Skocz do zawartości

podłoga z desek kompozytowych


Recommended Posts

Czy ktoś stosował deski kompozytowe? Widziałem fajne realizacje balkonów i tarasów ale chciałbym przeczytać kilka słów na temat kompozytów od forumowiczów. Przeczytałem 2 artykuły na ten temat:
- https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/16971-taras-z-kompozytu-deski-wpc
- http://www.inoutic.pl/tarasy-twinson/tarasy.html

Czekam na Wasze opinie dotyczące tego materiału do wykańczania balkonów i tarasów. Szczególnie interesuje mnie jak deski kompozytowe sprawują się po kilku latach użytkowania. Edytowano przez horus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Mam dłuższy czas taras z desek kompozytowych WPC.

Do utrzymania go w czystości stosuję odkurzenie - w przypadku ryflowanych desek jest wygodniejsze od zamiatania. Trzeba to jednak robić zgodnie z kierunkiem rowków/ryflowania.

Przestrzegam przed nieostrożnym przesuwaniem mebli po tarasie z kompozytu. Łatwo zarysować go ostrymi nóżkami.

Asortyment desek kompozytowych nie daje do wyboru tak wielu faktur i kolorów, jak deski naturalne. Edytowano przez MarcinBartoszewski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Deski kompozytowe nie wymagają zabiegów konserwacyjnych (zabezpieczania przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, biologicznych), ale to nie oznacza, że nie trzeba o nie w ogóle dbać.

Warto je regularnie czyścić, np. myjką ciśnieniową, ustawiając strumień tak, by wypłukać zanieczyszczenia z rowków.

Trudne do usunięcia plamy można usunąć płynem do mycia naczyń lub specjalnym preparatem do czyszczenia desek kompozytowych.

Niewielkie rysy można zniwelować papierem ściernym lub miękką drucianą szczotką, wykonując ruchy równoległe do ryflowania. Warto jednak najpierw przeprowadzić próbę w mało widocznym miejscu.

Ostateczny kolor panele uzyskują po kilkudziesięciu dniach od ułożenia (pod wpływem naświetlania promieniami słonecznymi). Odcień może się minimalnie zmienić. Warto jednak w pierwszym okresie zmieniać ustawienie donic czy mebli na tarasie, tak aby jego barwa była jednolita.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...