawodowych narciarzy, więc jak dla mnie ten sport zasługuje na pełną rehabilitację.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...