Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
amatorek

Tynkowanie altany na zew.

Recommended Posts

Witam. Ostatnio zacząłem tynkować altanę na działce, która jest dosyć stara. Dużo bruzd, popękanego tynku. Luźne kawałki tynku skułem, oczyściłem, otynkowałem jedną stronę (obrzutka, narzut, zatarcie). Jednak na innych ścianach jest wapno, a na innej jakaś stara warstwa chyba olejnej i jeszcze jedna warstwa farby na to. Najlepiej było by jeszcze żeby wyrównać tynkiem całą powierzchnię, ale wydaje mi się że tynk słabo będzie trzymał na tych farbach/ nie jestem doświadczony/ Proszę o porady co zrobić, jakieś zagruntowanie Uni Gruntem Atlas, jakiś środek do starcia tej powłoki malarskiej?
Po otynkowaniu całej altany - malowanie farbą silikatową Kreisel.

Cytat

Witam. Ostatnio zacząłem tynkować altanę na działce, która jest dosyć stara. Dużo bruzd, popękanego tynku. Luźne kawałki tynku skułem, oczyściłem, otynkowałem jedną stronę (obrzutka, narzut, zatarcie). Jednak na innych ścianach jest wapno, a na innej jakaś stara warstwa chyba olejnej i jeszcze jedna warstwa farby na to. Najlepiej było by jeszcze żeby wyrównać tynkiem całą powierzchnię, ale wydaje mi się że tynk słabo będzie trzymał na tych farbach/ nie jestem doświadczony/ Proszę o porady co zrobić, jakieś zagruntowanie Uni Gruntem Atlas, jakiś środek do starcia tej powłoki malarskiej?
Po otynkowaniu całej altany - malowanie farbą silikatową Kreisel.

Przeleć papierem ściernym,odpyl ,pomaluj gruntem ,zaciągnij klejem do systemów ociepleń ,wtop siatkę ,zaciągnij klejem ,przeszlifuj ,pomaluj gruntem i farbą silikatową K............

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• U mnie miał być sierpień ale ostatecznie finalizacja nastąpiła w listopadzie.  Miało być 2,5 kWh, jedna faza i udział własny 4 tys. Ostatecznie stanęło na 5 kWh i 3 fazy z udziałem własnym 9,5 tys zł./ Okazało się że pomimo dofinansowania 80% w tym roku zmniejszono kwotę kwalifikowaną z 15 tys na 12. To całkiem świeża sprawa bo falownik pracuje od 2 dni i czekam na hasło do aplikacji od instalatora, żeby monitorować pracę instalacji. Jest pięknie.
    • A w blokach z wielkiej płyty wiało między płytami, chyba że się lód zrobił .... A serio: nieocieplone ściany mają zwykle niższą temperaturę, niż powietrze wewnątrz - stąd wieją zimnem 
    • No problem jest z lokalem dla Leszka. Niby wszystkie do których wysyłam zapytanie mają możliwość przyjęcia osoby niepełnosprawnej (jak jest podjazd i mieszkanie na parterze to nie ma łazienki przystosowanej czy łóżka) Na miejsca w hotelach w których takie udogodnienia są moim zdaniem nas jako grupa i duże rodziny nie stać.    Może ktoś też coś poszuka to może coś znajdziemy?     
    • Gość dawid
      a co jesli słupy z prądem są daleko np200m a kabla ziemią nie można poprowadzić ze względu na kanał melioracyjny/wodny czy elektrownia dostawi dodatkowy słup ? kto kryje koszta?
    • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów firma Viessmann aktywnie angażuje się w walkę o czyste powietrze. Specjalnie na ten cel zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy nowego typu Infomobil - „Stop SMOG Car”, jeżdżący po Polsce szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami grzewczymi: pompą ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym kotłem gazowym Vitodens 200-W oraz panelami fotowoltaicznymi i oczyszczaczem powietrza HL-OP-15. W porozumieniu z lokalnymi firmami partnerskimi i w ustalonych wcześniej terminach nasi doradcy handlowi w każdym tygodniu, począwszy od 23 września 2019, jeżdżą po wszystkich regionach kraju, gdzie na żywo instalatorzy oraz użytkownicy mogą zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi oraz zasięgnąć praktycznej wiedzy na tematy związane z nowoczesną techniką grzewczą oraz jej wpływem na środowisko naturalne. W pojeździe znajduje się modelowy, działający system grzewczy do produkcji ciepłej wody użytkowej zasilany na miejscu energią ze słońca.   Gdzie będziemy jeszcze w tym miesiącu?   Harmonogram odwiedzin Stop SMOG Car – 19.11.2019  - Gorzów – 20.11.2019  - Komorniki – 22.11.2019  - Nowy Tomyśl – 25.11.2019  - Międzychód – 28.11.2019  - Skórzewo Więcej informacji, można znaleźć tutaj: https://www.viessmann.pl/pl/prasa/aktualnosci/walka-ze-smogiem.html Serdecznie zapraszamy!  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...