Skocz do zawartości

Projekt DM Rumcajs N


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem nowy, planuję najpierw zakup działki a potem budowa domu z tego projektu:
http://pracownia-projekty.dom.pl/dm_rumcajs_n.htm

Ten projekt to trafienie w sedno tego czego szukaliśmy. Czy są tu jakieś osoby, które zakupiły ten projekt?

Bardzo prosiłbym o informację czy ktoś buduję już taki dom oraz co sądzicie o tym projekcie.

Jaki będzie mniej wiecej koszt wybudowania takiego domu w stanie surowym otwartym, zamkniętym oraz z wykończeniem do wejścia.



Pozdrawiam
Link do komentarza
Po pierwsze to czy taki domek będziesz mógł wybudować na tej działce, sprawdzałeś WZ czy ustalenia MPZP?
Tak na pierwszy rzut oka na projekt to za dużo kominów i okien dachowych.
Jakimi środkami dysponujesz na budowę tego domku?
No jeszcze co do tego dachu, ładny on jest ale i tak samo drogi jak ładny icon_biggrin.gif i mało funkcjonalny bo zabiera dużo miejsca na poddaszu.
Link do komentarza
Działki aktualnie szukam w dobrej lokalizacji - przebieram z ofert, nie śpieszę się mam czas - czyli rozumiem że przy zakupie działki muszę sprawdzić wcześniej WZ lub ustalenia MPZP czy będę mógł wybudować taki dom tak ? Tzn co może być problemem że jest tyle okien dachowych czy kominów ??
Środki na dom aktualnie jest to 200 tyś na działke + surowy stan a reszte na wykończenie z biegiem czasu w ciągu 3-4 lat - taki mam plan, nie mam ciśnienia że już muszę mieć, tylko stopniowo co zarobię włoże w wykończenie domu - jest to możliwe do realizacji ?
Z miejscem myślę że mi będzie odpowiadało ze względu na parter i poddasze licząc razem jest i tak dużo miejsca, dużo pomieszczeń itd..
A dach no właśnie, tak się spodziewałem że tani nie będzie a mianowicie mniej więcej ile będzie kosztował ?
Link do komentarza
Cytat

Działki aktualnie szukam w dobrej lokalizacji - przebieram z ofert, nie śpieszę się mam czas - czyli rozumiem że przy zakupie działki muszę sprawdzić wcześniej WZ lub ustalenia MPZP czy będę mógł wybudować taki dom tak ?


Dokładnie musisz przejrzeć WZ albo ustalenia planu, a najlepiej jak skserujesz projekt domu i z tym udasz się do gminy, tam Ci powiedzą czy spełni on wymogi WZ lub MPZP.
Cytat

Tzn co może być problemem że jest tyle okien dachowych czy kominów ??


Każdy komin i każde okno to dziura w dachu którą trzeba bardzo dobrze obrobić a co za tym idzie przy złej obróbce przeciek gwarantowany.
Cytat

Środki na dom aktualnie jest to 200 tyś na działke + surowy stan a reszte na wykończenie z biegiem czasu w ciągu 3-4 lat - taki mam plan, nie mam ciśnienia że już muszę mieć, tylko stopniowo co zarobię włoże w wykończenie domu - jest to możliwe do realizacji ?
Z miejscem myślę że mi będzie odpowiadało ze względu na parter i poddasze licząc razem jest i tak dużo miejsca, dużo pomieszczeń itd..


Jeżeli tak planujesz budowę to spokojnie dasz radę.
Pytanie tylko po ile chodzą u Ciebie działki, bo są rejony gdzie i 100 tys za 10a to mało icon_biggrin.gif do tego dochodzą jeszcze podłączenie mediów które w niesprzyjających warunkach mogą też pociągnąć porządnie po kieszeni inwestora.

Cytat

A dach no właśnie, tak się spodziewałem że tani nie będzie a mianowicie mniej więcej ile będzie kosztował ?


To zależy czym będziesz krył.
Trzy lata temu znajomy budował i miał podobny dach do Twojego, krył dachówka ceramiczną Robena i za taki dach zapłacił coś ponad 60 tys. A dolicz jeszcze ile będzie kosztowało jego wykończenie od wewnątrz? Dużo odpadów i droga robocizna bo wszystko trzeba przycinać.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli tak planujesz budowę to spokojnie dasz radę.
Pytanie tylko po ile chodzą u Ciebie działki, bo są rejony gdzie i 100 tys za 10a to mało icon_biggrin.gif do tego dochodzą jeszcze podłączenie mediów które w niesprzyjających warunkach mogą też pociągnąć porządnie po kieszeni inwestora.



Myślę że minimalna działka na taki dom to 7 ar.
Działkę planuję kupić w przedziałach 50-80 tyś za 7-12 ar przynajmniej częściowo uzbrojoną.
Jak się przedstawią poniesione koszty domu w stanie surowym otwartym czy jestem wstanie się zmieścić w 200 tyś z działką ??

Cytat

To zależy czym będziesz krył.
Trzy lata temu znajomy budował i miał podobny dach do Twojego, krył dachówka ceramiczną Robena i za taki dach zapłacił coś ponad 60 tys. A dolicz jeszcze ile będzie kosztowało jego wykończenie od wewnątrz? Dużo odpadów i droga robocizna bo wszystko trzeba przycinać.



Jaka to jest dachówka na zdjęciu w projekcie i jakiej firmy ? - Można to stwierdzić ?
Link do komentarza
Cytat

Myślę że minimalna działka na taki dom to 7 ar.
Działkę planuję kupić w przedziałach 50-80 tyś za 7-12 ar przynajmniej częściowo uzbrojoną.
Jak się przedstawią poniesione koszty domu w stanie surowym otwartym czy jestem wstanie się zmieścić w 200 tyś z działką ??



Jaka to jest dachówka na zdjęciu w projekcie i jakiej firmy ? - Można to stwierdzić ?


Drogie działki masz, u mnie wołają 20-30 zł za m2.
Co do wielkości działki znowu kłania się MPZP bo on między innymi określa to.
Te 200 tys może Ci braknąć, gdyby bez działki to kto wie icon_biggrin.gif
Co do dachówki to może być to ceramiczna jak również i cementowa.
Np ta, cementowa Brassa Tegalit

Albo ceramiczna Nelskamp Nibra
Link do komentarza
Bardzo ładny projekt i do tego zwarta konstrukcja co korzystnie wpływa na akumulację ciepła. Nie widzę informacji o technologi w jakiej ma być on wybudowany ale jeżeli wymurujesz go z betonu komórkowego to powinieneś być bardzo zadowolony, ta zwarta bryła plus doskonałe właściwości bk znacząco wpłyną na koszty ogrzewania.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładny projekt i do tego zwarta konstrukcja co korzystnie wpływa na akumulację ciepła. Nie widzę informacji o technologi w jakiej ma być on wybudowany ale jeżeli wymurujesz go z betonu komórkowego to powinieneś być bardzo zadowolony, ta zwarta bryła plus doskonałe właściwości bk znacząco wpłyną na koszty ogrzewania.


Projekt domu ładny, ale co do tego że bryła domu ma wpływ na akumulacje ciepła to bym podyskutował.
Do energooszczędnych z pozycji takiej jaka jest w projekcie to na pewno nie jest domem energooszczędnym a to ze względu na lukarny, balkony i dach. W takim kształcie jaki jest ten dach to jedyny plus jego to wygląd, pisze to pod katem owej akumulacji ciepła.
Oczywiście że można ten domek wybudować tak aby był energooszczędny ale to będą spore wydatki, mniejszymi nakładami można wybudować domek o zwartej bryle i prostym dachu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...