Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Czapi

Zimna-ciepła woda w kranie

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam jakiś dziwny problem z ciepłą wodą w kranie.Woda podgrzewana jest w zasobniku -raz dziennie.W obecnej chwili nie mamy cyrkulacji(pompa się zepsuła).Wiem że nie mając cyrkulacji na wode ciepłą trzeba czekać chwilę, np. w oddalonej od kotłowni kuchni.Ale nie w tym rzecz.Od jakiegoś czasu po spuszczeniu zimnej wody, kiedy zaczyna lecieć już ciepła, to w momencie zakręcenia na chwilę kranu(nawet na paręnaście sekund)-ponowne odkręcenie powoduje że znowu zaczyna lecieć zimna woda i po jakiejś dłuższej chwili jest ponownie ciepła.Kiedyś ta ciepła woda jak juz leciała, to chwila przerwy w poborze nie powodowała od razu "ucieczki" tej ciepłej.Co może byc powodem tego?Trochę wkurzające jest to.

Gość stach
Niezaizolowane rurki z ciepą wodą? icon_redface.gif Rurka z zimną wodą styka się z rurką z ciepłą wodą? icon_redface.gif

Cytat

Niezaizolowane rurki z ciepą wodą? icon_redface.gif Rurka z zimną wodą styka się z rurką z ciepłą wodą? icon_redface.gif

Rurki z ciepłą wodą całe w izolacji.

Cytat

Kiedyś ta ciepła woda jak juz leciała, to chwila przerwy w poborze nie powodowała od razu "ucieczki" tej ciepłej.

do Irlandii spierdziela - jak wszyscy......

icon_smile.gif

Cytat

do Irlandii spierdziela - jak wszyscy......

icon_smile.gif

Nosz przecie to u nas miała być ta Zielona Wyspa icon_mad.gif

Cytat

u Was?
to jade do Was icon_smile.gif

He, he... icon_biggrin.gif
No a w kwestii tej wody ....???Pomysły?Sugestie?

Cytat

No a w kwestii tej wody ....???Pomysły?Sugestie?

a spuść ją do szamba - niewdzięcznicę!

icon_smile.gif

PS:
ja tak robię zawsze...

Ale serce mi się kraje jak to robię!
Wydawałoby sie ,że jak juz ciepła woda poszła kranem to jest nadal w rurze i jak za sekund parę odkręce to nadal tam będzie a ona spiep..a icon_evil.gif

Cytat

Od jakiegoś czasu po spuszczeniu zimnej wody, kiedy zaczyna lecieć już ciepła, to w momencie zakręcenia na chwilę kranu(nawet na paręnaście sekund)-ponowne odkręcenie powoduje że znowu zaczyna lecieć zimna woda i po jakiejś dłuższej chwili jest ponownie ciepła.Kiedyś ta ciepła woda jak juz leciała, to chwila przerwy w poborze nie powodowała od razu "ucieczki" tej ciepłej.Co może byc powodem tego?

A ta pompa zepsuta jest wymontowana? prawdopodobnie w obiegu cyrkulacyjnym tworzy się obieg grawitacyjny i ciepła woda spiernicza do zbiornika, a w rurę napływa zimna. Trzeba zamknąć możliwość obiegu.

Cytat

A ta pompa zepsuta jest wymontowana? prawdopodobnie w obiegu cyrkulacyjnym tworzy się obieg grawitacyjny i ciepła woda spiernicza do zbiornika, a w rurę napływa zimna. Trzeba zamknąć możliwość obiegu.

No właśnie wymontowana.Czyli to jest powodem?Prawdopodobnie to sie zaczęlo dziać od tamtej chwili.

Cytat

No właśnie wymontowana.Czyli to jest powodem?Prawdopodobnie to sie zaczęlo dziać od tamtej chwili.

Jeśli masz jakiś zawór w obiegu, to go zamknij. Jesli nie masz, to dodaj na chwilę, kiedy nie ma pompy (w to miejsce).

Albo zakorkować obydwa końce rury.

Cytat

Jeśli masz jakiś zawór w obiegu, to go zamknij. Jesli nie masz, to dodaj na chwilę, kiedy nie ma pompy (w to miejsce).

Dzięki za radę-Forum jak zwykle mnie nie zawiodło icon_wink.gif

Znaczy LUDZIE na Forum! Edytowano przez Czapi (zobacz historię edycji)

i pamiętaj

"Jeśli masz jakiś zawór w obiegu - to go zamknij. "

icon_biggrin.gif

Cytat

Jeśli masz jakiś zawór w obiegu, to go zamknij.

poszło
do Złotych Myśli icon_smile.gif
sorry...

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

OOOO Matko!!!!Panowie icon_biggrin.gif
Zwaliliście mnie z nóg.....zawór zamknę niezwłocznie, a w WC bedę na te grawitację uważać icon_lol.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Bo się ten szerszeń, ...uj już nalatał i chciał dalej iść na piechotę.    Wyjąłeś żądło?   Powinieneś być poddany 48-godzinnej obserwacji. Jesteś tam? Obkładaj sobie lodem. Bo kalosza nie założysz. 
    • No właśnie chyba poproszę kierownika budowy (który był współautorem projektu) żeby mi wysłał bądź przedstawił rozwiązanie na papierze, z jego sygnaturą bo póki co przedstawił rozwiązanie słownie. W projekcie nie ma narysowanego rozwiązania, ani nawet opisu jak łączyć oba budynki. Dlatego chcę tutaj się dowiedzieć jak poprawnie to zrobić żebym mógł mu ewentualnie przedstawić i bym wiedział czy kierownik nie wrzuca mnie na minę, a w razie jakichś problemów będzie chroniony i powie: "panie, a gdzie ja coś takiego narysowałem w projekcie?" i wtedy dupa blada. Brak przedstawionego rysunku i opisu daje zarówno mu jak i mi pole do popisu, tak mniemam.  Odnośnie dylatacji czy to może być na grubość styropianu hydro (10cm) czy jakaś cieńsza warstwa styropianu w miejscu łączenia ścian np. 2cm, czy po prostu warstwa papy którą położę na ścianach piwnicy? Dylatacja rozumiem powinna iść przez całą wysokość łączenia ścian garażu czyli kończąc na parterze w okolicach stropu? Myślałem może nad oparciem na stropie parteru wieńca garażu no ale wtedy dylatacji nie będzie. Z kolei nie wydaje mi się żeby budynki osiadało nierównomiernie skoro ławy garażu w większości będą oparte wgłąb jakieś 80-100cm na gruncie rodzimym (czyli glinie z podsypką zagęszczoną bądź warstwie chudziaka, bo jak wiadomo glina jest gruntem wysadzinowym) a tylko jakieś 100-150 cm ławy po obu stronach będzie zawieszona czy też osiadła na sztucznie zagęszczonym gruncie/podsypce/chudziaku/suchym betonie.
    • Użądlił mnie szerszeń w duży paluch u nogi; skurwesyn-szerszeń siedział w kaloszu! Jakby tego było mało, kwadrans wcześniej widziałem go jak lata - tu wlata, tu wylata, a po kwadransie taka sytuacja. p-i-e-r-d-o-l-o-n-y-s-z-e-r-s-z-e-ń! Ale jestem żywy, nie mam uczulenia, jak widać.
    • Witaj. Jestem laikiem w tych sprawach i postaram się dopytać ale z tego co pamiętam to instalator mówił że: Są to 2 sterowniki pracujące niezależnie. Co do modulacji to widzę na stronie http://pl.documents.junkers.com/download/pdf/file/6720863377.pdf że jest coś na temat modulacji więc chyba ok. Dowiem się i dam znać....
    • Gość Rysiek
      Ostatnio montowałem folie cheapheat.pl i jestem zadowolony. Zamontowałem w garażu i łazience. Ekipa konkretna sprawna. Z terminami są w miarę elastyczni. Co ważne kładą również panele i linoleum. Także kompleksowo. Polecam
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...