Skocz do zawartości

Łóżko piętrowe na atresoli


Oficerka

Recommended Posts

Mam dwuletniego Synka. Ma swój niewielki pokoik, którego powierzchnię chciałabym wykorzystać maksymalnie. Do tej pory spał w tradycyjnym łóżeczku, ale jest już na tyle duży, że jest Mu tam po prostu ciasto .
Muszę kupić nowe. A ponieważ zależy mi na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni pokoju pomyślałam o czymś takim:
Mały jest już na tyle samodzielny, że radzi sobie ze wszystkimi wyżkami tylko trochę się obawiam, czy taka piętrówka jest bezpieczna dla dwulatka? Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Weź pod uwagę, że takie dziecko może zasypiać dosłownie w "locie" - przynajmniej moja tak ma - 4 latka a potrafi w 10 sekund zasnąć - a przed chwilą jeszcze skakała rozradowana - raczej bym odradzał takie samodzielne wspinanie się - chyba że służbiście chodzi spać o stałej godzinie
Link do komentarza
Cytat

Dla dwulatka zdecydowanie jeszcze nie.
Sam tego bezpiecznie (za każdym razem) nie "obsłuży".


icon_lol.gif

ale są dwulatki i dwulatki icon_wink.gif

Moje dzieciaki mają 3,5 roku- córka i prawie 1,5 roku- syn. Emi dostała łóżko piętrowe mając 2 latka. Nie mieściła się w łóżeczku, więc musieliśmy coś postanowić. Pomysł był taki, że kupujemy łóżko piętrowe. Najpierw młoda będzie spać na dole, a jak Aleks wyrośnie z łóżeczka, to Emiśkę przeprowadzimy na górę, a on dostanie dół. Tak też zrobiliśmy. Problem polega na tym, że moje dzieciaki są niesamowicie rozwinięte motorycznie. Emi od pierwszego dnia wchodziła na górę i bawiła się tam. Aleks jeszcze sam nie chodził, a już wdrapywał się na górę (a w zasadzie uciekał, ku swej uciesze, a mym palpitacjom serca. najpierw wchodzi do łóżeczka, z łóżeczka na przewijak, z przewijaka na łóżko).

U nas sprawdza się namiot, który zabezpiecza przed ewentualnym upadkiem z wysokości.

wygląda podobnie

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Hmm jest to jakieś rozwiązanie pod względem powierzchniowym, aczkolwiek czy bezpieczne, no tutaj bym się dwa razy zastanowiła. Szczerze to może nawet bym poczekała dwa latka to moim zdaniem za mało. Ja swoim synom kupiłam tutaj: http://meblowiec.pl/lozka-pietrowe,c171.html takie łózko piętro jak Beniamin i starszy śpi na górze 4 latka, a młodszy na dole 3 , dzięki czemu mam spokojną głowę, że nic im się nie stanie.
Link do komentarza
Cytat

Hmm jest to jakieś rozwiązanie pod względem powierzchniowym, aczkolwiek czy bezpieczne, no tutaj bym się dwa razy zastanowiła. Szczerze to może nawet bym poczekała dwa latka to moim zdaniem za mało. Ja swoim synom kupiłam tutaj: http://meblowiec.pl/lozka-pietrowe,c171.html takie łózko piętro jak Beniamin i starszy śpi na górze 4 latka, a młodszy na dole 3 , dzięki czemu mam spokojną głowę, że nic im się nie stanie.


Też fajne ze zjeżdżalnią. Sam bym chciał takie mieć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Antresola w pokoju dziecka to super sprawa icon_smile.gif Mojemu Siostrzeńcowi "na górze" urządzono domek zabaw, więc większość zabawek właśnie tam jest, co zmniejsza ilość tych, które wędrują po całym mieszkaniu. Na dole biurko, komoda i rozkładane łóżeczko. Mały ciągle przesiaduje w swojej wierzy. Zbudowali to jak miał około 4 lat, wtedy bez problemu już wspinał sie po drabince.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 1 rok temu...

Zdjęcie nie działa. Ja jak byłam mała miałam wspólny pokój z siostrą i miałyśmy łóżko piętrowe, niestety nie zakończyło się to dobrze, tym bardziej nie polecam podobnego rozwiązania dla dwulatka, my miałyśmy wtedy jakieś 6 lat... Lepiej kup zwykłe łóżeczko, a dodaj po prostu mniejsze mebelki, żeby nie zagracić pokoju i zastanów się nad przechowywaniem zabawek, bo to zazwyczaj zajmuje najwięcej miejsca w pokoju milusińskich ;)

Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...