Skocz do zawartości

Reduktor Ciśnienia


Gość mhtyl

Recommended Posts

Mam krótkie pytanie, czy zastosowując reduktor ciśnienia w domowej instalacji spowoduje on mniejsze zużycie wody?
Mam dość duże ciśnienie w domu, od hydroforni oddalony jestem niecałe 50 m a zużycie mam duże, wg mojej małżonki o wiele za duże icon_biggrin.gif Za trzy miesiące zużycie wody wynosi 30-35 m3 przy dwóch osobach dorosłych + dwójka dzieci.
Link do komentarza
Zbyt wysokie ciśnienie w instalacji zwiększa zużycie bieżącej wody może nawet niszczyć sprzęt (uszczelki) powodując jego nieprawidłowe działanie, albo niekontrolowane wycieki wody.

Spróbuj przydławić ciśnienie przykręcając je na zaworze głównym, na razie powinno wystarczyć, a Ty zobaczysz czy się nie poprawiło.
Link do komentarza
Według mnie nie.
I tak armaturą końcowo regulujesz ile się leje.
Ale znam takich co uważają że to przynosi oszczędności.
Efekt... spłuczka się napełnia... długo się napełnia icon_biggrin.gif
Inna sprawa to obciążenie instalacji (uszczelki).


PS.
Powiedz żonie że SM liczą ryczałtem 9m3/osobę miesięcznie, to od razu zrozumie że nie ma u Was tragedii icon_biggrin.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Według mnie nie.
I tak armaturą końcowo regulujesz ile się leje.
Ale znam takich co uważają że to przynosi oszczędności.
Efekt... spłuczka się napełnia... długo się napełnia icon_biggrin.gif
Inna sprawa to obciążenie instalacji (uszczelki).


PS.
Powiedz żonie że SM liczą ryczałtem 9m3/osobę miesięcznie, to od razu zrozumie że nie ma u Was tragedii icon_biggrin.gif


Tylko, że szwagierka ma taką sama ilość osób a zużywa prawie o połowę wody mniej. Co prawda mieszka kilka kilometrów od ujęcia wody ale czy to ma jakiś wpływ.

Pamiętam jak kiedyś był ryczałt a potem założyliśmy licznik (jeszcze w domu rodzinnym w latach 90) to rachunki za wodę były prawie o połowę mniejsze, a wody użytkowało się tak jak i przed założeniem licznika, więc na ryczałt uważam, że się przepłaca (ale może nie we wszystkich przypadkach)

U mnie nie ciśnienia aby baterie rozrywało, tylko tak jak to mówią szukam dziury w całym icon_biggrin.gif
Znajomy mi kiedyś opowiadał, że u niego zaczęły przeciekać baterię , a że już miały swój wiek myślał, że trza je wymienić na nowe. I jakimś trafem dowiedział się ,że przyczyną może być zbyt wysokie ciśnienie. Zgłosił to u siebie do swoich wodociągów gminnych. Przyjechali i stwierdzili, że ciśnienie jest znacznie za wysokie, założyli reduktor ciśnienia na swój koszt i problemy z przeciekającymi bateriami znikły.

Cytat

Spróbuj przydławić ciśnienie przykręcając je na zaworze głównym, na razie powinno wystarczyć, a Ty zobaczysz czy się nie poprawiło.


Spróbuję, ale to raczej tylko zmniejszy przepływ wody, a ciśnienie będzie dalej takie samo.
Link do komentarza
Kolega z dwójką dzieci twierdzi że po zabudowaniu reduktora oszczędza 8 m na okres rozliczeniowy.
To będzie tym bardziej prawdziwe im mniejsze są dzieciaki i bez opamiętania odkręcają na na cały gwizdek krany. Redukcja ciśnienia zapewne dość znacznie ograniczy zużycie wody w takim przypadku.
Najlepszym ogranicznikiem jest chyba jednak edukacja i samodyscyplina, czy jakoś tak.
Ale reduktor ciśnienia powinieneś i tak mieć z wielu powodów, bo w sieci czasami pojawia się ciśnienie powyżej 5 atm, a to już jest zagrożenie. Mnie dwa razy zalało piwnicę. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...