Skocz do zawartości

Budynki z drukarek 3D gotowe w ciągu doby


Redakcja

Recommended Posts

Co sądzicie o drukowanych domach? Znalazłem materiał filmowy na którym chińska firma drukuje poszczególne elementy domu, które są składane na placu budowy. Drukarka może wytwarzać elementy o długości 150 m, szerokości 10 m oraz wysokości 6 m. A co z elementami konstrukcyjnymi, które do tej pory łączyły właściwości stali i betonu?

Pozdrawiam
Marcin

Link do komentarza
Na naszych oczach tworzy się przyszłość budownictwa tego wieku. Co prawda to są dopiero początki co widać na video (takie same modele, małe powierzchnie), aczkolwiek wraz ze wzrostem zainteresowania będą się prężnie rozwijać. Prawdopodobnie Amerykanie, którzy budują domy z drewna za jakiś czas zaczną używać właśnie takiej technologii aby stawiać domy. Oczywiście nie można zapomnieć o Japonii i częstych kataklizmach. To jest piękna technologia, przyspieszy rozwój miast. Być może nawet powoli rozwiąże problem slumsów. Gdyż takie domy będą tanie w produkcji. Tym bardziej, że materiały do produkcji tych domów mogą zostać wykorzystane materiały z odzysku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

jeszcze sporo czasu upłynie zanim ta technologia faktycznie wejdzie do powszechnego użytku, jeśli w ogóle wejdzie


Jak dla mnie to teraz coraz mniejsze znaczenie ma praca ludzka, jeżeli ktoś chce pracować to musi się uczyć... programowania maszyn... chociaż są rzeczy których maszyna nie zrobi icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jak dla mnie to teraz coraz mniejsze znaczenie ma praca ludzka, jeżeli ktoś chce pracować to musi się uczyć... programowania maszyn... chociaż są rzeczy których maszyna nie zrobi icon_biggrin.gif


Ale te maszyny to ktoś też musi zrobić, więc praca i wiedza ludzka była, jest i będzie w cenie.
Link do komentarza
Dom w ciągu doby....marzenie, ale chyba raczej nie dożyję czasów, kiedy ta technologia stanie się u nas powszechna.

Swoją drogą nie wiem czy bardziej mnie przeraża czy mi imponuje ten postęp technologiczny, czasem tego nie ogarniam,. Drukują domy, drukują brakujące elementy np czaszki, które wszczepiają ludziom.....pewnie latające auta też są już tylko kwestią czasu....a może już są tylko ja o tym nie wiem :-)

Następne pokolenia będą żyć w na prawde ciekawych czasach Edytowano przez agata1985 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...