Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Dlaczego wentylacja źle działa?

Recommended Posts

Od kilku lat mieszkam w nowym domu i od początku mam problemy z jego wentylacją. Najgorzej jest przy rozpalaniu kominka – dym cofa się do salonu. Ostatnio spędziłem zaś dwa tygodnie w starym domu z otwartym kominkiem i tam rozpalanie nie dostarczało takich "atrakcji". Skąd ta różnica?

Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/wentylacja-i-klimatyzacja/porady/18813-dlaczego-wentylacja-zle-dziala

Gość Dotleniony
Mnie się zdaje, że dla tego, że mieszkamy nie na Syberii tylko mamy klimat umiarkowany. Odkąd wprowadzono uszczelki w oknach, zamiast lufcików, to massoni ustalili, że Prawo Newtona ma w budownictwie nie obowiązywać. Walka z grawitacją jest zadaniem każdego Mistrza, który z wiatraczkiem sprawdza ciąg na kratce komina nawet w upał. Normatywne zidiocenie nastało w Polsce za czasów komuny: PN-64/B-03430, bo już wtedy okazało się, że 70 m3/h dla kuchni z gazem wymaga 11 m komina, przy kratkach pod oknem i Tz 12 st C, Tw=20 st C. To podsno w tabeli 2 tej PN. Ale kto to czytał, to widać po dachach budynków. Bo aby zostać "właścicielem" obywateli należało mieć 3 klasy podstawówki i WUML. Teraz opory uszczelek ustaliło pokolenie spadkobierców tych "uczonych" , którym 20 m3/h odebrało rozum. Dla nich 10Pa ciągu komina jest pojęciem abstrakcyjnym no bo:PN-64/B-03430 w świetle Recknagla i danych Extech

Może nowy Sejm wprowadzi do Prawa budowlanego Prawo Newtona, albo ustawowo zmusi, aby gaz 1.5 X cięższy od powietrza leciał do góry ( o ile jest tam komin)?

Rozpalanie raz na jakiś czas, tak też mam takie atrakcje z cofającym się dymem.
To normalne przy wkładach kominkowych, ale dobrze jest przed rozpaleniem wymusić ciąg kominowy otwierając drzwiczki wkładu, choć i to nie zawsze daje dobry efekt.
Powodem tych atrakcji jest wyziębiony komin który częściowo do tego jest na zewnętrznej ścianie.
Całe szczęście że u mnie te atrakcje są minimalne i nie zawsze.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Schematów niestety nie widziałam :| Przerabialiśmy jakiś czas temu ten temat i zdecydowaliśmy się na montowany samodzielnie system ze strony centrumnawadniania. Dobrze zaprojektowany, nie trzeba było się zastanawiać nad każdą konkretną częścią - a to duży problem, jeśli ktoś nie ma zbyt dużo pojęcia o takich systemach, tak jak my. Jak na razie sprawdza sie w porządku, mam nadzieje że tak zostanie :) 
    • Generalnie wykorzystanie wody 'drugi' raz to świetny pomysł, jednak ja cały czas miałabym wątpliwości co do tego, czy na pewno jest ona bezpieczna dla moich roślin.  Zastanawiał się ktoś nad tym, czy jest jakaś możliwość, by coś takiego połączyć z systemem nawadniania, takim automatycznym? W ogrodzie mamy system z centrumnawadniania.com i nie powiem, takie eko rozwiązanie bardzo mnie zainteresowało 
    • Witam Państwa ! Mam inny problem Jestem wdową ,emerytką znajomy ociepla mi  mały stary poniemiecki dom stuletni, połowa bliźniaka  / mieszkam tu od roku z niepełnosprawnym synem , spadek po mężu / od strony północnej styropianem grafitowym grubość 15 cm, górę  tej ściany, poddasze , bok domu/ chcemy ocieplić styropianem białym grubość 5 cm ,żeby wszedł pod wystające dachówki . Jest bardzo wąski brzeg , to jest boczna ściana domu w kształcie trójkąta. Problem mam taki co nakleić na krawędzie styropianu/ na brzeg styropianu grubości 15 cm , będzie doklejony brzeg styropian 5 cm   Może to głupi pomysł , ale na parterze będę miała ocieplony pokój warstwą 15 cm i część pokoju na poddaszu do okna , wyżej będzie styropian grubości 5 cm tj od frontu Front budynku jest od wschodu , tylko parter pod dachem z dachówek,  właściciel w drugiej  części domu  bliźniaka dał  styropian grubości 5 cm
    • Na parkiecie też można. Są specjalne warstwy kontaktowe i gotowe rozwiązania. Jeżeli jednak zerwiesz parkiet będziesz mógł od nowa wypoziomować podłoże i przygotować je jak należy pod płytki. Słuszna uwaga Kolegi retrofood o poziomie. No właśnie - jak zamkniesz drzwi jak dołożysz koleje centymetry?
    • To wciskaj jak będziesz na początku ulicy i wtedy biorąc pod uwagę czas otwierania - akurat podjedziesz. Zrób sobie teścik - mijasz sąsiada co ma zieloną elewację i wciskasz dopiero przycisk na pilocie   Ps. cieszę się, że pomogłem KF to moje hobby i rozwiązania antenowe nadawczo odbiorcze sprawiają mi frajdę.   Sygnalizatory https://allegro.pl/oferta/faac-lampa-230v-faac-led-oryginalna-faac-7022957089?fromVariant=7022957089 Zaoszczędziłeś na antence to teraz wydasz na sygnalizator Pewno masz taki sygnalizator albo coś podobnego https://allegro.pl/oferta/lampa-smart-lemon-led-z-antena-2018-12v-24v-230v-7095137626?fromVariant=7022957089   Na tej centrali czyli Twojej https://allegro.pl/oferta/faac-e045-centrala-sterujaca-model-do-414-plyta-7159980476?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_DIO_pla_dom_budownictwo&ev_adgr=Ogrodzenia+i+bramy+-++Napędy&gclid=Cj0KCQjwho7rBRDxARIsAJ5nhFqplyZI5HgKHqlEWwdk_SEXgpSjPoSB8BGvy_B9Zvu6HMu9XOQug2IaAsRAEALw_wcB może być wyjście na kolejny sygnalizator i gdyby tak było, możesz go dać na rogu ogrodzenia. To już jednak extrawagancja  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...