Skocz do zawartości

Łazienka i brak grzejnika


Recommended Posts

Hej.
Mieszkamy juz 2 miesiące i niestety wychodza nam bedy i niedociagniecia w projekcie/naszych wyborach.
Jednym jest brak grzejnika w lazience.
Co zrobic aby go miec???
Dom wykonczony w 100%
Odleglosc od pieca to okolo 6m i 3 sciany. Podloga to plyta fundamentowa
Rekuperacja
Ogrzewanie gaz plynny.
To z zalozen

Propozycje:

1) olac wykonczenie i pociagnac nitki z kolektorow do lazienki w scianie
2) olac wykonczenie i pociagnac nitki z najblizszego grzejnika do lazienki
3) kupic grzejnik rurkowy na prad...

Co najlepsze? Nie mam pomyslu na rozwiazanie problemu... Help icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

Co najlepsze?



Żeby ktoś mógł poradzić Ci coś KONKRETNEGO, musi mieć dużo więcej danych, jakieś plany, czy chociażby szkice rozmieszczenia elementów układu CO, dane co do układu cyrkulacji (pompka, jej wydajność...), a tak to tylko www.jasnowidz.pl icon_rolleyes.gif

A jak to wyszło, że w miejscu, w którym najbardziej potrzebny jest grzejnik, właśnie go zabrakło icon_eek.gif
Czy wykonawca CO nie próbował Was namówić na ten grzejnik, wbrew Waszym planom icon_rolleyes.gif

Wydaje się, że można by poprowadzić i trochę zamaskować dwie rurki w miarę najmniej inwazyjny sposób, żeby ten grzejnik zamontować, ale potrzebna jest wizja lokalna i jakiś wizjoner-hydraulik z wyobraźnią i chęciami do pomyślenia...
Link do komentarza
Poczekaj do zimy, wtedy sprawdzisz czy w łazience nie jest za zimno (ogrzewanie pośrednie z innych pomieszczeń). Jak będzie ok. 20 stopni C to wystarczy dogrzewać w czasie kąpieli dmuchawą elektryczną, a niezależnie od tego grzejnik drabinkowy też się przyda. Ogrzewanie gazem płynnym nie jest dużo tańsze niż prądem i daje możłiwość selektywnego dogrzewania w razie potrzeby.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A jak to wyszło, że w miejscu, w którym najbardziej potrzebny jest grzejnik, właśnie go zabrakło icon_eek.gif
Czy wykonawca CO nie próbował Was namówić na ten grzejnik, wbrew Waszym planom icon_rolleyes.gif


A mnie w takich i w podobnych pytaniach zawsze zdumiewa fakt, że przedtem "nie widzieli czy nie wiedzieli" a teraz nagle doznają olśnienia i widzą, że czegoś brak lub coś jest źle zrobione.

Teraz do Janmor
Ale co za rozwiązywanie problemu na forum? Bierz instalatora niech zrobi oględziny i w porozumieniu z Tobą zamontuje ten grzejnik.
Kumaty dosyć jesteś gość , więc rade sobie dasz.
Link do komentarza
Po kiego mu ta rozbudowa instalacji, ogrzewana propanem ?

Prościej i taniej zastosować grzejnik elektryczny lub (i) dmuchawę elektryczną (tak jak pisali wyżej).

Dodatkowy argument za - ogrzewana łazienka w okresach pozagrzewczych.

Ps. A może ogrzewanie (dogrzewanie) podczerwienią np. lustrem ? Eksploatacyjnie dużo taniej niż grzejnikiem.
Link do komentarza
Gość stach
Cytat

A mnie w takich i w podobnych pytaniach zawsze zdumiewa fakt, że przedtem "nie widzieli czy nie wiedzieli" a teraz nagle doznają olśnienia i widzą, że czegoś brak lub coś jest źle zrobione.


Wszak napisał, że mieszkają już dwa miesiące, więc napewno tym olśnieniem była zimna doopa po kąpieli - te dwa miesiące to były przecież okresy ciepła (gdzie ogrzewanie domu i otwarte drzwi wystarczały icon_rolleyes.gif ), ale również bardzo zimne, jak na wiosnę dni i noce icon_rolleyes.gif
A jeszcze jak w łazience jest okno z nawietrznikiem i kratka z wysokim kominem, to momentalnie ciepło poooszłooooo icon_mrgreen.gif

A co do postu bajbagi: tudzież zasadniczo masz Pan rację (to cytat z jednego fachowca icon_lol.gif ), tylko , że my nie znamy szczegółów icon_cry.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ja dla przykładu mam ogrzewanie podłogowe w łazience, ale grzejnik drabinkowy dałem ze względu aby co s tam wysuszyć a przede wszystkim w porach takich jak późna wiosna czy wczesna jesień dogrzewając łazienkę gdy podłogówka nie grzeje.
A czemu nie dał grzejnika? może ze względów ekonomicznych icon_biggrin.gif albo ze względów wizualnych.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Ta drabinka, to napędzana elektryką - domniemam.


Nie, podłączona do c.o.
Przepalam w piecu aby mieć cwu i przy okazji jest obieg na grzejnik łazienkowy, tak więc takie dwa w jednym.
Link do komentarza
Cytat

A mnie w takich i w podobnych pytaniach zawsze zdumiewa fakt, że przedtem "nie widzieli czy nie wiedzieli" a teraz nagle doznają olśnienia i widzą, że czegoś brak lub coś jest źle zrobione.

Teraz do Janmor
Ale co za rozwiązywanie problemu na forum? Bierz instalatora niech zrobi oględziny i w porozumieniu z Tobą zamontuje ten grzejnik.
Kumaty dosyć jesteś gość , więc rade sobie dasz.



Widzisz kolego tak jest człowiek skonstruowany, że popełnia błędy a ja zgodnie z prawdą to opisałem i przyznaję się do niewiedzy. Nikogo nie oskarżam tylko siebie icon_smile.gif a i to nie cięcie kosztów jak kolega pisał to czysty błąd...
No a teraz koniec dowalania i podniecania się własnym pisaniem aby pisać i poczuć się lepiej icon_lol.gif icon_razz.gif

Postaram się jak kolega "stach" zaznaczył wkleić szkic instalacji wraz z danymi pieca/pompy i jak są podłączone. Dzisiaj nie mam czasu, ale postaram się to załączyć w ciągu kilku dni.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Widzisz kolego tak jest człowiek skonstruowany, że popełnia błędy a ja zgodnie z prawdą to opisałem i przyznaję się do niewiedzy. Nikogo nie oskarżam tylko siebie icon_smile.gif a i to nie cięcie kosztów jak kolega pisał to czysty błąd...
No a teraz koniec dowalania i podniecania się własnym pisaniem aby pisać i poczuć się lepiej icon_lol.gif icon_razz.gif

Postaram się jak kolega "stach" zaznaczył wkleić szkic instalacji wraz z danymi pieca/pompy i jak są podłączone. Dzisiaj nie mam czasu, ale postaram się to załączyć w ciągu kilku dni.


Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera icon_biggrin.gif
Co do cięcia kosztów to był żart, ale mnie tez dziwi że instalator nie zwrócił uwagi że brak jest grzejnika.
Najmniej inwazyjne byłoby dodanie grzejnika z dolnym zasilaniem i najlepiej aby ten grzejnik był dość wysoki aby można go było podłączyć przy samej podłodze a sięgał do odpowiedniej wysokości, takiej jaki Ci pasuje (mowa tu o grzejniku drabinkowym ,ewentualnie jakimś ozdobnym) a podłączenie to rurami alupexem polecam przy już istniejącej instalacji.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nie, podłączona do c.o.
Przepalam w piecu aby mieć cwu i przy okazji jest obieg na grzejnik łazienkowy, tak więc takie dwa w jednym.





Ja mam ogrzewanie podłogowe w łazience, i grzejnik drabinkowy przede wszystkim po to aby wiosną gdy już nie palę i jesienią gdy jeszcze nie palę dogrzewać łazienkę gdy podłogówka nie grzeje.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ogrzewanie łazienki, którą robiłam rok temu oparłam o dwa niezależne źródła. Kaloryfer gazowy typu mora który nie wymaga komina i dodatkowej wentylacji bo ma zamkniętą komorę spalania i ogrzewanie podłogowe elektryczne które sama kładłam razem z mężem wg instrukcji na http://www.leroymerlin.pl/porady/technika/...e356,l1431.html . Jeżeli jeszcze nie położyłeś płytek na podłodze to polecam elektryczne podłogowe. Podłoga to wspaniały akumulator ciepła więc jest to bardzo ekonomiczne ogrzewanie. Podłoga łatwo wysycha i jest przyjemna w chodzeniu na boso. Mała mora służy nam bardziej gdy są nagłe spadki temperatury, lub gdy zapomnimy włączyć wentylacji i lustro zaparuje. Lustro jest właśnie nad grzejnikiem.
Link do komentarza
Cytat

Podłoga to wspaniały akumulator ciepła więc jest to bardzo ekonomiczne ogrzewanie. Podłoga łatwo wysycha i jest przyjemna w chodzeniu na boso. Mała mora służy nam bardziej gdy są nagłe spadki temperatury, lub gdy zapomnimy włączyć wentylacji i lustro zaparuje. Lustro jest właśnie nad grzejnikiem.


icon_eek.gif
Wentylacja to zjawisko zachodzące ciągle i jako takie nie ma/nie powinno mieć funkcji włącz - wyłącz.
A że intensywność jej może być rożna i do tego sterowalna jeśli wentylacja mechaniczna to już inna sprawa. icon_wink.gif

Co do akumulacji ciepła w wylewce (ładowania jej) przy pomocy kabli grzewczych to mylisz ekonomię z komfortem.
Ekonomicznie by było wtedy, gdyby źródło dostarczające te kWh energii cieplnej było możliwie najtańsze...w Twoim przypadku najdroższe z możliwych rozwiązań, bo nie za bardzo wierzę że masz taryfę G12 i podłogówkę w łazience ładujesz tylko przy wykorzystaniu taniej taryfy.

Link do komentarza
Dwu taryfową instalację mam od blisko 13 lat. Gałganami też wentylacji nie zamykam. No ale popisałeś sobie i pokazałeś że potrafisz pisać. Nie wiem jakie G12 jest u ciebie. Ale u mnie na wsi są to wolne weekendy i sporo godzin w ciągu dnia, dzięki czemu całe oświetlenie i ogrzewania domu + warsztat w sumie 140 m kosztuje nas niespełna 700 zł miesięcznie. Gaz traktujemy jedynie na wypadek awarii
Link do komentarza
Cytat

Dwu taryfową instalację mam od blisko 13 lat. Gałganami też wentylacji nie zamykam. No ale popisałeś sobie i pokazałeś że potrafisz pisać. Nie wiem jakie G12 jest u ciebie. Ale u mnie na wsi są to wolne weekendy i sporo godzin w ciągu dnia, dzięki czemu całe oświetlenie i ogrzewania domu + warsztat w sumie 140 m kosztuje nas niespełna 700 zł miesięcznie. Gaz traktujemy jedynie na wypadek awarii


Nie wiem czy włączasz/wyłączasz wentylację gałganami, czy każesz to zrobić jakiemuś gałganowi... jest mi to obojętne.
Napisałem tylko że wentylacja to zjawisko które powinno występować ciągle, a nie od przypadku do przypadku jak się komu przypomni.
Nie wiem jak u Ciebie na wsi, ale tam gdzie ja mieszkam sztuką pisania i czytania ze zrozumieniem nie ma co się popisywać... taki standard że wszyscy w miarę icon_wink.gif potrafią... to i po co?
Nie słyszałem jeszcze żeby taryfa G12 była różna dla wsi i miast, więc skąd u Ciebie te "sporo godzin w ciągu dnia" tańszej energii skoro dystrybutorzy dają dwie, tyle że do wyboru w różnych (płynnych) okresach czasowych (12-16-ta), choć w większości jest to 13-16-ta.

Koszt około >8000zł rocznie za energię elektryczną dla celów grzewczych i oświetlenia (rezydencja 140m2), wybacz, ale do małych nie należy.
Tyle że to Twoja sprawa i tak jak właścicielowi auta z silnikiem 6.0l jeśli takie zużycie paliwa (energii) pasuje... to pasuje.
Tyle że on nie będzie twierdził wśród entuzjastów jazdy "na kropelce" że jego auto mało pali i obruszał się jeśli ktoś ma inne zdanie (my choice, my business) icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
700 w okresie grzewczym latem 200 zł, do tego warsztat produkcyjny w domu. Rozumiem że jesteś lobbysta Putina, nawet trochę do niego podobny. Gazowe mam wyłącznie ogrzewanie wody, ale w sumie żałuję. Terma byłaby tańsza.
No cóż na zielone ludziki nic nie poradzę, a gazowe tanie za 2000 zł miesięcznie to tylko w ramach przynależności do Федеральная служба безопасности Российской Федерации.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...