Skocz do zawartości

Podłoga na gruncie


Recommended Posts

Witam wszystkich icon_biggrin.gif
Chcę zrobić podłogę na gruncie od podstaw i chcę wiedzieć czy sposób , w który to zrobię jest dobry . Majster proponuje mi
takie wykonanie :
1.5 cm piaskowej podsypki wyrównującej.
2. folia budowlana ;
3. 20 cm izolacji cieplnej;

4. 5 cm betonowego jastrychu;
5. 1-3 cm grubości posadzki;

Moja propozycja , którą znalazłem w necie :
1. 10-15 cm piaskowej podsypki wyrównującej;
2. 10 cm betonowego podkładu;
3. folia budowlana 0.2 mm
4. 10 cm izolacji cieplnej;
5. 5 cm betonowego jastrychu;
6. 1-3 cm grubości posadzki;
W obu przypadkach będzie zastosowane ogrzewanie podłogowe
Link do komentarza
Warstwy stabilizujące podłoże podłogowe dobiera w zależności od konkretnych warunków gruntowych. Z reguły na gruncie układa się betonowy podkład a na nim warstwy hydroizolacyjne, ciepłochronne i podposadzkowe.

Druga wersja będzie więc bezpieczniejsza wymaga jednak zwiększenia grubości ocieplenia i jastrychu podłogowego (przynajmniej 6,5 cm).
Link do komentarza
Napisano (edytowany)

Obawiam sie że będzie potrzebne zezwolenie


Czyli nie muszę wylewać chudziaka wystarczy dać więcej podsypki w to miejsce ??
Tak Jani_63 to moja podłoga skuwam chudziak i podbieram na jakieś 35- 45 cm by w końcowym efekcie uzyskać wysokość pomieszczenia na 2.55- 2.45 m . Wcześniej było od chudziaka 2,50 m wysokość pomieszczenia . Edytowano przez MarcinNNI (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cześć .
Panowie szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ( ale to w innym poście rozwinę ) natknąłem się wypowiedź jednego z was na temat podsypki pod podłogę na gruncie . A mianowicie była mowa o jej grubości , że w przypadku gdy będzie za cienka może pękać cała posadzka . Ja planuję zrobić podsypkę piaskową grubości ok. 10 cm czy będzie to wystarczające ?? Edytowano przez MarcinNNI (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
U mnie jest tak: 50 cm żwiru zagęszczonego mechanicznie 10 cm chudziaka, 15cm płyta żelbetowa, potem folia , 10 cm styropianu i wylewka 6 cm zbrojona cienkim drutem. Nic nie siada jest ok i ciepło (choć dziś już inne standardy ) I tu mam pytanie gdzie ty chcesz podsypywać te 10 cm? I czy to taki problem i koszt? Ilośc żwiru jaka Ci się zmieści w fundament zależy o ile go podciągniesz ponad teren u mnie ze względu na wody gruntowe cały fundament podjechal średnio z terenem o ok 90 cm.
Link do komentarza
Cytat

Cześć .
Panowie szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie ( ale to w innym poście rozwinę ) natknąłem się wypowiedź jednego z was na temat podsypki pod podłogę na gruncie . A mianowicie była mowa o jej grubości , że w przypadku gdy będzie za cienka może pękać cała posadzka . Ja planuję zrobić podsypkę piaskową grubości ok. 10 cm czy będzie to wystarczające ??


A co stoi na przeszkodzie aby zrobić głębsza podsypkę?
Zostawiając grunt rodzimy pod spodem i dając tak cienką podsypkę istnieje ryzyko ,że będą wysadziny i posadzka może popękać.
Link do komentarza
Więc proszę napisać jak grubą lub potwierdzić czy te 10 cm wystarczy.
gawel remontuje stary dom podłoga była drewniana na legarach to już wszystko jest usunięte , ba nawet chudziak jest wylany ale jak pisałem w starszym poście wysokość pomieszczeń będzie finalnie zbyt niska . Od chudziaka do sufitu jest 255cm a gdzie jeszcze podłogówka posadzka to zrobi mi sie 2,20-2,30 m wysokość pomieszczeń . Więc od poziomu chudziaka planuję podebrać ok45cm by w efekcie końcowy uzyskać 2,50m w pomieszczeniu . Dlatego chcę wiedzieć jaka by była odpowiednia grubość tej podsypki to bym wiedział dokładnie na ile podebrać ziemi ( ograniczeniem też jest głębokość starych fundamentów sprawdzę to w poniedziałek )
Link do komentarza
Nie rozumiem, chudziak jest wylany a Ty co chcesz jeszcze zrobić?
Jak dobrze zrozumiałem to starego chudziaka chcesz rozwalić i robi od nowa aby obniżyć poziom posadzki?
Jeżeli jest to stary dom to spokojni możesz robić a nawet być może piachu nie będziesz musiał dawać bo może tam już jest.
Link do komentarza
Cytat

Więc proszę napisać jak grubą lub potwierdzić czy te 10 cm wystarczy.
gawel remontuje stary dom podłoga była drewniana na legarach to już wszystko jest usunięte , ba nawet chudziak jest wylany ale jak pisałem w starszym poście wysokość pomieszczeń będzie finalnie zbyt niska . Od chudziaka do sufitu jest 255cm a gdzie jeszcze podłogówka posadzka to zrobi mi sie 2,20-2,30 m wysokość pomieszczeń . Więc od poziomu chudziaka planuję podebrać ok45cm by w efekcie końcowy uzyskać 2,50m w pomieszczeniu . Dlatego chcę wiedzieć jaka by była odpowiednia grubość tej podsypki to bym wiedział dokładnie na ile podebrać ziemi ( ograniczeniem też jest głębokość starych fundamentów sprawdzę to w poniedziałek )


A to zmienia postać rzeczy , dobrze żebyś wkleił zdjęcie wtedy jakoś można ocenić sytuację i doradzić adekwatnej.
Link do komentarza
A ten temat nie był już omawiany?

Cytat

Więc proszę napisać jak grubą lub potwierdzić czy te 10 cm wystarczy.


Nie ma starczy/niestarczy.
O tym czy będzie dobrze decyduje to co pozostało (warunki gruntowe) , a Twoim przypadku jest to dobrze uleżałe wypełnienie fundamentów.
Zresztą masz tam na budowie majstra, a jego propozycja podsypki (znacznie cieńszej) wynikła z tego co zobaczył i pomacał, a nie z lenistwa icon_smile.gif ... zakładam.

Ale jak już zaczynasz grzebać się w ziemi, to uwzględnij możliwość pogrubienia izolacji.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...