Skocz do zawartości

Wentylacja mechaniczna w domu inżyniera


Recommended Posts

Ponieważ jestem inżynierem budowlanym specjalizującym się w zagadnieniach efektywności energetycznej, decyzja o instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła została podjęta już na etapie tworzenia koncepcji domu, czyli w 1999 roku. - mówi Arkadiusz, czytelnik Budujemy Dom.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/a/14385-wentylacja-mechaniczna-w-domu-inzyniera

Link do komentarza
Gość Marcin
"Szacowane przeze mnie oszczędności z tytułu instalacji wentylacji mechanicznej to około 1600 zł rocznie."

Rozumie, ze sie pani przejzyczyla i chciala powiedziec o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla. Sama wentylacja mechaniczna w bilansie energetycznym generuje tylko straty. Nawet zyski z odzysku siepla to tylko "kreatywna ksiegowosc" sprzedawcow. Jako uzytkownik mam odwage powiedziec rekuperacja to komfort nie oszczednosc. Jesli ktos twierdzi inaczej pozostawiam go w spokoju w tej swiadomosci :)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dzień dobry. Z uwagą i zainteresowaniem przeczytałem Pański artykuł o wentylacji mechanicznej. Jestem na etapie adaptacji projektu i będę też montował WM. Jak czytałem ma Pan dobre wspomnienia z firmą, która dostarczyła i montowała u Pana cały system. Proszę o podanie namiarów na tę firmę, bo też mi zależy na dobrym wykonaniu tej instalacji. Jeżeli nie na tym forum to proszę na prv. Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Link do komentarza
Cytat

Jako uzytkownik mam odwage powiedziec rekuperacja to komfort nie oszczednosc.


Ja jednak myślę że jest oszczędność. Bo to jest tak że w dzisiejszym świecie gdzie wszystko przeliczamy na jakieś jednostki, tak naprawdę nikt za bardzo nie zlicza ile traci energii na wentylację bez rekuperatora.
A sam rekuperator, jego wentylatory coraz oszczędniejsze chyba nie "spalą" więcej niż wydajemy na uciekające ciepłe powietrze zimą, przy wentylacji grawitacyjnej.
W każdym razie u mnie na pewno nie spalą bo chodzą tylko wtedy gdy trzeba a nie cały czas na okrągło. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Gość piotrek
Odnośnie porady dotyczącej rezygnacji z GWC:
oj, zdziwiłby się kolega inwestor, ile by wzrosły koszty eksploatacji zimą jego rekuperatora bez GWC, gdy praktycznie cały czas nagrzewnica elektryczna dogrzewałaby powietrze przed wymiennikiem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...