Skocz do zawartości

Cyklinowanie i szare klepki


Recommended Posts

Witam,
Cyklinowałem po raz pierwszy i mnie zastanawia co zrobić? chodzi mi tutaj o zdjęcie gdzie widać takie szare fragmenty klepek to jest na środku pokoju dosłownie w centralnym miejscu, a na zdjęciu drugim widać takie bardziej pociemniałe prawdopodobnie od wody z kaloryfera? Nie wiem, wiem tylko to, że cykliniarka nie pociągneła ani tego, ani tego (przyznaje, że było to bardziej szare i bez koloru ) najpierw zaczalem 40, ale jak przejechałem 10 razy, doszedłem do wniosku, że wrzuce grubszy i dopiero efekt niezły był po 27 którym też z 10 razy przejechałem pokój, aż musiałem dociskać tą taśmę wajchą bo nie brało, następnie 2x 60, potem 80 2x a potem szlifierką boczną 40 krawędzie, i mam zamiar pokleić klepki na noc i pospoinować niektóre fragmenty, następnie przejadę 100 całość.

Czy lakier mi zakryje te szare fragmenty? Bo raczej wątpię żebym mocniej mógł wydrzeć jeżeli przejechałem wszystko z 30 razy icon_biggrin.gif

Jakby co to drewno z olchy.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez be6he6mo6th (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Prawdopodobnie klepki są przebarwione na całej grubości (wpływ wody) i usuniecie plam metodą szlifowania nie będzie możliwe. Można spróbować rozjaśnić drewno przy użyciu perhydrolu (woda utleniona), ale efekt trzeba sprawdzić na niewielkiej powierzchni. Ewentualnie można podbarwić podłogę bejcą lub dodać barwnik do lakieru przeprowadzając próbę na fragmencie podłogi. Radykalne rozwiązanie to przykrycie podłogi panelami.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Prawdopodobnie klepki są przebarwione na całej grubości (wpływ wody) i usuniecie plam metodą szlifowania nie będzie możliwe. Można spróbować rozjaśnić drewno przy użyciu perhydrolu (woda utleniona), ale efekt trzeba sprawdzić na niewielkiej powierzchni. Ewentualnie można podbarwić podłogę bejcą lub dodać barwnik do lakieru przeprowadzając próbę na fragmencie podłogi. Radykalne rozwiązanie to przykrycie podłogi panelami.


mam podobny problem jeszcze nic nie robiłem i nie wiem jak się do tego zabrać
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...