Skocz do zawartości

Porównanie technologii


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

planuje inwestycję - kupno domu w zabudowie bliźniaczej, powierzchnia ok. 100m2. Waham się miedzy dwoma inwestycjami. Zależy mi na standardowych parametrach domu: wytrzymałość, ciepłota domu oraz przede wszystkim najlepsze możliwe odgrodzenie akustyczne od sąsiada (z którym będę dzielił ścianę).

Chciałbym przedstawić dwa opisy technologii budowy i moja prośba o wszelkie uwagi, sugestie, porównania obydwu przypadków (oczywiście szukałem w internecie różnic między poszczególnymi materiałami, lecz opinie wydają mi się bardzo sprzeczne):

I. OPCJA
1. ściany konstrukcyjne z cegły ceramicznej typ Porotherm 25 P+W,

2. strop betonowy typu TERIVA z firmy Konbet Konarzyce,

3. ścianki działowe 11,5 cm ceramiczne na zaprawie cementowo wapiennej,

4. więźba dachowa drewniana impregnowana,

5. dachówka płaska ceramiczna Bogen Reform 11 - Antracyt Glazura BOGEN, kolor grafit,

6. ocieplenie - styropian grubość 15 cm, tynk silikatowo-silikonowy Ceresit, kolor złamany biały-
szary ( z palety kolorów Ceresit nebraska 2 i 4),

7. ocieplenie poddasza - wełna mineralna gr. 20 cm,

8. okna PCV w kolorze złoty dąb (jednostronne) wraz z roletami na wszystkich oknach

elektrycznie sterowane 4szt parter,

9. okna dachowe Fakro 5 szt. oraz 2 szt. okna kolankowe Fakro

10. drzwi zewnętrzne firmy SETTO kolor złoty dąb model Diego 68,

11. parapety zewnętrzne - płytka ceramiczna kolor grafit,

12. tynki wewnętrzne gipsowe maszynowe bez gładzi szpachlowej, poddasze skosy zabudowa

płytą K-G (łączenia wklejona siatka bez szpachlowania),

13. posadzki betonowe przygotowane do położenia płytek lub paneli,

14. instalacja kanalizacyjna,

15. instalacja elektryczna wraz z tablicą rozdzielczą, instalacja domofonowa, antenowa oraz

alarmowa

16. instalacja gazowa wraz z projektem,

17. instalacje C.O. - osprzęt firmy Kermi grzejniki zasilanie dolne wraz z głowicami

termostatycznymi, piec dwufunkcyjny firmy Viessman Turbo z zamkniętą komorą spalania wraz z

programatorem bezprzewodowym, ogrzewanie podłogowe w łazienkach, kuchni oraz wiatrołapie.

18. pergola drewniana wiata oraz wejście pomalowana dwukrotnie impregnatem Sadolin,

19. taras, podjazd z kostki brukowej, grafit Holland o grubości 6 cm.

20. ogrodzenie działki z tyłu oraz boki – siatka metalowa ocynkowana malowana proszkowo

wysokość 120 cm,

21. ogrodzenie przód – system paneli ocynkowanych malowanych proszkowo, furtka i brama

rozwierana z paneli wysokość 120 cm.

II OPCJA
1.Fundamenty zbrojone

2.Ściany fundamentowe ocieplone styropianem o gr 8cm

3.Ściany budynku z cegły Poroton o gr 24cm, ocieplone styropianem 15cm ,tynk zewnętrzny akrylowy

w kolorze

4.Ściany działowe murowane o gr 12cm

5.Strop Teriva kondygnacja izolowana styropianem 3-5cm

6.Poddasze kondygnacji drewniane ,izolowane wełną mineralną 20cm,zamontowana płyta Nida-gips

7.Pokrycie dachu – dachówka cementowa

8.Okna i drzwi balkonowe z PCV profil Veka ,parapety zewnętrzne

9.Kuchnia wyposażona w wyjście pod zlewozmywak ,instalacja gazowa

10.Indywidualny system grzewczy C.O i C.W. piec gazowy dwufunkcyjny - z zamkniętą komorą

spalania, grzejniki panelowe stalowe, ogrzewanie podłogowe w łazience na piętrze

11. Instalacja elektryczna 230v, instalacja antenowa, wodno-kanalizacyjna, gazowa, elektryczna,

alarmowa parter

12.Posadzki cementowe na parterze izolowane styropianem 5cm do 8cm

13.Tynki wewnętrzne, maszynowe gipsowe

14.Schody betonowe

15. Teren działki ogrodzony

16.Chodnik do wejścia typu Poz-bruk

17. Drzwi wejściowe w kolorze złoty dąb

18.Taras z wylewką betonową, balkon z opierzeniem

19.Rolety zewnętrzne

20.Teren działki wysprzątany ,wyrównany istniejącą tam ziemią

21.Wszystkie dodatkowe prace, zmiany itd. płatne przed przystąpieniem do ich realizacji.

Z GÓRY WSZYSTKIM DZIEKUJĘ ZA POMOC !

Link do komentarza
Cytat

Zależy mi na standardowych parametrach domu: wytrzymałość, ciepłota domu oraz przede wszystkim najlepsze możliwe odgrodzenie akustyczne od sąsiada (z którym będę dzielił ścianę).



Przeca te parametry w obu przypadkach są takie same - czyli mniej jak przeciętne i ledwie, ledwie trzymające (albo i nie) obecne wymagania "ustawowe".
A komentarz Janiego odnosi się i wnosi sporo istotnego w temacie - w bardzo oszczędnych i grzecznych słowach.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo proszę o zachowanie dla siebie komentarzy (takich jak powyżej), ponieważ nic nie wnoszą do tematu...


To ja Ci z dobrego serca pomocną poradę daję, a Ty mi palcem grozisz? icon_smile.gif

Tylko taki urzędnik, o cechach takich jak napisałem przepuści/odbierze ten projekt (jeśli będzie miał do niego podpięte ŚE z netu), tylko taki.
Musisz takiego szukać... dobrze radzę.
Inaczej te projekty/realizacje odbioru technicznego nie przejdą, a dom gazu będzie palił tyle i ile mu podasz nawet nie za bardzo się przegrzewając, bo WG zadba o prawidłową ucieczkę ciepła na zewnątrz.
OK, trochę przesadzam, ale wiesz mi że tylko trochę.

Jak napisał bajbaga powyżej... parametry techniczne bardzo, ale to bardzo przeciętne.

Zależy Ci na współczynniki "Rw" szczególnie jeśli idzie o przegrodę między Twoją częścią , a sąsiada, ale zadowalasz się 24 cm ścianą z ceramik oddzielająca oba lokale, której współczynnik "Rw" jest mniejszy niż 15-to centymetrowa ściana z betonu ( to taka analogia do bloku z WP).
Skupiasz się na kolorze okien, a nie na współczynniku przewodzenia ciepła tychże, a stolarka otworowa jest puki co najzimniejszym fragmentem przegrody zewnętrznej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...