Skocz do zawartości

Teriva z wypełnieniem wewnętrznym


Recommended Posts

Po tym jak nasz konstruktor doszedł do wniosku że wylewany strop odpada (zbyt duże odstępy od ścian nośnych) i będzie teriva, pomyślałam sobie czy nie dało by się wypełnić czymś tych pustaków stropowych. Czy ktoś z was praktykował coś takiego np. wypełnienie perlitem - poprawa ciepłoty i akustyki.

Co o tym myślicie ?
Link do komentarza
Podejrzewam, że gra nie warta świeczki.
Po pierwsze trza by było ten perlit wpychać pod ciśnieniem aby wypełnił wszystkie kanały, a po drugie więcej rozsypiesz na boki niż do środka władujesz. Już lepiej zrobić to za pomocą styropianu.
Link do komentarza
Tak luźno dywaguję bo skoro robi się bloczki ścienne z wypełnieniem np. Hotblok, Heluz Family 2in1 i pewnie kilku jeszcze innych producentów to czemu nie wykorzystać tej pustej przestrzeni bloczka stropowego. Aż żal aby się tyle wolnego i nieużywanego miejsca marnowało icon_smile.gif Jeszcze pomyślałam o pianie PUR jako wypełnieniu - wiem wiem .. koszty takiej zabawy walą po twarzy z liścia icon_smile.gif

Kwestia urobienia się po uszy to już inna bajka. Raczej zastanawia mnie problematyka techniczna takiego stropu - skraplanie się wody/pary wodnej wewnątrz przestrzeni powietrznej, akustyka, jakieś niekontrolowane ugięcia, mniejsza grubość potrzebnego ocieplenia stropu (jeżeli poddasze jest nieużytkowe). Widzę raczej że nikt takiego cudaka nie przerabiał, albo przynajmniej nieliczni.
Link do komentarza
Cytat

Widzę raczej że nikt takiego cudaka nie przerabiał, albo przynajmniej nieliczni.



Nakład prac nijak nie przedłoży się na oczekiwane efekty;
- akustyka w zasadzie nie zmieni się,
- ocieplenie (samego stropu) będzie dokładnie takie samo, jeśli nie mniejsze,
- ryzyko kondensacji pozostanie niczym nie zakłócone.

Jedyny namacalny zysk, to ograniczenie powierzchni mieszkalnej dla ewentualnych nieproszonych organizmów.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Ale pustaki stropowe z ceramiki mają akurat całkiem niezłą izolację termiczną. U mnie jest pustak Porotherm 19/62,5 (czyli 19 cm grubości pustak + 3 cm betonu). Poddasze mam akurat użytkowe, ale jeszcze nie używam, więc też nie grzeję. Nie ciągnie mi zimne powietrze w zimie, nie mam problemów z wilgocią na suficie. Akustyka też jest bardzo dobra - odbyliśmy na poddaszu kilka głośniejszych imprez z muzyką i jak się schodziło na dół to nie miało się uczucia przebywania na dyskotece... Moim zdaniem nie ma więc sensu wypełniać niczym pustaków, bo to dodatkowa (żmudna!) robota, do tego podniesiesz masę całkowitą stropu, a w jakiś szokujący sposób nie poprawisz ani termiki ani akustyki. IMHO szkoda pieniędzy... icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...