Skocz do zawartości

Działka leśna - pomocy.


Recommended Posts

Sprawa dotyczy zakupu działki leśnej, a mianowicie wygląda to tak:
działka posiada KW, w której widnieje wpis Działka gruntu zabudowana domem letniskowym. Na mapie geodezyjnej jest zaznaczony budynek. Jest to altanka bez podpiwniczenia i fundamentów o wielkości ok.30m2 - drewniak.
Byłem dziś w gminie i się okazuje, że działka nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego , mało tego mówią, że budynek jest samowolą budowlaną, chociaż jest zaznaczony na mapach i oni o tym wiedzą. Budynek stoi od 1988 roku a więc sporo lat, gmina pobiera podatek od gruntu oraz budynku. Jest to wyszczególnione na FV jako - podatek za grunt i za budek.
Nie wiem jak podejdzie do sprawy notariusz? Czy te niezgodności w KW i wypis z geodezji i gminy spowodują wstrzymanie sprzedaży.
Co należałoby zrobić aby to wyprostować?
Niby gmina wie o budynku a gadają o samowoli budowlanej pobierając za to podatek. Takie ciche pozwolenie wiemy, że jest ale nie może być a podatek płać.
Sprzedająca zapewnia mnie, że nikt przez te 25 lat nie kazał altany rozbierać.
Proszę o pilną odp.
Czy warto taką działkę kupić?-(będzie użytkowana przeze mnie jako odpoczynek w lato - nie planuję budować domu ani rozbudowy altany).
Link do komentarza
Cytat

dokładnie lepiej w gminie zapytać o szczegóły, sam notariusz nic tu nie pomoże


w takiej sytuacji to chyba możesz to nawet bez pozwolenia rozebrać, nie jestem pewien także potwierdź te info albo ja zapytam znajomego prawnika jak będę z nim rozmawiał. Niemniej jednak w moim mniemaniu jeżeli pobierają podatek za samowolkę budowlaną to albo Ci oddadzą te pieniążki albo pozwolą aby dalej stało w między czasie pozwalając icon_smile.gif
Trzeba pamiętać że w każdym województwie są "inne" urzędy np. tak jak na śląsku się o wszystko plują... to nigdzie tak w Warszawie wychodzi sprawa po 5 latach że koleś nie odkładał składek ZUS za swoich pracowników a to tylko dlatego, że jednemu z pracowników umarło dziecko, po czym powiedzieli mu że... nie miał odkładanych składek jak 30 innych pracowników, po 5 latach koleś został w sumie z niczym... a ubezpieczenie mu się należało
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...