Skocz do zawartości

Montaż rolet itp - jaki sprzęt


yakuza144

Recommended Posts

Witam. Zaczynam dorywczo zajmować się montażem rolet, żaluzji, żaluzji zewnętrznych, moskiteri itp

W związku z tym zastanawiam się nad zakupem elektronarzędzi. Na pewno będę potrzebował wkrętarki i wiertarki. Co polecacie? Na oba sprzęty mogę wydać maksymalnie 1200zł - 1300zł

Bardzo proszę o pomoc co do wyboru elektronarzędzi. Czy potrzebna mi będzie młotowiertarka, czy wystarczy zwykła wiertarka z udarem ? Jestem zielony w kwestii elektornarzędzi więc liczę na Waszą pomoc.

Zastanawiałem się nad:
Makita HR2470 + Hitachi DV14DCL2

co Wy na to ?

Pozdrawiam

Link do komentarza
dziękuję za pomoc koledze wyżej icon_smile.gif kolega pewnie jak zaczynał, był od razu najlepszy w swoim fachu i pominął fazę nauki icon_smile.gif na narzędziach się nie znam, mam podstawową wiedzę o montażu, ale nic. widzę że na tym "forum" nie znajdę pomocy, tylko prześmiewaczy. proszę o przeniesienie tego tematu do kosza, jeżeli takowy istnieje icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

dziękuję za pomoc koledze wyżej icon_smile.gif kolega pewnie jak zaczynał, był od razu najlepszy w swoim fachu i pominął fazę nauki icon_smile.gif na narzędziach się nie znam, mam podstawową wiedzę o montażu, ale nic. widzę że na tym "forum" nie znajdę pomocy, tylko prześmiewaczy. proszę o przeniesienie tego tematu do kosza, jeżeli takowy istnieje icon_smile.gif


Strach odpisywać na Twoje posty , zważywszy na Twój nick icon_biggrin.gif
Nikt od razu nie jest mistrzem w swoim fachu, ale jak wspomniałeś "faza nauki" gdybyś miał jakieś przyuczenie w tym fachu to podglądnąłbyś fachowca jakimi narzędziami operuje icon_smile.gif a Ty kolego chcesz dorywczo to wykonywać, kto Cie zatrudni? jaka dasz gwarancje na swoje usługi? zastanów się nad tym dobrze bo możesz więcej stracić niż zarobić.
I piszę to nie z punktu prześmiewcy forumowego tylko z dobroci o Twoje finanse.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo proszę o pomoc co do wyboru elektronarzędzi. Czy potrzebna mi będzie młotowiertarka, czy wystarczy zwykła wiertarka z udarem ? Jestem zielony w kwestii elektornarzędzi więc liczę na Waszą pomoc.



Wiertarka z udarem? Se nie żartuj. Za 1300 PLN nie skompletujesz sprzętu.


A co z napędami? Kto podłączy, pomierzy, wystawi papier? Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zaczynam dorywczo zajmować się montażem rolet, żaluzji, żaluzji zewnętrznych, moskiteri itp

W związku z tym zastanawiam się nad zakupem elektronarzędzi. Na pewno będę potrzebował wkrętarki i wiertarki. Co polecacie? Na oba sprzęty mogę wydać maksymalnie 1200zł - 1300zł

Bardzo proszę o pomoc co do wyboru elektronarzędzi. Czy potrzebna mi będzie młotowiertarka, czy wystarczy zwykła wiertarka z udarem ? Jestem zielony w kwestii elektornarzędzi więc liczę na Waszą pomoc.

Zastanawiałem się nad:
Makita HR2470 + Hitachi DV14DCL2

co Wy na to ?

Pozdrawiam



To zależy do czego co będziesz montował.
Jak do żelbetu czy betonowych nadproży to ci sie przyda - kup przede wszystkim porządne wiertło
Młotowiertarkę kupiłem sobie w biedronce za 130 zł - do 20cm wiertłem fi 10 wchodzi w beton B20 jak w masło.
Bloczki betonowe na wylot w mniej niz 50 sekund.
A akumulator - sprawdź czas ładowania baterii

A do wkrętarki koniecznie kup sobie bity z napisem "STANLEY" ( 4zł krótki-6zł podwójny długi/ szt)rewelacja - ponad 2000 wkrętów i nawet zarysowania nie ma.

I powodzenia życzę w rozwijaniu firmy !

PS.
HITACHI DV14DCL2 - moim zdaniem za słaba. Do skręcania mebli ok ale nie do takiej roboty.
Ja mam wprawdzie Sparky BR 15E ale Volty te same - do przewiercania drewna i "obsługi" bitów ok - ale do betonu czy cegły to tego nie widzę

A jak już przy akumulatorach jesteśmy - to trochę ponad kwotę co chcesz sobie kupić ale sprawdź zestaw
narzędzi Combo Li-Ion Makita DK1890 zauważ, że mają 18 volt.. no i z kablami nie masz problemu - a na budowie nie zawsze mają prądy ;)

I jeszcze coś fajnego znalazłem na stronie boscha icon_smile.gif ciekawe czy coś dobierzesz...

A jak już rozbujasz firmę to zainwestuj w protool-a

Na tej stronie masz masę innych wkrętarek - miłej lektury i porównywania icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam. Zaczynam dorywczo zajmować się montażem rolet, żaluzji, żaluzji zewnętrznych, moskiteri itp

W związku z tym zastanawiam się nad zakupem elektronarzędzi. Na pewno będę potrzebował wkrętarki i wiertarki. Co polecacie? Na oba sprzęty mogę wydać maksymalnie 1200zł - 1300zł

Bardzo proszę o pomoc co do wyboru elektronarzędzi. Czy potrzebna mi będzie młotowiertarka, czy wystarczy zwykła wiertarka z udarem ? Jestem zielony w kwestii elektornarzędzi więc liczę na Waszą pomoc.

Zastanawiałem się nad:
Makita HR2470 + Hitachi DV14DCL2

co Wy na to ?

Pozdrawiam




Jezeli nie znasz sie na elektronarzędziach to jakim cudem chcesz sie znac na montażu i zasadach działania rolet pracuje już o 8 lat i nadal mnie zaskakują pewne rzeczy jeżeli chcesz zarobić na chleb to musisz znać sie na tym co robisz.Montaż rolety zewnętrznej do okna zajmuje około 15-20 min na sznurek a narzędzia jakimi sie posługuję to makita wiertarka udarowa 700zl wiertko wkrętarka z 2 baterie 3mh 1200zl plus mala wkrętarka 500zł aby dojść w nietypowe miejsca na przyklad w nad prozach roletowych. Najwięcej klientów jest z polecenia bo rynek jest przepełniony fachowcami ;]
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Makita zdecydowanie jest dobrym sprzętem, ale rozważ też intensywność swojej przyszłej pracy. Tak jak wyżej powiedziano montaż rolet to robota na kilkanaście minut, więc sprzętu nie będziesz mocno hartować. Ja bym na twoim miejscu rozejrzał się za średnią półką, np. Tryton. Mówię tu o sprzęcie ani dla amatora, ani dla profesjonalisty pracującego elektronarzędziami długi i nieprzerwany czas. Takie półprofesjonalne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...