Skocz do zawartości

Zaschnięty tłuszcz w piekarniku


davi

Recommended Posts

Witam,
Nie dawno zakupiłem nowy piekarnik z boscha do mojej kuchni o funkcjach nie będę generalnie pisał bo jest wspaniały, ale mam taki problem w porównaniu do starego piekarnika, że nie mogę umyć tego zaschniętego tłuszczu w piekarniku - macie jakieś środki które sobie z tym poradzą?


Pozdrawiam
Link do komentarza
Najwyraźniej nie jest taki wspaniały skoro tłuszcz przywarł do jego ścianek i nie chce puścić.
Albo jest jeszcze druga opcja, jak się czyści raz na rok to taki efekt jest jaki jest. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Najwyraźniej nie jest taki wspaniały skoro tłuszcz przywarł do jego ścianek i nie chce puścić.
Albo jest jeszcze druga opcja, jak się czyści raz na rok to taki efekt jest jaki jest. icon_biggrin.gif



Przecież pisze, że niedawno kupił icon_mrgreen.gif

Jest jeszcze inna opcja: w jednym z następnych postów dowiemy się, jakim środkiem, jakiej firmy sąsiadka daviego usunęła taki zaschnięty tłuszcz w swoim piekarniku icon_rolleyes.gif

Jakoś w moim, ośmioletnim piekarniku, obsługiwanym wprwdzie przez moją KUMATĄ koleżankę-małżonkę nie ma przywartego tłuszczu icon_eek.gif

Piecze mięsa na odpowiedniej tacce w workach do tego przeznaczonych, kupowanych w jakimś tesco, czy karfurze - więc nic nie chlapie, nie pryska, nie wylewa się - nie ma problemu icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

Aleś dywersją poleciał. icon_lol.gif
Ty tu o workach do pieczenie a piekarniki z pirolizą trza sprzedawać... jak?... zamknąć wszystkie kaufhale i tesko ? icon_mrgreen.gif



icon_redface.gif Kurcze, o tym nie pomyślałem icon_redface.gif

icon_mrgreen.gif

Właściwie to miało być o myśleniu i umiejętności obsługiwania piekarnika icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Przecież pisze, że niedawno kupił icon_mrgreen.gif

Jest jeszcze inna opcja: w jednym z następnych postów dowiemy się, jakim środkiem, jakiej firmy sąsiadka daviego usunęła taki zaschnięty tłuszcz w swoim piekarniku icon_rolleyes.gif


Znam takich co dwa, trzy lata to niedługo.
Jeden gość u mnie na wsi wyszedł z domu zostawiwszy żonę i wrócił chyba po dwóch latach , a jak Ona zrobiła mu awanturę to twierdził że nieobecność jego trwała krótko. Czyli niedawno wyszedł i wrócił po dwóch latach icon_biggrin.gif

To samo miałem na myśli, że wyskoczy z jakąś reklamą icon_biggrin.gif (normalnie Stachu czytasz mi w myślach, jakimś telepatą zostałeś po tym zlocie icon_mrgreen.gif )
Link do komentarza
W tym przypadku najlepiej odwołać się do tradycyjnych metod. Bierzemy zwykłego druciaka i szorujemy, wcześniej należy zaschnięte miejsca popsikać płynem ułatwiającym rozpuszczanie tłuszczu. Można również wyczyścić go przy pomocy roztworu wody i octu w proporcji 1:1. Można również użyć sody oczyszczonej
Link do komentarza
Prawdopodobnie piekarnik ma matową ceramiczną powłokę, nie czyści jej się w sposób klasyczny tylko włącza funkcje auto clean. Powoduje ona zagrzanie piekarnika do ok 500 sc C po wystygnięciu należy załączonym pędzelkiem omieść to co się opaliło i wywietrzyć kuchnię. Natomiast do klasycznych stalowych piekarników z gładka powierzchnią które niestety się zapaliły to szorowanie na mokro to marny pomysł icon_cry.gif i odradzam szorowanie z wodą zapalony ciągnący się tłuszcz to na nic. Jeżeli piekarnik jest bardzo zabrudzony to niestety trzeba najpierw usunąć zapalone resztki przy pomocy drobnego papieru ściernego, następnie odmyć zmywakiem gąbkowym z ostra powierzchnią zamoczywszy ja uprzednio w nafcie lub rozpuszczalniku i jak już to zaliczymy to myjemy całość z detergentem i wycieramy do sucha. Na koniec nastawiamy termoobieg na 200 st C żeby wypalić i wywietrzyć niepożądane zapachy i gotowe.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...