Skocz do zawartości

Przedwojenne płytki ceramiczne, jak odnowić?


Recommended Posts

Witam, mam taki problem, mianowicie chce bardzo odnowić stare ceramiczne płytki w mojej łazience, niestety jednak kiedy się wprowadziłem w te stare budownictwo, to teściu pociągną mi wodę przez podłogę do umywalki, jednakże nie wymieniliśmy starej odpływowej ceramicznej rury, położyliśmy kafelki, które teraz mi zerwali ze względów na tą ceramiczną rure. Teraz pytanie czy jest szansa odnowić te kafelki stare bo lubię takie rzeczy, kawał historii dom jest z około 1920 może wcześniej, fugi się praktycznie utleniły a na miejsce w którym były rury pod podłogą mam zamiar dać dywanik do kibelka i szafke na wspomnianą umywalke przez co nie będzie widać ubytku.
Jak się zabrać za odnowienie tych płytek?
Link do komentarza
Cytat

Witam, mam taki problem, mianowicie chce bardzo odnowić stare ceramiczne płytki w mojej łazience, niestety jednak kiedy się wprowadziłem w te stare budownictwo, to teściu pociągną mi wodę przez podłogę do umywalki, jednakże nie wymieniliśmy starej odpływowej ceramicznej rury, położyliśmy kafelki, które teraz mi zerwali ze względów na tą ceramiczną rure. Teraz pytanie czy jest szansa odnowić te kafelki stare bo lubię takie rzeczy, kawał historii dom jest z około 1920 może wcześniej, fugi się praktycznie utleniły a na miejsce w którym były rury pod podłogą mam zamiar dać dywanik do kibelka i szafke na wspomnianą umywalke przez co nie będzie widać ubytku.
Jak się zabrać za odnowienie tych płytek?


najpierw musisz wyczyścić te płytki, później wyskrobać fugi, jest taki specjalny nóż do tego jak już to zrobisz to możesz pomalować itd
Link do komentarza
Cytat

Żeś się wysilił niczym Piekarski na mękach...


No jeszcze zapomniałem dodać że trzeba oczywiście uzupełnić te fugi, najlepiej samorozlewnymi. Nie wiem w jakim stanie są te kafelki, wyobrażam sobie że muszą być nieźle poniszczone i nie wiem czy jest sens je naprawiać.
Wyczyścić je możesz drobnym papierem ściernym
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wyczyścić je możesz drobnym papierem ściernym


A tu akurat trafiłeś w sedno , bo kolega Złoty uwielbia wszelakie problemy rozwiązywać przy użyciu papieru ściernego.
A po wyczyszczeniu papierem ściernym koniecznie trzeba pomalować lakierem chemoutwardzalnym na wysoki połysk, będą jak nowe.
Link do komentarza
Cytat

A tu akurat trafiłeś w sedno , bo kolega Złoty uwielbia wszelakie problemy rozwiązywać przy użyciu papieru ściernego.
A po wyczyszczeniu papierem ściernym koniecznie trzeba pomalować lakierem chemoutwardzalnym na wysoki połysk, będą jak nowe.



I ten papier ścierny będzie doskonale współgrał z papierem toaletowym w tej łazience.
Link do komentarza
Gość Leszek4
Cytat

A tu akurat trafiłeś w sedno , bo kolega Złoty uwielbia wszelakie problemy rozwiązywać przy użyciu papieru ściernego.


Cytat

I ten papier ścierny będzie doskonale współgrał z papierem toaletowym w tej łazience.


Padłem ze śmiechu! :takaemotka:
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
najpierw jak już ktoś wspomniał, zajmij się fugami bo to najważniejsze, odśwież je a potem możesz super pomalować takie płytki, widziałam ostatnio w tv jakiś program w którym właśnie starą łazienkę przerabiano bez wyrzucania i rozkuwania płytek no i tam właśnie je pomalowali, wyszło świetnie, kwestia Twojego doboru stylizacji do całości
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
Najlepiej zwróć się z tym do profesjonalnej firmy. Takie firmy znają się na rzeczy i najlepiej będą wiedzieć co z tym zrobić. Z tego co wiem to oferują rodzaj usługi doczyszczającej, która ma na celu odnowienie, wyczyszczenie płytek. Są jeszcze farby, którymi możesz takie płytki pomalować. ale z tego co wyczytałem na forum z ich trwałością różnie bywa. Generalnie tanie nie są i niekoniecznie wydajne. Chociaż to w sumie zależy od producenta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...