Skocz do zawartości

400-litrowy zasobnik na c.w.u. idealny dla dwóch osób


Recommended Posts

Całe szczęście, że w układzie jest 400-litrowy zasobnik c.w.u. Nie mamy żadnych problemów z nadmiarem gorącej wody. Mają je natomiast nasi sąsiedzi, u których wprowadzono zasobnik o poj. 300 l. - mówią Basia i Bogusław, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy kolektory użytkują od 2012 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kolektory-sloneczne-i-fotowoltaika/a/19085-400-litrowy-zasobnik-na-c-w-u-idealny-dla-dwoch-osob

Link do komentarza
Gość INWESTOR
Jak to w kanał wentylacyjny wpuszczone są jakieś rury to wbrew logice i wymaganiom wentylacji po pierwsze zmiana przekroju kanału wentylacyjnego i kto wie jak te rury tam idą może są załamane itp
Według mnie to jakiś bubel wykonawców
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jak to w kanał wentylacyjny wpuszczone są jakieś rury to wbrew logice i wymaganiom wentylacji po pierwsze zmiana przekroju kanału wentylacyjnego i kto wie jak te rury tam idą może są załamane itp
Według mnie to jakiś bubel wykonawców


Sie INWESTOR nie znasz. To stary dobry sposób na prowadzenie rurek.
W kwestii nadmiaru ciepła, to raczej niemożliwe by 400 l było cacy a 300 to już be. W każdym razie zawsze i w każdy obojętnie jak długo słoneczny dzień.
Ja mam zasobnik 300 l i funkcję ochrony która w czasie braku poboru wody i przy osiągnięciu maksymalnej zadanej temperatury zasobnika, powoduje częściowe wychłodzenie zasobnika w nocy. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...