Skocz do zawartości

Cieknie z pod prysznica - zaciek na suficie pod łazienką


Recommended Posts

Witam mam problem z prysznicem, a mianowicie z cieknącą wodą z pod prysznica.
Mam dom, w którym są 2 łazienki jedna pod drugą. Z tej na piętrze cieknie woda z pod prysznica i ścieka po ścianie tej na dole jak i również po suficie. Co jakiś czas gdy zostanie uszczelniony prysznic na piętrze sylikonem, jest tydzień spokoju ale potem od nowa cieknie. Nie wiem co robić?Czy są jakieś preparaty, środki do zabezpieczenia takich miejsc, czy muszę skuwać podłogę pod prysznicem i od nowa izolować, dawać nowe kafelki oraz co za tym idzie wynajmować ekipę?
Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam mam problem z prysznicem, a mianowicie z cieknącą wodą z pod prysznica.
Mam dom, w którym są 2 łazienki jedna pod drugą. Z tej na piętrze cieknie woda z pod prysznica i ścieka po ścianie tej na dole jak i również po suficie. Co jakiś czas gdy zostanie uszczelniony prysznic na piętrze sylikonem, jest tydzień spokoju ale potem od nowa cieknie. Nie wiem co robić?Czy są jakieś preparaty, środki do zabezpieczenia takich miejsc, czy muszę skuwać podłogę pod prysznicem i od nowa izolować, dawać nowe kafelki oraz co za tym idzie wynajmować ekipę?
Proszę o pomoc.


Ale co konkretnie przecieka, spod kafelek czy rura od wody?
Link do komentarza
Cytat

Witam mam problem z prysznicem, a mianowicie z cieknącą wodą z pod prysznica.
Mam dom, w którym są 2 łazienki jedna pod drugą. Z tej na piętrze cieknie woda z pod prysznica i ścieka po ścianie tej na dole jak i również po suficie. Co jakiś czas gdy zostanie uszczelniony prysznic na piętrze sylikonem, jest tydzień spokoju ale potem od nowa cieknie. Nie wiem co robić?Czy są jakieś preparaty, środki do zabezpieczenia takich miejsc, czy muszę skuwać podłogę pod prysznicem i od nowa izolować, dawać nowe kafelki oraz co za tym idzie wynajmować ekipę?
Proszę o pomoc.





kolego
skoro silikon pomaga na tydzień znaczy
izolację łazienki masz do Dużego D
i jeszcze pewnie nie do końca nauczyłeś się silikony kłaść.
gdyby silikon nie pomagał
to zawsze jest opcja rurki bądź syfonu
ale skoro pomaga znaczy silikonujesz na brudno i się nie klei jak powinien

aczkolwiek jest małe ale

jaką hydroizolację posiada ten prysznic
/poziom /pion/opis mile widziany
pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ale co konkretnie przecieka, spod kafelek czy rura od wody?




Cieknie z pod kafelek nie z syfonu i przecieka do łazienki na dole.
Sylikonował mój wujek, który robi w fachu 20 lat dodam, że robi pedantycznie i nigdy po jego pracy nie trzeba było nic poprawiać. Sam stwierdził, że najlepiej jest skuć i zrobić wszystko od nowa począwszy od nowego zaizolowania. Łazienke robił kto inny, niestety przeprowadził się do Warszawy i nie ma z nim kontaktu. Łazienka ma ok półtora roku i chciałem poznać opinie innych fachowców z uwagi na koszty, które towarzyszą ponownemu remontowi.
Link do komentarza
Cytat

Cieknie z pod kafelek nie z syfonu i przecieka do łazienki na dole.
Sylikonował mój wujek, który robi w fachu 20 lat dodam, że robi pedantycznie i nigdy po jego pracy nie trzeba było nic poprawiać. Sam stwierdził, że najlepiej jest skuć i zrobić wszystko od nowa począwszy od nowego zaizolowania. Łazienke robił kto inny, niestety przeprowadził się do Warszawy i nie ma z nim kontaktu. Łazienka ma ok półtora roku i chciałem poznać opinie innych fachowców z uwagi na koszty, które towarzyszą ponownemu remontowi.


no to w zasadzie są 2 opcje
albo remontujesz 1 łazienkę na szybko
albo 2 za chwilę
3 opcji w zasadzie brak
chyba że prysznic wycofasz z użycia icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Cieknie z pod kafelek nie z syfonu i przecieka do łazienki na dole.
Sylikonował mój wujek, który robi w fachu 20 lat dodam, że robi pedantycznie i nigdy po jego pracy nie trzeba było nic poprawiać. Sam stwierdził, że najlepiej jest skuć i zrobić wszystko od nowa począwszy od nowego zaizolowania. Łazienke robił kto inny, niestety przeprowadził się do Warszawy i nie ma z nim kontaktu. Łazienka ma ok półtora roku i chciałem poznać opinie innych fachowców z uwagi na koszty, które towarzyszą ponownemu remontowi.


Czyli jak to mówią odwalił pańszczyznę i wyjechał do Wawy .
Łazienka do poprawy , ale zacząłbym od okolic syfonu bo być może tam jest potencjalne źródło przecieku.
A jak nie no to kuć i od nowa, i niech Ci lepiej ten wujek to zrobi jeżeli jest dobrym fachowcem.
Link do komentarza
Cytat

Czyli jak to mówią odwalił pańszczyznę i wyjechał do Wawy .
Łazienka do poprawy , ale zacząłbym od okolic syfonu bo być może tam jest potencjalne źródło przecieku.
A jak nie no to kuć i od nowa, i niech Ci lepiej ten wujek to zrobi jeżeli jest dobrym fachowcem.


Dziękuje za rady, widać będą nowe wydatki :( tak jest z wieloma fachowcami w Polsce odwalić i spieprzyć.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Cieknie z pod kafelek nie z syfonu i przecieka do łazienki na dole.
Sylikonował mój wujek, który robi w fachu 20 lat dodam, że robi pedantycznie i nigdy po jego pracy nie trzeba było nic poprawiać. Sam stwierdził, że najlepiej jest skuć i zrobić wszystko od nowa począwszy od nowego zaizolowania. Łazienke robił kto inny, niestety przeprowadził się do Warszawy i nie ma z nim kontaktu. Łazienka ma ok półtora roku i chciałem poznać opinie innych fachowców z uwagi na koszty, które towarzyszą ponownemu remontowi.




Lipa straszna z tym prysznicem, pewnie nie obędzie się bez remontu i sprawdzenia u źródła o co tam chodzi i skąd te przecieki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Lipa straszna z tym prysznicem, pewnie nie obędzie się bez remontu i sprawdzenia u źródła o co tam chodzi i skąd te przecieki.


No, nie , jaka bardzo pomocna rada, że nikt do tej pory na taką nie wpadł icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...