Skocz do zawartości

Dodatkowe ocieplenie schodów strychowych


Recommended Posts

Witam.
Posiadam schody strychowe firmy Fakro, najcieplejsze, jakie są dostępne na rynku. Jednak 6 cm styropianu w ich konstrukcji, to dla mnie zdecydowanie za mało. Nad schodami wykonałem z płyt osb skrzynię oraz klapę górną ("kontr-klapę"). W przestrzeń powstałą w skrzyni układałem 20 cm wełny zawiniętej w solidny worek. Wełna idealnie wypełniała przestrzeń, a dzięki folii nie strzępiła się. Ponieważ schody strychowe po zamknięciu nie tworzyły idealnie płaskiej powietrzni, a chciałem maksymalnie dobrze docieplić je, właśnie te 20 cm miękkiej wełny okazało się świetnym rozwiązaniem.
Problem pojawił się, kiedy punkt wykraplania (tzw. rosy) przenosił się w skrzynię. Po otwarciu schodów miałem sporo kropli wody. Przyznam, że wyczerpałem pomysły, w jaki sposób skutecznie docieplić schody, aby uniknąć powstawania punktu rosy wewnątrz "skrzyni".
Poniżej rysunek, jak to wygląda u mnie. Może macie jakieś pomysły?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Punkt rosy przesunie się nad skrzynię przy dodatkowym górnym ociepleniu (muszę policzyć grubość), ale chciałem tego uniknąć z uwagi na ruchomość dodatkowej klapy. Pozostaje styropian na stałe przytwierdzony od góry i ewentualnie wewnątrz skrzyni wełna.
Dzięki Jani_63.
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Witam
Ja długo szukałem właśnie jakiegoś rozwiązania na temat docieplenia włazu i schodów na strych. I ostatnio znalazłem filmik jak gościu zrobił sobie skrzynie co przykrywa właz z góry, fajna sprawa bo faktycznie ociepli takie schody strychowe i tak jak w twoim przypadku nie powinna sie skraplać woda na nich, i jeszcze przy okazji jak wychodzisz na strych to można sobie zamknąć taką pokrywę żeby ciepło nie uciekało jak jesteś na strychu.
https://www.youtube.com/watch?v=9AYmC0AUOwg
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...