Skocz do zawartości

kolektory - dopłata 75%


Recommended Posts

I niespodzianka ....

Kolektory słoneczne dla Mieszkańców Gmin zrzeszonych w Związku Gmin Dorzecza Wisłoki są tańsze o 1 tyś zł.
POczątkowa wycena była /dla 4 osobowej rodziny/ 3 845 zł a po przetargu cena spadła do 2 845 zł.

Po dwóch latach oczekiwań ruszają instalacje.

U mnie montaż planowany jest na sierpień
Link do komentarza
Cytat

§ 4

1. Kwota wpłaty Mieszkańca z tytułu uczestnictwa w Projekcie odpowiadać ma równowartości 25 %
wydatków brutto Gminy na instalację określonego typu Układu, obejmujących projektowanie, dostawę
materiałów i urządzeń Układu, montaż i uruchomienie Układu, przeglądy i konserwację Układu, udział
w kosztach Inżyniera Kontraktu i w kosztach systemu monitoringu efektów Projektu, przypadających na
każdy Układ.



Ps. Ceny detaliczne zestawów tej firmy podałem dla układu A i B.

Tam ma być zainstalowane ponad 4.000 szt takich zestawów, a ja podałem jednostkową cenę detaliczną (w sklepie).
Link do komentarza
Cytat

A poza tym zestaw zestawowi nierówny.


Tak jak przekręt przekrętowi... jak zwał tak zwał.
Trzeba by się kompletnie nie znać na naszej rzeczywistości, żeby uwierzyć że to wszystko względem wszystkim będzie uczciwie.
Jest kasa... ktoś ją musi przytulić. W ostateczności śwagier wujka stryjenki co se firmę w tym celu założył.
Link do komentarza
Może "przekręt" to zbyt drastyczne określenie.

Nie mniej jednak, dla tego przypadku koszty "okołoprojektowe" oscylują wokół 50% wartości zestawu (z montażem) - jest to cecha charakterystyczna każdej tego typu akcji.
Zwracam uwagę również, że początkowa cena, to ponad 15.000zł za zestaw (za taką kwotę można kupić niezły zestaw fotowaoltaiczny.
Link do komentarza
Pisałem ogólnie.
Ale z drugiej strony jak nazwać (wałek?icon_biggrin.gif) po imieniu sztuczne zawyżanie ceny wyjściowej celem przedstawienia finalnemu odbiorcy (pozyskania go) iluzorycznego rabatu/dotacji danej (dużej) wielkości?
Przy rzeczywistej obniżce 6-10% związanej z wielkością zamówienia na którą (prawie) każda szanująca się firma jest w stanie pójść w myśl zasady biznesowej - "miej znaczy więcej" liczba potencjalnych klientów do "złowienia" (zainteresowanych ofertą) znacznie by zmalała.
To marketing (tak jak raty 0%), a nie żadna super-hiper okazja icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Ale z trzeciej strony element socjologiczny.

Taki zestaw z montażem, z podobną gwarancją można nabyć indywidualnie za kwotę około 4.000zł - czyli w "cenie" pierwotnej wpłaty - bez dodatkowych obowiązków (np. monitoring dla gminy).
Ale masówki nie ma - z różnych przyczyn.

Ale wystarczyło, że ktoś dopłaci 75% do "kosztów", to już chętnych jest kilka tysięcy mimo, że w sumie płacimy tyle samo z to samo i prawie tyle samo (to "prawie" to około - 1.000zł).

To tak jak z tymi dopłatami ("bankowymi") na kolektory z ubiegłego roku.
Kolektor z dopłatą, był droższy (kwota płacona przez nabywcę) od tego samego kolektora (zestawu) bez dopłaty, a sprzedaż podskoczyła niebotycznie.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Stokrotko - jak możesz to zrób foto kotłowni i zestawu. Chciałbym zobaczyć standard zazbrojenia i rodzaj kolektorów.
Wracając do tematu dotacji to te "gminne" są najkorzystniejsze dla inwestorów. Aktualnie instaluję kolektory w gminie gdzie cena zestawu tj. 3x kolektor płaski Hewalex +zasobnik CWU 300L to 1400zł. Dodam że nie są to najtańsze (katalogowo) kolektory tego producenta i cena oczywiście obejmuje pełne zazbrojenie kotłowni wraz z dodatkową pompą wspomagającą ładowanie górnej wężownicy zasobnika.
Znam osobiście przypadki gdzie ludzie posiadający już kolektory przez kilka lat, demontowali je aby skorzystać z tak atrakcyjnych ofert icon_biggrin.gif . Mam nadzieję że i w mojej gminie coś drgnie pod względem - straszny beton ( byle spokojnie do emerytury icon_rolleyes.gif ).
Link do komentarza
Cytat

Stokrotko - jak możesz to zrób foto kotłowni i zestawu. Chciałbym zobaczyć standard zazbrojenia i rodzaj kolektorów.
Wracając do tematu dotacji to te "gminne" są najkorzystniejsze dla inwestorów. Aktualnie instaluję kolektory w gminie gdzie cena zestawu tj. 3x kolektor płaski Hewalex +zasobnik CWU 300L to 1400zł. Dodam że nie są to najtańsze (katalogowo) kolektory tego producenta i cena oczywiście obejmuje pełne zazbrojenie kotłowni wraz z dodatkową pompą wspomagającą ładowanie górnej wężownicy zasobnika.
Znam osobiście przypadki gdzie ludzie posiadający już kolektory przez kilka lat, demontowali je aby skorzystać z tak atrakcyjnych ofert icon_biggrin.gif . Mam nadzieję że i w mojej gminie coś drgnie pod względem - straszny beton ( byle spokojnie do emerytury icon_rolleyes.gif ).



1400 zł?????

Jutro porobię fotki dachu i w kotłowni

Chociaż kotłownia mnie trochę przeraża .... same rurki dosłownie w niej widzę i zastanawiam się czy aby nie za dużo ich jest.

Ale z drugiej strony system ogrzewa wode / dopiero 3 dni / i .... działa
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cześć.
Z błędów podstawowych to odpowietrznik górnej wężownicy w idiotycznym miejscu - jeżeli nie ma zaworu zwrotnego (sprężynowego czy klapowego) to powinien być w najwyższym punkcie. Brak zawyrokowania ciepłego glikolu. Brak śrubunków i zaworu zwrotnego na zaworze termostatycznym mieszającym (powinny być przynajmniej 2 -tak aby w była możliwa ew. wymiana bez drastycznej ingerencji w instalacje). Oczywiście cały stet armaturowy zależy od standardów zazbrojenia obowiązujących na tym przetargu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...