Skocz do zawartości

wyziewy z wanny


Recommended Posts

Witam i bardzo proszę o pomoc !
Od momentu wymiany wanny i przeróbki instalacji z mojej wanny wydobywają się nieprzyjemne wyziewy .
Smród nie wydobywa się jednak z odpływu ale z korka przelewowego . Zamontowany mam korek typu klik klak.
Widzę, ze w jednym miejscu zawinęła się uszczelka , czy to może być powód?
Hydraulik przerobił mi cos w syfonie ale absolutnie nie dało to poprawy. Kompletnie nie wiem co robić :(
Na pewno jest lepiej jak mam ten klik klak zamknięty.
Wanna jest okafelkowana , jest dostęp do syfonu w miejscu ruchomej kafelki.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki, co robic?

Wlewanie gorącej wody, domestosu i udrażniaczy nie pomogło :(

Ziarenko
Link do komentarza
Gość mhtyl
Ta wanna jest na piętrze czy poddaszu?
Z tego co piszesz nie ma wątpliwości że coś jest nie tak ale co to już trzeba by było przejrzeć całą instalację.
Tak na teraz to się tylko zapytam czy masz odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego?
Korek tu nie ma znaczenia jaki masz zamontowany.
Link do komentarza
Cytat

Ta wanna jest na piętrze czy poddaszu?
Z tego co piszesz nie ma wątpliwości że coś jest nie tak ale co to już trzeba by było przejrzeć całą instalację.
Tak na teraz to się tylko zapytam czy masz odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego?
Korek tu nie ma znaczenia jaki masz zamontowany.



Wanna jest na 1 piętrze w kamienicy

nie wiem niestety jak z odpowietrzeniem :(, a czy taki przeglad jest mozliwy do przeprowadzenia jak jest wanna okafelkowana?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wanna jest na 1 piętrze w kamienicy


nie wiem niestety jak z odpowietrzeniem :(, a czy taki przeglad jest mozliwy do przeprowadzenia jak jest wanna okafelkowana?


Pod wanna tego nie zobaczysz.
Tak na 90% to wysysa Ci wodę z syfonu z wanny i dlatego masz takie "swojskie zapachy", nie ma odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego albo jest ale nie drożny.
Na początek sprawdź pod wanną jaki jest syfon i czy w ogóle on jest bo "cudownych" fachowców z weną twórczą to nam nie brakuje icon_smile.gif jeżeli syfon jest i w tym czasie unosi się ten swoisty zapach to dobrze by było gdy się odkręciło syfon i sprawdziło czy jest w nim woda.
A przed wymiana tego korka "klik klaka" nie było nic czuć z wanny.
Link do komentarza
Cytat

Pod wanna tego nie zobaczysz.
Tak na 90% to wysysa Ci wodę z syfonu z wanny i dlatego masz takie "swojskie zapachy", nie ma odpowietrzenia pionu kanalizacyjnego albo jest ale nie drożny.
Na początek sprawdź pod wanną jaki jest syfon i czy w ogóle on jest bo "cudownych" fachowców z weną twórczą to nam nie brakuje icon_smile.gif jeżeli syfon jest i w tym czasie unosi się ten swoisty zapach to dobrze by było gdy się odkręciło syfon i sprawdziło czy jest w nim woda.
A przed wymiana tego korka "klik klaka" nie było nic czuć z wanny.




Tak w ogóle to dzieki za podpowiedzi:)
Hydraulik, którego poprosiłam o pomoc powiedział mi ze powodem chyba byl syfon bo sie robiła pustka powietrzna . Załozył dodatkowy syfon i miało byc lepiej a jest tak samo ,a na dodatek woda gorzej spływa . Czuc to tylko z tego korka, który jest z boku wanny .
Wczesniej było ok. nawet po wymianie wanny nie od razu zaczęło to byc takie dokuczliwe. Chyba cos jest zle połaczone bo czasami nawet z umywalki z dziurki przelewowej tez mi śmierdzi. A gdzie powinno byc to odpowietrzanie?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tak w ogóle to dzieki za podpowiedzi:)
Hydraulik, którego poprosiłam o pomoc powiedział mi ze powodem chyba byl syfon bo sie robiła pustka powietrzna . Załozył dodatkowy syfon i miało byc lepiej a jest tak samo ,a na dodatek woda gorzej spływa . Czuc to tylko z tego korka, który jest z boku wanny .
Wczesniej było ok. nawet po wymianie wanny nie od razu zaczęło to byc takie dokuczliwe. Chyba cos jest zle połaczone bo czasami nawet z umywalki z dziurki przelewowej tez mi śmierdzi. A gdzie powinno byc to odpowietrzanie?


Drugi ,trzeci czy czwarty syfon nie załatwi sprawy. Jeżeli robi się podciśnienie w pionie głównym to wysysa Ci wodę z syfonu. Masz pokazane na tych rysunkach co i jak mniej więcej powinno wyglądać.




Jedyny ratunek to założyć zawór napowietrzający.
Link do komentarza
Cytat

Drugi ,trzeci czy czwarty syfon nie załatwi sprawy. Jeżeli robi się podciśnienie w pionie głównym to wysysa Ci wodę z syfonu. Masz pokazane na tych rysunkach co i jak mniej więcej powinno wyglądać.




Jedyny ratunek to założyć zawór napowietrzający.




Dzięki!, musze wobec tego szukac takiego fachowca , który podejdzie do tego kompleksowo, tylko czy znajdę ? Spróbuje to taego co to robił ,ale prawdopodobnie mnie zbedzie .
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dzięki!, musze wobec tego szukac takiego fachowca , który podejdzie do tego kompleksowo, tylko czy znajdę ? Spróbuje to taego co to robił ,ale prawdopodobnie mnie zbedzie .


W jakim pięknym mieście mieszkasz? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Spróbuje to taego co to robił ,ale prawdopodobnie mnie zbedzie .



icon_eek.gif jak miałeś z nim umowę, to będzie musiał poprawiać do "usranej" nieskończoności - bo takie jest prawo i należy z niego korzystać.

Jak nie masz umowy, a masz jakieś pokwitowania lub dowody na to, że to akurat on wykonywał, to jeszcze bardziej można go zmotywować do skutecznego działania np. poprzez US (groźbą).

Jak żadne z tych 2 sytuacji nie ma miejsca, to płacz i płać - niestety.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

icon_eek.gif jak miałeś z nim umowę, to będzie musiał poprawiać do "usranej" nieskończoności - bo takie jest prawo i należy z niego korzystać.

Jak nie masz umowy, a masz jakieś pokwitowania lub dowody na to, że to akurat on wykonywał, to jeszcze bardziej można go zmotywować do skutecznego działania np. poprzez US (groźbą).

Jak żadne z tych 2 sytuacji nie ma miejsca, to płacz i płać - niestety.


Rysiu , miałaś bo to kobieta jest icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mieszkam w Gliwicach,

Umowe miałam ale okres gwarancjai minął 2,4 lata temu.
Poszukam co mam


Jakbyś bliżej mieszkała to kogoś bym polecił icon_biggrin.gif ale Gliwice miasto bycze ,na pewno znajdziesz porządnego fachowca.
To ten korek wymieniałaś 2-4 lata temu czy instalacje robiłaś wtedy.
Link do komentarza
Cytat

Jakbyś bliżej mieszkała to kogoś bym polecił icon_biggrin.gif ale Gliwice miasto bycze ,na pewno znajdziesz porządnego fachowca.
To ten korek wymieniałaś 2-4 lata temu czy instalacje robiłaś wtedy.




Kafelkarz wymienił mi tez przed kafelkowaniem instalacje.

Wielkie dzięki dla Was za wszystkie rady !
Fajnie działa to forum icon_smile.gif

Jak sie cos wyjasni to napisze.

Póki co zamykam klik klaka jak za bardzo śmierdzi icon_smile.gif


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...