Skocz do zawartości

Dobry podkład na słaby tynk


Recommended Posts

Witam.
Remont (czy też odnowienie) dotyczy ścian i sufitu balkonu w tradycyjnym bloku z wielkiej płyty.
Z tego co zauważyłem wszystko (ściany,sufit) zostały na tym balkonie pomalowane farbą lateksową, która teraz odpada całymi płatami lecz co gorsza nie wszędzie. Są miejsca, gdzie nie można jej oderwać. Tynk jest tu chyba trochę oszukany (tak niestety robiło się budowlankę za tzw. "komuny"). Dużo piachu, bo po dotknięciu sypie się jak diabli.
Na suficie jest tego tynku bardzo cienko, a podejrzewam, że jest tam nawet surowa, goła płyta z betonu pociągnięta chyba wapnem na biało. icon_confused.gif
Chcę to przyzwoicie umalować tak,żeby farba nie odłaziła i kilka lat posłużyła.
Jak zerwać starą farbę lateksową (sufit ma "pory", dziurki z których nie da się chyba wydłubać farby)?Czy można to zaszpachlować, może zostawić, czy może odpadnie z nową farbą?Szpachlowanie mnie chyba nie minie.
Jak zwiększyć przyczepność farby nowej do podłoża. Może jakiś mocny podkład, grunt, który wejdzie głęboko w beton,tynk i zapobiegnie wykruszaniu się słabego (z przewagą piachu) tynku?Czy malować farbą lateksową czy może jakąś inną do elewacji zewnętrznych?Może jakieś farby z fakturą? - groszek, piasek czy coś w tym stylu.
Chciałbym uniknąć wyprawiania całej powierzchni nowym tynkiem lub gładziami. To w końcu tylko balkon w bloku icon_wink.gif
Co byście poradzili? Edytowano przez chudy54 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Oglądając fotki:
https://www.google.pl/search?q=tynk+mozaiko...tml%3B800%3B584

...muszę przyznać,że efekt takiego tynku jest doskonały. Ubytki nie są duże i można by je zaszpachlować.
Czy taki tynk można wykonać samemu czy musi być do tego jakaś maszyna, firma?
Widziałem w sklepie coś takiego i podobno można to zrobić ręcznie samemu. Jak to wygląda?Czego użyć?
Packa czy raczej pędzel? Jakiś grunt, podkład aby nie odpadło?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Osobiście takiego tynku nie miałem jeszcze przyjemności kłaść icon_biggrin.gif ale nie jest to nie wiadomo jaka skomplikowana technologia kładzenia tego tynku. Nie ma co tu dużo pisać, w necie znajdziesz jak się kładzie taki tynk, oczytaj i ewentualnie jak będziesz czegoś ni wiedział albo miał wątpliwości wtedy zapytasz.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ten tynk to taki marmolit , osobiście wolał bym gładszą powierzchnię uzyskać ze względu na kurz brud itp. w tym się dość dużo go osadza. Zrobienie na gładko tego całego balkonu to trochę roboty bo trzeba oderwać to co się odrywa, zagruntować gruntem czepnym głęboko penetrującym (oby tylko nie atlasu unigrunt!), później chyba najlepiej położyć klej i jak najlepiej go wyprowadzić, ewentualnie poprawiając tynkiem i potem malowanie podkładową farbą i nawierzchniowa akrylowa zewnętrzna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...