Skocz do zawartości

Jak ocieplić ściany w bloku?


Gość Guest_Andrzej_*

Recommended Posts

Gość Guest_Andrzej_*
Witam wszystkich
Mam problem z ociepleniem ścian w bloku z wielkiej płyty. Na I piętrze mam pleśń (ciemne plamy bez plechy) na ścianie od klatki schodowej (tynk-wibrobeton-tynk) i pod parapetem na ścianie zewnętrznej (płyta-tynk-płyta kartonowo-gipsowa). Mieszkanie jest po kapitalnym remoncie więc nie jest to pozostałość po poprzednich lokatorach. Mamy szczelne plastikowe okna ale systematycznie wietrzymy mieszkanie. Mimo to wilgoć osiada we wspomnianych miejscach.
Ponieważ nie mogę liczyć na ocieplenie zewnętrzne ( Spółdzielnia w najbliższej 10-latce nie będzie izolować termicznie budynków) wpadłem na pomysł, żeby izolację termiczną wykonać od wewnątrz.
Proszę o poradę fachowców (praktyków) czy takie izolowanie ma sens a jeśli tak - to jakich materiałów użyć do tego celu.
Pozdrawiam i czekam na wieści.
Link do komentarza
Gość Gość
Gość Guest_Andrzej_*
Dzięki za odsyłacze i tak szybką odpowiedź.

Myślałem jednak o nieco "subtelnieszej" izolacji (mieszkanie mam nie największe a proponowane systemy zabierają dość dużo przestrzeni). Ponieważ nie jestem budowlańcem zależy mi na jak najprostszej metodzie.

Czy istnieją płyty styropianowe, korkowe, gipsowe lub jakieś inne, o niewielkiej grubości, które można przykleić do ścian i odciąć dostęp wilgotnego powietrza?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za odsyłacze i tak szybką odpowiedź.

Myślałem jednak o nieco "subtelnieszej" izolacji (mieszkanie mam nie największe a proponowane systemy zabierają dość dużo przestrzeni). Ponieważ nie jestem budowlańcem zależy mi na jak najprostszej metodzie.

Czy istnieją płyty styropianowe, korkowe, gipsowe lub jakieś inne, o niewielkiej grubości, które można przykleić do ścian i odciąć dostęp wilgotnego powietrza?

Pozdrawiam



Z pytania nie wynika jaki jest cel zamocowania takich płyt - czy chodzi o izolację przeciwwilgociową czy też poprawę ciepłochronności ściany. Nie wiadomo skąd bierze się wilgotne powietrze - jeśli powstaje ono w pomieszczeniu to konieczna jest wentylacja a nie "uszczelnienie".
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...