Skocz do zawartości

Zmiana lokalizacji przepompowni


Recommended Posts

Witajcie,
mam problem: wylot kanalizacji z domu został zrobiony gdzie indziej niż w projekcie. W związku z powyższym zmieni się długość przyłącza kanalizacyjnego (będzie dłuższe), a co za tym idzie lokalizacja przydomowej przepompowni ścieków (mam przeciwspadek, stąd to ustrojstwo). Nic jeszcze nie wkopałam i potrzebuję porady czy mogę to przesunąć na działce.

W załączeniu rysunek. Czerwona to lokalizacja przepompowni na działce wg projektu. Na niebiesko tak jak by to miało wyglądać wg tego co jest zrobione.
Zielony to granica. Oczywiście odległości między granicami zostały by zachowane, chodzi o samo przesunięcie w głąb działki. Kierownik mówi, że można przesuwać, ale nie wiem czy bez zmiany pozwolenia na budowę się obejdzie? Nie chcę mieć później problemu przy odbiorze, że ktoś to zakwestionuje...

Czy ktoś ma dośw z lokalizacją przepompowni (to nie jest oczyszczalnia ni szmabo, tylko plastikowa tuba z pompką - wybaczcie tlumaczenie, ale niektorzy to myla).

dzieki!
pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
No to ładnie się ktoś "lekko" pomylił, o całość prawie długość domu przesunął wyjście kanalizy.
Przepompownie możesz dać w tym miejscu a projekt ,projektem, przecież robi się jeszcze mapę po wykonawczą po skończonej budowie.
Link do komentarza
Tak wiem, ze projektant musi podpisac.
Zmiana byla calkowicie uzasadniona, niestety nie wszystko czlowiek wie na etapie projektu;)

Ja po prostu tak mam, ze nie bardzo wierze kierownikowi i projektantowi zreszta tez, dla nich wszystko jest nieistotne, a jak dzwonie do Nadzoru to kreca nosem :(

Ja moge przepompownie wkopac tam gdzie jest na zagosp. dzialki wrysowana i "dojsc" do niej z wyjscia kanalizy poprzez studzienki kontrolne, grawitacyjnie. Pytanie natomiast brzmi, czy jest sens sie tak bawic. Ale pytanie tez brzmi czy moge ja sobie bezkarnie przesuwac po dzialce? w koncu jak zmienie przepompowni lokalizacje, to czy nie zmienie projektu zagosp. dzialy?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...