Skocz do zawartości

ogrzewanie podłogowe dle pow. 85m2


Recommended Posts

Witam icon_biggrin.gif
Mój domek ma ok. 160 m2 pow.
Sam parter z gankiem to 85m2 najpierw wykańczamy sam parter a górę czyli poddasze które ma 70m2 ocieplam i mocuję płyty karton-gips i zostawiam .
Ile będzie mnie kosztowało zrobienie ( chodzi mi o materiał bez robocizny ) podłogówki ( cały parter planuję zrobić w tym systemie ) jak i zrobienie kanalizacji i całej hydrauliki wraz z kotłownią i piecem - proszę poradzić mi też jaki piec dobrać głównie chodzi mi o moc .
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_biggrin.gif
Mój domek ma ok. 160 m2 pow.
Sam parter z gankiem to 85m2 najpierw wykańczamy sam parter a górę czyli poddasze które ma 70m2 ocieplam i mocuję płyty karton-gips i zostawiam .
Ile będzie mnie kosztowało zrobienie ( chodzi mi o materiał bez robocizny ) podłogówki ( cały parter planuję zrobić w tym systemie ) jak i zrobienie kanalizacji i całej hydrauliki wraz z kotłownią i piecem - proszę poradzić mi też jaki piec dobrać głównie chodzi mi o moc .



Jeżeli tylko dla 85 m2 chcesz ogrzewanie podłogowe to w zalezności od wykonawcy od 7000 do 12000 zł (łącznie robocizna i materiały (pełna instalacja z pompami). Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli tylko dla 85 m2 chcesz ogrzewanie podłogowe to w zalezności od wykonawcy od 7000 do 12000 zł (łącznie robocizna i materiały (pełna instalacja z pompami).


Coś Cie poniosło z ta wyceną.
Wyceniłeś pisząc , że cena zależy od wykonawcy to 5 tys różnicy między 7 a 12 tys to ładna cena za robociznę.
Żeby dokonać wyceny to po pierwsze instalator bierze za punkt 100-130 zł a ważniejsze od ceny robocizny jest materiał, robisz wycenę a nie piszesz jakie materiały uwzględniłeś, oraz nie wiadomo jak rozbudowana MarcinNNI chce mieć instalację.
Dane jaki podał autor to o kant rozbić, bo same metry to nie wszystko, nie wiadomo ile pomieszczeń, jakie pomieszczenia, jakiego rodzaju piec on chce a Ty od razu wyceniasz tylko co?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Napisano (edytowany)
Wycena padła 22 000 zł z piecem bez robocizny . Sam piec wychodzi 6000zł ale chłopaka poniosła wyobraźnia bo sprawdzałem ceny w to tej firmie co rzekomo ma zniżki to kocioł 20kw z nawiewem jest za 2450 zł nie wiem skąd taka cenę wziął za kocioł.
Panie mhtyl zgadzam sie dane są do bani więc chcę zagospodarować najpierw parter w skład , którego wchodzą :
- ganek wraz z kotłownią o pow. 15m2 ,
- kuchnia połączona z salonem o pow.32m2 ,
- pokoik 11m2 ,
- łazienka ok. 6m2 ,
- klatka schodowa i hol to jakieś 11m2 .
Daje nam to 75 wcześniej źle podałem pow. całkowitą.
Co do pieca jeszcze się zastanawiam czy będzie to 20kw z nawiewem ( tzw. śmieciuch ) czy z podajnikiem . Instalacja podłogowa ma być w rurkach plastikowych powlekanych od środka aluminium jak dobrze zrozumiałem .
Firma kotłów to SKED z Działdowa . Edytowano przez MarcinNNI (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wycena padła 22 000 zł z piecem bez robocizny . Sam piec wychodzi 6000zł ale chłopaka poniosła wyobraźnia bo sprawdzałem ceny w to tej firmie co rzekomo ma zniżki to kocioł 20kw z nawiewem jest za 2450 zł nie wiem skąd taka cenę wziął za kocioł.
Panie mhtyl zgadzam sie dane są do bani więc chcę zagospodarować najpierw parter w skład , którego wchodzą :
- ganek wraz z kotłownią o pow. 15m2 ,
- kuchnia połączona z salonem o pow.32m2 ,
- pokoik 11m2 ,
- łazienka ok. 6m2 ,
- klatka schodowa i hol to jakieś 11m2 .
Daje nam to 75 wcześniej źle podałem pow. całkowitą.
Co do pieca jeszcze się zastanawiam czy będzie to 20kw z nawiewem ( tzw. śmieciuch ) czy z podajnikiem . Instalacja podłogowa ma być w rurkach plastikowych powlekanych od środka aluminium jak dobrze zrozumiałem .
Firma kotłów to SKED z Działdowa .


A może te 6 tys to on policzył piec z podajnikiem icon_biggrin.gif
Tak w dużym zaokrągleniu i z dużym zapasem to materiał nie powinien wynieść więcej niż 10 tys.
Te rurki o których piszesz to alupexy, tylko n ie wiem z jakiej firmy będziesz je miał, ja mam położne śr16 z Kisana.
A dlaczego chcesz robić instalacje na raty? rób od razu górę i dół .
Link do komentarza
Cytat

A może te 6 tys to on policzył piec z podajnikiem icon_biggrin.gif
Tak w dużym zaokrągleniu i z dużym zapasem to materiał nie powinien wynieść więcej niż 10 tys.
Te rurki o których piszesz to alupexy, tylko n ie wiem z jakiej firmy będziesz je miał, ja mam położne śr16 z Kisana.
A dlaczego chcesz robić instalacje na raty? rób od razu górę i dół .


Kasy mi nie starczy chcę najpierw zrobić parter na tiptop . Dzwoniłem do tej firmy od pieców i za 6000zł to z podajnikiem handlowiec z tej firmy przekonywał mnie że 25kw jak na mój domek , ja poczytałem i wychodzi mi że 19-20kw powinno starczyć .

Cytat

Poproś wykonawcę o zestawienie materiałów i kosztorys robocizny. Wklej to na forum to podyskutujemy.


Chciałem taką wycenę ale wykręca się tym że nie ma czasu i telefonicznie mi wyliczał. Mi tek bez robocizny po rozpytaniu u paru innych fachowców wychodzi też 10000zł z haczykiem za materiał bez pieca .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kasy mi nie starczy chcę najpierw zrobić parter na tiptop . Dzwoniłem do tej firmy od pieców i za 6000zł to z podajnikiem handlowiec z tej firmy przekonywał mnie że 25kw jak na mój domek , ja poczytałem i wychodzi mi że 19-20kw powinno starczyć .


Opisz dokładnie jaki masz ten domek (ściany,ogna, ocieplenie itd) a tu już Ci wyliczą jakiej mocy powinieneś kupić piec.
Robiąc górę za dużo kasy nie wydasz , bo całą instalację już będziesz miał, a nie ogrzewana góra pociągnie trochę ciepła, znaczy się będą straty na opale.
Jak będziesz robił wyliczenie kosztów to dorzuć materiał który miałby być przeznaczony na poddasze i wtedy zobaczysz jaka jest różnica między tylko parter i parter+poddasze.
Ewentualnie możesz porobić tylko podejścia pod grzejniki, bo zapewne chyba będziesz ja montował na poddaszu.

Cytat

Chciałem taką wycenę ale wykręca się tym że nie ma czasu i telefonicznie mi wyliczał. Mi tek bez robocizny po rozpytaniu u paru innych fachowców wychodzi też 10000zł z haczykiem za materiał bez pieca .


To jak on chce Ci robić instalację jak nie dał listy potrzebnych materiałów, com z niego za instalator? Będzie za każdym śrubunkiem czy zaworem latał do sklepu?
Jak masz listę to idziesz do sklepu czy hurtowni i przy takiej ilości i za taka kwotę wynegocjujesz dobry rabat, a kupując po kilka sztuk zapomnij o rabacie.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Mhtyl staram się pisać jasno a zawsze mi wskażesz że gdzieś coś nie dopisałem icon_razz.gif ( piszę to bez żadnych pretensji bo cenię sobie Twoje jak i pozostałych zdanie ) więc na górze poddasze będzie ocieplone a następnie mają iść płyty regipsowe ,
podejścia pod grzejniki też chce zrobić zastanawiam się czy nie zamontować starych żeliwnych grzejników mam akurat 3 sztuki mają chyba po 10 czy 12 żeberek zawsze trochę pogrzeją .Dom będzie ocieplony prawdopodobnie 10 styropianem .
A okna to plastiki firmy aluplast













0

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez MarcinNNI (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Raczej chodzi o to z czego wykonano ściany, jak je ocieplono, ile izolacji w podłodze, docelowo jak ocieplone poddasze - na podstawie takich danych można oszacować moc dla kotła.

Ps. Podejście pod kaloryfery lub podłogówkę należy zrobić, ale nie instalować i nie grzać po próżnicy.
Zamiast grzania poddasza położyć na belkach stropu wełnę - będzie lepszy efekt "grzewczy".
Link do komentarza
Poddasze i tak ocieplam 15 wełną a na strop nie położę wełny bo pewnie jakieś klamoty tam pójdą dom nie ma piwnicy. Jednak strop będzie drewniany to i tak wełna 20cm będzie dana miedzy legary.

Cytat

Raczej chodzi o to z czego wykonano ściany, jak je ocieplono, ile izolacji w podłodze, docelowo jak ocieplone poddasze - na podstawie takich danych można oszacować moc dla kotła.

Ps. Podejście pod kaloryfery lub podłogówkę należy zrobić, ale nie instalować i nie grzać po próżnicy.
Zamiast grzania poddasza położyć na belkach stropu wełnę - będzie lepszy efekt "grzewczy".


korzystając z okazji chcę się poradzić odnośnie nawiewników do okien temat ten dokładnie wyjaśniłeś przy problemie Tomka z grzybem . Tam wymieniłeś 3 rodzaje nawiewników przy czym nie polecałeś tego automatycznego i mam tu pytanie znalazłem na stronie producenta nawiewnik i chciałbym byś rzucił okiem na niego czy się nadaje . Tu podaje link
http://www.aluplast.com.pl/index.php?grupa...mp;kategoria=10
Link do komentarza
Budynek składa się z 2 części
1 to parter który pamięta początki okupacji armii czerwonej. Są to mury z cegły czerwonej z dylatacją pośrodku ,
a część 2 to jak na zdjęciach widać suporeks . Dom cały będzie ocieplony styropianem 10cm , poddasze wełną 15 cm .

a parter to podłogówkę chce wszedzie zrobić no w łazience grzejnik na scianę
Link do komentarza
Gość mhtyl
Tak na szybkiego odpowiem, że piec "śmieciuch" 15 kW a z podajnikiem 10 kW w zupełności wystarczy na ten domek.
Jeżeli zdecydujesz się na tego śmieciucha to tylko górny kałan polecam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...