Skocz do zawartości

Aranżacja przedpokoju - holu.


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.
Być może temat wydaje się banalny, ale nie dla mnie.
Chciałbym zapytać czy jeśli zamieszczę kilka zdjęć przedpokoju i holu, to czy Państwo pomoże Ci go jakoś "ciekawie" zaaranżować. Nadmieniam iż w/w pomieszczenie jest w boazerii dębowej.
Pozdrawiam Staszek.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja jestem posiadaczem kamienia dekoracyjnego Jura, powiem, że efekt w pokoju udał mi się bardzo dobrze. Kamień fajnie jest podświetlić, ale jak samo pomieszczenie jest jasne to można spokojnie darować sobie światełka. Polecam również nie stosować kamienia wszędzie gdzie się da, może to lekko przytłoczyć. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzień dobry wszystkim.
Być może temat wydaje się banalny, ale nie dla mnie.
Chciałbym zapytać czy jeśli zamieszczę kilka zdjęć przedpokoju i holu, to czy Państwo pomoże Ci go jakoś "ciekawie" zaaranżować. Nadmieniam iż w/w pomieszczenie jest w boazerii dębowej.
Pozdrawiam Staszek.


Też się dołączam do pytania icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Dzień dobry wszystkim.
Być może temat wydaje się banalny, ale nie dla mnie.
Chciałbym zapytać czy jeśli zamieszczę kilka zdjęć przedpokoju i holu, to czy Państwo pomoże Ci go jakoś "ciekawie" zaaranżować. Nadmieniam iż w/w pomieszczenie jest w boazerii dębowej.
Pozdrawiam Staszek.




Hmm wg mnie niełatwa będzie aranżacja, w której jest boazeria. Nie dla tego, że to niemodne etc, po prostu bardzo łatwo wtedy przegiąć i uzyskać efekt przesytu. Może, zamiast w dodatki typu wazony lub obrazy, warto zainwestować np. w aranżację oświetlenia?



Wg mnie np. jakieś delikatne kinkiety dodałyby wnętrzu charakteru , ale też nie przytłoczyłyby go.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
mi się bardzo podoba taki przedpokój


- motyw różyczek bardzo mi się podoba - oczywiście nie każdemu takie coś przypadnie do gustu, ale wrzucam jako inspirację ;) no i druga sprawa taki przedpokój wcześniej musi spełnić wymóg odpowiedniej wielkości, bo do malutkiego korytarzyka taka dekoracja na pewno pasować nie będzie icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Niestety nie o kamieniu dekoracyjnym ę o takim jak ty posiadasz , myśl o czymś takim jak na foto powyżej



Oczywiście się nie obrażam. Takich propozycji jakie były na tym zdjęciu jest całkiem sporo. Ten przeze mnie zaproponowany służy do wypełniania zupełnie innych aranżacji, trudno nawet je ze sobą porównywać. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

Kamień dekoracyjny to już droższa opcja,aczkolwiek również warta uwagi bo wtedy przedpokój będzie się pięknie prezentował. Dodatkowo na suficie polecam halogeny dla wzmocnienia efektu i utrzymania dobrego klimatu.




Właśnie przy remoncie Naszego przedpokoju równiez sugerowaliśmy się ceną i ciężkością materiału z jakim ozdobimy ściany w holu. Nałożenie piaskowca wyszło nabardziej optymalnie, a efekt bardzo ekskluzywny.
Link do komentarza
A ja mam pytanie do doświadczonych:) Czy w hallu dobrze jest postawić szafę typu komandor, czy lepiej w salonie a w przedpokoju? Mam troch miejsca w hallu ale nie tak dużo jak w salonie. Nie chcę, żeby żadne z pomieszczeń było zagracone i myślę w którym miejscy będzie bardziej funkcjonalne. Oczywiście myślę o szafie z lustrem, jeszcze nie wiem czy na całość, czy tylko 1 drzwi...z góry dzięki!
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Na jedną ścianę można zastosować panele dekoracyjne 3D. Wykonane z poliuretanu są lekkie i zarazem trwałe, co jest bardzo ważne w przedpokoju icon_smile.gif
Dzięki nietuzinkowej rzeźbie wyeksponujemy ścianę i nadamy przedpokojowi charakteru. Można je malować co dodatkowo sprawi że wnętrze będzie oryginalne i pasowało do całej kolorystyki.





Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Przeglądając ten temat trudno nie zwrócić uwagi na jeden aspekt: w przedpokoju kluczowe wydaje się oświetlenie, bo mało kto chyba ma ten komfort przestronnego i jasnego przedpokoju. Można mieć najładniejsze dekoracje (różyczki wydają się w porządku), ale w ciemnym pomieszczeniu po prostu nie będzie ich widać. To takie moje przemyślenie tylko ;)
Link do komentarza
Cytat

Dobrym pomysłem na starą boazerię jest pomalowanie jej na biało na wzór skandynawski. Biel powiększy optycznie wnętrze, odświeży je, odmieni. Można to zrobić samodzielnie za pomocą Emalii Akrylowej kolor A400 (biel). To proste rozwiązanie które przyniesie spektakularny efekt.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka



Bardzo proszę o jakieś zdjęcia z takiego "skandynawskiego" malowania.

Ja mam jak najgorsze doświadczenia icon_confused.gif .

Z dziesięć lat temu klient zażyczył sobie takie właśnie optyczne powiększenie przedpokoju - kilkanaście lat wcześniej prawdziwy stolarz zrobił prawdziwie drewnianą zabudowę - szafy, pawlacze, szafka na buty - i resztę obłożył świerkową boazerią: listwy ok. 6-7 cm szerokości z lekko sfazowanymi krawędziami na własne pióro, elegancko oblistwowane tam gdzie trzeba.
Proponowałem wyrzucenie wszystkiego, wygładzenie ścian i pomalowanie na jasny kolor. Gospodarz przeforsował malowanie jasnym kolorem, farbą akrylową właśnie, ale nie Śnieżką - firmy nie pamiętam...
No i się zaczęło icon_eek.gif ...
Mycie, szlifowanie polakierowanej powierzchni i malowanie. Boazeria po tych kilkunastu latach nabrała koloru dość ciemnego miodu i dopiero po trzeciej warstwie kolor jakoś się z grubsza pokazał, aleeee... "wylazły" wszystkie pęknięcia drewna, wszystkie styki listew z narożnikami, ćwierćwałkami, wszystkie szpary pomiędzy listwami - przy piórze i wpuście - nie dawały się zamalować, farba wysychała i pojawiała się znowu CZARNA, "świecąca" szczelina, niewidoczna przy ciemnej desce boazeryjnej, a pojawiająca się przy jasnej desce... Niemożliwa do zamalowania... Powstał pomysł zaklejenia tych szpar białym akrylem z tuby i zamalowania farbą. Po dwóch dniach zabawy efekt był taki, że gospodarz załamany efektem i z puściejszą kieszenią ( wydaną na materiały i robotę) przyznał mi rację i tak pomalowaną boazerię zerwaliśmy ze ścian, rozwalili szafy i po wygładzeniu ścian pomalowali na wymarzony jasny kolor...

Dlatego, przy takiej poradzie, proszę o zdjęcia realizacji wybielenia starej boazerii. Pewnie Wasza farba jest o niebo lepsza od tej star ej sprzed tych ok. 10 lat, której nazwy nie pamiętam - na pewno nie była to byle jaka farba z najniższej półki cenowej - ale wątpliwości, jaki jest efekt, pozostają icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Drewno można na wiele sposobów odświeżyć. Tenn biały kolor to tylko jedno z rozwiazań. Jest równiez wiele lakierów i powłok dających efekt zbliżony - mleczny, rustykalny, z widocznym rysunkiem drewna etc.

Bardziej radykalne rozwiązanie to usunięcie boazerii i przygotowanie podłoża pod kamień dekoracyjny, płytki cegłopodobne etc.

Tu coś do zainspirowania



Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Styl skandynawski, bielenie drewna ma na celu właśnie podkreślenie struktury drewna. Elementy takie jak sęki, styki desek, pęknięcia, bruzdy a nawet dziury po kornikach, są elementami bardzo pożądanymi w takich aranżacjach. Taka jest natura drewna, że ma słoje, sęki, że pracuje i pęka. Chcąc uzyskać powierzchnię „idealną” należy sięgnąć po panele laminowane lub rzeczywiście zdjąć okładzinę.
Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Ciężko jest urządzić przedpokój, a doradzać to już w ogóle, gdy się nie widzi zdjęć. Jak dla mnie bardzo ważne jest rozmieszczenie mebli i wszystkiego co się znajdzie w pomieszczeniu. Ja sam niedługo planuje zrobić remont i myślałem o zastosowaniu się do zasad feng shu, nie tylko do przedpokoju, ale i całego mieszkania, choć z całą resztą musiałabym poczekać, bo brak mi funduszy. Co myślicie o aranżacjach sięgających właśnie po coś takiego? Edytowano przez Redakcja (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Osoby, które chcą zaaranżować romantyczny przedpokój, kupić mogą zestaw białych mebli Paris. Składa się on z szafy z lustrem, szafki na buty i wieszaka, które z płyty MDF, wykonała duńska fabryka Tvilum.



Mi biały kojarzy się raczej z salą szpitalną a nie z romantyzmem, ale o gustach się podobno nie dyskutuje.
Schludnie, poprawnie, surowo - ale czy romantycznie???? No nie wiem icon_confused.gif Edytowano przez nokia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Pod żadnym pozorem nie pozbywaj się drewnianej boazerii! Przecież ona jest super! icon_smile.gif I chyba znowu robi się modna, bo daje taki niesamowity efekt ciepłego, przytulnego wnętrza. Poza tym bardzo łatwo jest ją odnowić - wystarczy pomalować na jakiś inny kolor i już masz nowe, piękne, stylowe wnętrze. Ja również mam na ścianach boazerię i planuję remont generalny domu. Boazeria to w sumie jedyna rzecz, którą mam zamiar pozostawić niemal bez zmian, wszystko inne idzie do wymiany. I zostawienie jej było warunkiem podjęcia współpracy ze specami od aranżacji wnętrz. Jeśliby chcieli coś z nią zrobić (np. wywalić) to bym się ich pozbyła! icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...