Skocz do zawartości

Budowa komina przylegającego do budynku


Recommended Posts


Musze postawić komin zewnętrzny przylegający do budynku, ponieważ obecny będący wewnątrz jest stary, nieszczelny i niedawno miałem z jego powodu pożar. Systemy ze stali kwasówki-nierdzewki oraz systemy z ceramiki (kamionki) mnie nie przekonują
Czy komin wymurowany z cegły zdałby egzamin?
Czy trzeba taki komin z cegły ocieplać?
Jakie będą koszty budowy takiego komina?
Znajomy natomiast radził mi zrobić komin z rur stalowych grubości 1cm ocieplonych wełną i obmurowanych.
Czy komin z rur stalowych zda egzamin?
Ile by kosztowała budowa takiego komina z rur stalowych, ocieplonego i wymurowanego?
Komin ma mieć wysokość 12m, a szerokość wewnątrz komina 25x25cm
Link do komentarza
Zacząć należy od projektu i uzyskania pozwolenia na budowę - reszta wyjdzie w praniu (sporo, oj sporo kasiory).

Taniej (chyba) i bez zbędnych formalności, wyjdzie wpuszczenie w istniejący komin, odpowiedniego wkładu (jak jest taka możliwość - zachowanie wymaganego minimalnego przekroju) dla istniejącego (przewidywanego) kotła (pieca).
Link do komentarza
Cytat

Systemy ze stali kwasówki-nierdzewki oraz systemy z ceramiki (kamionki) mnie nie przekonują



Twoje przekonanie stosuj do tych spraw, w których masz kwalifikacje, a tę kwestię powierz projektantowi. Bez dokładnej analizy przypadku oraz inwentaryzacji, nikt rozsądny nie udzieli Ci właściwej porady. To będzie tylko gdybanie. Niezbędny jest uprawniony projektant, skonsultowany z kominiarzem.
Link do komentarza
Cytat

Czy komin wymurowany z cegły zdałby egzamin? - Tak, jeśli zostanie postawiony w/g projektu uwzględniającego rodzaj i moc kotła.
Czy trzeba taki komin z cegły ocieplać? - Tak.
Jakie będą koszty budowy takiego komina? - Spore, a jedną ze składowych ceny za całość będzie projekt.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...