Skocz do zawartości

zalanie wylewki


Recommended Posts

Witam,

w moim mieszkaniu (nowy blok na piętrze), do którego dopiero się wprowadziłem, ściany przy podłodze zaczęły moknąć. Po wstępnej analizie, odpływ pralki wydaje się być czymś przytkany, woda musiała gdzieś uciekać i rozchodzić się po wylewce. Mam pytanie czy po naprawie odpływu powinienem przedsięwziąć jakieś czynności - suszenie ścian, wylewki? Czy woda zebrana pod wylewką może powodować jakieś problemy (np. grzyb) czy po jakimś czasie wyschnie?
Link do komentarza
Gość stach
Miałem u jednego z klientów w mieszkaniu od dewelopera podobną sytuację: nad podłogą zaczął pokazywać się pas mokrego tynku (gipsowego) icon_confused.gif
Okazało się, że nieszczelny był trójnik w instalacji dostarczającej wodę do grzejników - przyuczeni "hydraulicy" źle zacisnęli trójnik na rurce i woda powoli kapała w przestrzeń pomiędzy folią a styropianem pod wylewką posadzki...
Po podniesieniu temperatury wody grzejnej, ta nieszczelność powiększyła się i ten wyciek był większy i "wypłynął" na ścianę icon_confused.gif
Na szczęście nie położyłem jeszcze podłogi i nie uległa ona zniszczeniu, ale musiałem odkuć parę metrów posadzki - zlikwidować nieszczelność, podsuszyć, uzupełnić wylewkę i po jakimś czasie wykończyć podłogę. Niestety, lokator na drugim piętrze w posobnej sytuacji zmuszony był skuwać całą wylewkę w ponad 60 metrowym mieszkaniu, robić od nowa całą instalację co i robić nową posadzkę icon_rolleyes.gif Okazało się, że deweloper zatrudnił do wykonania co brygadę, w której pracował - oprócz hydraulika - piekarz i cukiernik icon_redface.gif
Cała sytuacja miała miejsce na przełomie grudnia i stycznia, tzn w czasie sezonu grzewczego, więc mieszkanie miało dość dobre warunki, aby w miarę szybko wyschły wylewki i zawilgocone tynki.
Jeśli już mieszkasz, to jest niebezpieczeństwo, że to co masz na podłodze, może ulec zniszczeniu, tym bardziej że co pewnie już wyłączone i suszyć będzie tylko natura icon_confused.gif - jeśli masz panele, to można je rozebrać i po wysuszeniu podłogi i ścian ponownie ułożyć.
Ale najpierw musisz dokładnie zlokalizować miejsce wycieku i je zlikwidować.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...