Skocz do zawartości

Z czego wybudować ten dom?


Recommended Posts

Witam
Chciałbym się poradzić.

Planuję budowę domu z tego projektu http://pracownia-projekty.dom.pl/dm_rumcajs_n.htm
Projekt Rumcajs N z pracowni Dominanta.

Z czego najlepiej będzie zbudować ten dom waszym zdaniem - potrzebuje opinii jakich materiałów użylibyście i w jakich proporcjach.

Jakie i ile cm ocieplenia pod posadzką.
Ściany zewnętrzne i węwnetrzne z jakiego materiału - jakie szerokości muru + jakie ocieplenie i jaka szerokość ?
Jakie ocieplenie poddasza i ile cm ocieplenia.
Jakie będzie najlepsze źródło ciepła - piec na węgiel, ekogroszek ? Czy może gaz?
Ogrzewanie podłogowe czy same grzejniki ?

Dodam że czytam forum na bieżąco i nie wiem na co się zdecydować - potrzebuję opinii na konkretnym przykładzie domu z projektu.
Dziękuje.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Najlepiej budować z materiałów (ściany zew i wew) takich jak wg projektu, bo wtedy masz już wyliczoną potrzebna ilość a jak zmienisz to będzie trzeba wyliczać od nowa. poleciłbym był bk z tego powodu ,że wszelakie prace jak c.o. czy elektryka robi się z łatwością i przy użyciu niewielkiej siły icon_smile.gif rzeźbi się w bk z dużą łatwością.
Co do ocieleń to w podłodze 15-20 cm min styro (chociaż ja mam 10 cm i wydaje mi się że jest dobrze), do ocielenia poddasza to wełna o współczynniku im niższym tym lepszym - 15 cm wzdłuż krokwi i co najmniej 10 cm w poprzek krokwi.
Co do sposobu opalania to zależy co wg Ciebie się bardziej kalkuluje, przy domku dobrze zaizolowanym to PCi i ogrzewanie podłogowe. piec na ekogorszek nie polecam ze względów finansowych, za te pieniążki które włożysz w piec ,komin itd masz PCi i komfort w użytkowaniu nieporównywalny z piecem na ekogroszek.
Na dach tylko dachówka bo przy blachodachówce będzie bardzo dużo odpadów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...