Skocz do zawartości

Parter -> ceramika, poddasze -> gazobeton


Recommended Posts

Witam,

Niedługo zaczynam budowę. Jest taki pomysł żeby parter zrobić z ceramiki a poddasze z gazobetonu ponieważ lepiej się docina np. na szczyty czy na słupki w ściance kolankowej. Uważacie że to dobry pomysł czy kiepski? Wiem, porozmawiam z architektem i kierownikiem budowy, ale chcę się dowiedzieć czy ktoś praktykował takie rozwiązanie i jakie są plus i minusy?
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Niedługo zaczynam budowę. Jest taki pomysł żeby parter zrobić z ceramiki a poddasze z gazobetonu ponieważ lepiej się docina np. na szczyty czy na słupki w ściance kolankowej. Uważacie że to dobry pomysł czy kiepski? Wiem, porozmawiam z architektem i kierownikiem budowy, ale chcę się dowiedzieć czy ktoś praktykował takie rozwiązanie i jakie są plus i minusy?


piwnicę mam z betonu
a resztę z białego
czyli jak komu wola i co kogo przekonuje
Link do komentarza
Cytat

Jest taki pomysł żeby parter zrobić z ceramiki a poddasze z gazobetonu ponieważ lepiej się docina np. na szczyty czy na słupki w ściance kolankowej. Uważacie że to dobry pomysł czy kiepski?


Jak Ci akurat tak pasuje, to czemu nie.
Różne materiały na różnych kondygnacjach się już zdarzały i zdarzają.
Czemu akurat w Twoim przypadku miałyby wystąpić jakieś trudności.
Link do komentarza
Cytat

Niedługo zaczynam budowę. Jest taki pomysł żeby parter zrobić z ceramiki a poddasze z gazobetonu ponieważ lepiej się docina np. na szczyty czy na słupki w ściance kolankowej. Uważacie że to dobry pomysł czy kiepski? Wiem, porozmawiam z architektem i kierownikiem budowy, ale chcę się dowiedzieć czy ktoś praktykował takie rozwiązanie i jakie są plus i minusy?


U siebie półokrągłą ścianę murowałem z ceramiki i dało się. Wszystko zależy od koncepcji w jakiej dom będziesz stawiał, czego będziesz potrzebował, co stanowi dla Ciebie priorytet... np jeśli akumulacyjność, to białe odpada, jeśli ciepłochronność to będzie lepsze. Unikałbym stawiania budynku z materiałów, które mają różne walory, bo dom będzie jeden i koncepcja powinna być spójna. Sama łatwość docinania... to nie argument za takim rozwiązaniem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...