Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

zenek

zenek

2 godziny temu, bajbaga napisał:

Jak jest gaz w granicach działki, inwestycyjnie, kotłownia pędzona PCi będzie droższa niż kotłownia z kotłem gazowym..

To jest konkret!

W takim razie ciekawe, w jakim okresie zwróci się ta różnica w inwestycji. Bo oczywiście potem rachunki za (energię) PC są niższe, niż za gaz. I tu właśnie dochodzi jeszcze kwestia amortyzacji - prawdziwej, tzn prawdziwych kosztów eksploatacji kotła (kotłowni) i PC (instalacji) w jakimś sensownym okresie czasu.

zenek

zenek

Jak jest gaz w granicach działki, inwestycyjnie, kotłownia pędzona PCi będzie droższa niż kotłownia z kotłem gazowym..

To jest konkret!

W takim razie ciekawe, w jakim okresie zwróci się ta różnica w inwestycji. Bo oczywiście potem rachunki za (energię) PC są niższe, niż za gaz. I tu właśnie dochodzi jeszcze kwestia amortyzacji - prawdziwej, tzn prawdziwych kosztów eksploatacji kotła (kotłowni) i PC instalacji) w jakimś sensownym okresie czasu.

zenek

zenek

To jest konkret!

W takim razie ciekawe, w jakim okresie zwróci się ta różnica w inwestycji. Bo oczywiście potem rachunki za (energię) PC są niższe, niż za gaz. I tu właśnie dochodzi jeszcze kwestia amortyzacji - prawdziwej, tzn prawdziwych kosztów eksploatacji kotła i PC w jakimś sensownym okresie czasu.

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Rozwiązanie może i dobre ale raczej u mnie nie wykonalne musi być to dosyć proste w wykonaniu. Projektant a raczej konstruktor może zrobił to i z sensem ale zarówno my jak i KB nie podzieliliśmy jego pomysłu. A dokładniej w projekcie mamy belki na wieszakach przymocowane do obwodu wieńca ale nie pasowało nam to ze względu na wysokości w pomieszczeniu.    Belki oczywiście będą w gniazdach a wyzej mur. Dostałem jeszcze podpowiedz żeby zrobić to tak jak robiło się w starych kamienicach czyli na zaprawę. Zrobić gniazdo a szczeliny wypełnić zaprawą, tylko jest to sprzeczne z tym co napisałeś odnośnie szczeliny ( tez mi się wydaje ze powinno być tam dojście powietrza )    Funkcje spinającą przejmuje wieniec na ścianie nośnej w środku domu.  Wieszaki spoko tylko ze ile wiercenia szkoda mi trochę wieńca. A w dodatku będziemy wiercić w stosunkowo świeżym betonie ok 14 dni.    Tez o tej opcji myślałem tylko jak później to obmurować to była by dobra opcja gdyby nie ściany kolankowe na ponad 2m w górę.  Dokładnie najlepiej było by nie wiercić belki. Może cholera blachy ciesielskie kręcić do czoła belki i dodatkowo od zewnętrznej strony muru tylko cały czas zastanawiam się czy rzeczywiście musi być to przykręcone ?    Przecież jak położę na tych belkach deski czy osb to niema szans żeby to się przesunęło.    Zastanawiam się tylko czy belka przykręcona nie będzie lepiej stawiała oporu na siły zginające i skręcające. 
    • To nie wiesz? Lekko to jest wtedy, kiedy się nie spocisz.
    • Nie psuj zabawy zenkowi....
    • ile to jest lekko?       Pn-B-03002-1999-Konstrukcje Murowe Niezbrojone-Projektowanie o pozostałych wymienionych materiałach nie będę już pisał   dodam tylko, że ściana gr 12cm (ale z cegły, nie jakiegoś gazobetonu) pod pewnymi warunkami spokojnie może być konstrukcyjną i można na niej oprzeć strop
    • Odziedziczyłam dom na działce rolnej klada III ziemi, sama nie jestem rolnikiem. Nie liczę na możliwość rozbudowy domu 😧, ale w projekcie budynku jest informacja, że to dom parterowy z poddaszem użytkowym. Aby stało się ono użytkowe należy zmienić pokrycie dachu, bo jest eternit, wstawić okna dachowe,doprowadzić wodę, zrobić ściany działowe i zrobić schody, bo obecnie wejście na to poddasze, które służy za strych, jest na zewnątrz. Czy takie prace wymagają pozwolenia z gminy, czy po gotowym remoncie muszę tylko zgłosić zgodnie z projektem zwiększenie powierzchni użytkowej. Obawiam się, że skoro nie jestem rolnikem to i na taką adaptację poddasza nie dostanę pozwolenia. Co robić...    
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...