Skocz do zawartości

Sterowanie oświetleniem zewnętrznym domu za pomocą komputera


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie - wiecie może czy jest jakiś system umożliwiający zarządzanie oświetleniem zewnętrznym domu?
Chodzi mi o włączenie, zmiana natężenia światła, wyłączenie. Możliwość przyszłej rozbudowy tego systemu np. czujniki naświetlenia , zegar itp. Mieliście z tym do czynienia ?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Żartujesz... prawda?

... że nie wiesz czy jest.


Żartuje icon_rolleyes.gif i zaraz, pod innym nickiem dokładnie opisze i nawet zamieści link do strony swojej/zaprzyjaźnionej frmy instalującej takie urządzenia sterujące icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
No niekoniecznie chcę wstawiać linki do zaprzyjaźnionych firm bo po to zadałem pytanie żeby uzyskać jakąś odpowiedź(sensowną). Tematem się nie zainteresowałem do tej pory ale widzę, że mamy tutaj strażników internetu , którzy pilnują czy przypadkiem jakiś spamer nie siedzi na forum i nie pisze jakiś BOOT-owych komentarzy.

Tak jak wspomniałem tematem się nie interesowałem do tej pory, po wpisaniu tej frazy" sterowanie światłem" nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na temat przewidywanych kosztów założenia instalacji oraz samego zakupy części potrzebnych do tego. Jeśli koledzy mają więcej doświadczenia w tej sprawie to proszę podzielenie się swoją opinią tudzież doświadczeniem.

BTW : Chyba żaden automat na forum nie zapoda takiego posta icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif , no chyba, że zatrzymałem się w innej epoce.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Mam pytanie - wiecie może czy jest jakiś system umożliwiający zarządzanie oświetleniem zewnętrznym domu?
Chodzi mi o włączenie, zmiana natężenia światła, wyłączenie. Możliwość przyszłej rozbudowy tego systemu np. czujniki naświetlenia , zegar itp. Mieliście z tym do czynienia ?

Pozdrawiam




Cytat

Tak jak wspomniałem tematem się nie interesowałem do tej pory, po wpisaniu tej frazy" sterowanie światłem" nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na temat przewidywanych kosztów założenia instalacji oraz samego zakupy części potrzebnych do tego. Jeśli koledzy mają więcej doświadczenia w tej sprawie to proszę podzielenie się swoją opinią tudzież doświadczeniem.


Jeżeli czytam ze zrozumieniem to są dwa rożne posty znaczy się dwa różne tematy. W poście pierwszym pytasz czy jest jaki system a w drugim Twoim oście pytasz o koszty.
Czyli jak chcesz kogoś ogłupić to chyba sam siebie.
Jakbyś zadał sensowne i konkretnie z formułowane pytanie to nie było by podejrzeń, a Ty piszesz jakbyś jakąś ściemę chciał zapodać.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...