Skocz do zawartości

Wieje z wentylacji


Recommended Posts

Witam,

Mieszkam w bloku z wielkiej płyty i mam problem, ponieważ z wentylacji mi... wieje. Problem jest głównie w zimie - ściana w której jest kratka wentylacyjna jest ścianą graniczną z korytarzem. Gdy jest zimno staje się to o tyle nieznośne, że wentylacja jest praktycznie cały czas niemal całkowicie zasłonięta (w nocy nie da się spać, bo wieje po nogach). Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną - ilekroć chodzą panowie sprawdzać, czy gaz się nie ulatnia, to każą mi odsłonić wentylację, a jak pytam czemu z niej wieje to wzruszają ramionami... Już nie wiem co mam z tym zrobić.

Jakieś pomysły?
Link do komentarza
Cytat

Uszczelnij drzwi na klatkę, rozszczelnij okna.
To jest taka podręcznikowa rada, ale często pomaga.



Dzięki, spróbuję i zobaczymy czy to coś da... Po rozmowie z sąsiadami wiem, że u nich jest podobnie, więc obawiam się, że niewiele to da...
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 miesiące temu...
Wprawdzie w bloku nie mieszkam, ale ma podobny problem w kuchni. W domu mam wentylację grawitacyjną. W kuchni oddzielny kanał do wyciągu i oddzielny do wentylacji. W tym roku jeszcze tego nie zauważyłam, ale w zeszłym podczas mrozów przez tę dziurę wiało masakrycznie. W najzimniejszych dniach wpakowałam tam... ręcznik. Wiem, niespecjalnie mądre, ale skutecznie. Dlaczego tak się dzieję? Okna szczelne trzyszybowe w większości, wietrzę dość często, ale nawiewników nie mam. Czy to normalne? Czy coś jest źle zrobione?
Link do komentarza
Cytat

Dlaczego tak się dzieję? Okna szczelne trzyszybowe w większości, wietrzę dość często, ale nawiewników nie mam. Czy to normalne? Czy coś jest źle zrobione?



Dlatego - pogrubione.
Jak nie ma nawiewników, to okna powinny być rozszczelnione.

W zasadzie w pomieszczeniu w którym jest wentylacja grawitacyjna, okapu być nie powinno (bo jak działa to jest to wentylacja mechaniczna wywiewna).

Aby zaradzić cofkom z kanałów, należy zamontować na nich "kratki" z zaworami zwrotnymi,np:

lub:

zapobiegnie to także napływowi zimnego powietrza.

dopisałem:

Ps. Zalecam zawór przeponowy (ten pierwszy)- łatwiej go zamontować. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dlatego - pogrubione.
Jak nie ma nawiewników, to okna powinny być rozszczelnione.

W zasadzie w pomieszczeniu w którym jest wentylacja grawitacyjna, okapu być nie powinno (bo jak działa to jest to wentylacja mechaniczna wywiewna).

Aby zaradzić cofkom z kanałów, należy zamontować na nich "kratki" z zaworami zwrotnymi,np:

lub:

zapobiegnie to także napływowi zimnego powietrza.

dopisałem:

Ps. Zalecam zawór przeponowy (ten pierwszy)- łatwiej go zamontować.




Dzięki za radę. Nawiewniki miały być, ale właśnie z uwagi na ew. wwiewanie przez nie zimą zimnego powietrza, zrezygnowałam z nich. Kupię taki zawór w markecie budowlanym? Jak on działa? Pasuje na każdą "dziurę"?
Link do komentarza
Cytat

ale podejście pierwsza klasa, nie dała nawietrzaków bo może wwiewać :hahaha2:

a tak już dywagując, żeby taki układ hulał to może trzeba doprowadzić powietrze w okolice kuchenki jak do kominka :scratching:




Nie ma się co cieszyć icon_biggrin.gif Często tak jest, człowiek czyta, dokształca się, a jak przychodzi co do czego to i tak swoje wie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Może tu poczytaj mają bardzo kilka artykułów na temat wentylacji:
http://kominy-polska.pl/content/21-zakloce...stsze-przyczyny
Co do przepustnicy będziesz ją pewnie miał do pierwszego przeglądu kominiarskiego.

Wydaje mi się że najlepiej napisać skargę do administracji oni wzywają kominiarza który powinien usunąć usterkę.
Czasami trzeba być upierdliwym ale często pomaga.

Ewentualnie mogę Ci podać numer do kominiarza który robi u nas przeglądy. Pamietaj tylko że kominiarz a kominiarz też różnica ale nie będę już pisał o swoich przygodach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...