Skocz do zawartości

Wybór dobrego styropianu pozwoli na lata obniżyć koszty eksploatacji budynku


Recommended Posts

Czy kogoś może dziwić fakt, że styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym w naszym kraju? Raczej nie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że oferta produktowa na rynku jest bardzo rozbudowana, a dostępne płyty, choć z wyglądu podobne, mogą znacznie różnić się parametrami.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/sciany-i-stropy/18990-wybor-dobrego-styropianu-pozwoli-na-lata-obnizyc-koszty-eksploatacji-budynku

Link do komentarza
Cytat

Czy kogoś może dziwić fakt, że styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym w naszym kraju? Raczej nie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że oferta produktowa na rynku jest bardzo rozbudowana, a dostępne płyty, choć z wyglądu podobne, mogą znacznie różnić się parametrami.



Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/sciany-i-stropy/18990-wybor-dobrego-styropianu-pozwoli-na-lata-obnizyc-koszty-eksploatacji-budynku




Dobry styropian ma sens ale tylko i wyłącznie z dobrym wykonawcą. Nawet najlepsza lambda nie pomoże jeżeli wykonawca zostawi dziury, którymi mroźne powietrze może hulać pomiędzy ścianą a warstwą styropianu. Wiem to z doświadczenia, bo kupiłem jeden z lepszych styro na rynku a po wizycie na budowie (całe szczęście w trakcie) doznałem załamania nerwowego icon_smile.gif

irek
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Czy kogoś może dziwić fakt, że styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym w naszym kraju? Raczej nie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że oferta produktowa na rynku jest bardzo rozbudowana, a dostępne płyty, choć z wyglądu podobne, mogą znacznie różnić się parametrami.



Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/sciany-i-stropy/18990-wybor-dobrego-styropianu-pozwoli-na-lata-obnizyc-koszty-eksploatacji-budynku




Niska lambda to podstawa, jednak czasem informacje podane na opakowaniach nijak się mają do rzeczywistości
Link do komentarza
Cytat

Poproszę o informacje:

A jak taka kontrola wygląda ?
Kto pobiera próbki ?
Jak często ?



Próbki wyrobów różnych producentów styropianu (nawet tych, którzy nie należą do PSPS) są kupowane na rynku przez kancelarię prawną. Płyty styropianowe podlegają anonimowemu badaniu. Ta kontrola jakości odbywa w Instytucie Techniki Budowlanej. ITB bada próbki styropianu pod kątem najważniejszych dla wybranego zastosowania styropianu parametrów: CS, λ, czy TR.

CS(10) – poziom naprężenia ściskającego przy 10–procentowym odkształceniu względnym [kPa] (istotny z uwagi na zastosowanie przy termoizolacji podłóg)
λ – współczynnik przewodności cieplnej w W/mK
TR – poziom wytrzymałości na rozciąganie [kPa]

Pobory próbek styropianu z rynku są realizowane kilka razy do roku.
e-rzecznik Knauf Therm
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesiące temu...
Dobrze byłoby te kontrole prowadzić proporcjonalnie do sprzedaży kubaturowej, świetny marketing wcale nie równa się jakości,a w związku z tym ceny za produkty- piszę pod adresem firmy poprzednika w wypowiedzi....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...