Skocz do zawartości

Taras na płycie z betonu wykonany samodzielnie


Recommended Posts

Zdecydowaliśmy się wybudować taras tradycyjnie, na płycie z betonu. Postanowiłem samodzielnie ułożyć płytki. Chcę się przekonać, czy można uniknąć odpadania płytek - mówi Janusz, Członek Klubu Budujących Dom, który użytkuje taras od 4 lat.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/tarasy-i-balkony/a/18301-taras-na-plycie-z-betonu-wykonany-samodzielnie

Link do komentarza
Gość Krzysztof Poznań
Również mam taras 24 m2 prostokąt typowo od południa, latem w pełnym słońcu nie da się wysiedzieć ale wieczorami płytki są ciepłe do 1 w nocy. tak było 7 lat i odłożyłem na markizę, rok temu siedziałem całe lato na tarasie ale zauważyłem ze płytki dają głuchy odgłos więc coś sie zle dzieje.Taras z betonu zatarty maszynowo zagruntowany i wymalowany preparatem Atlas beton kontakt i klej elastyczny na zewnątrz
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 2 lata temu...

Mam niezadaszony taras betonowy od południa, jakieś 5 lat temu ułożony został na nim gres, po 2 latach pierwsze płytki zaczęły "głucho odpowiadać", w tym roku skułem całość (w zasadzie wszystkie same odeszły). Konsultowałem się z wieloma płytkarzami w sprawie ponownego ułożenia - wszyscy twierdzą, że płytki na tarasie wcześniej czy później ale ZAWSZE odpadną. Także żadnych płytek już nie będzie. Najprawdopodobniej zrobię zacieraną wylewkę a na niej posadzkę epoksydową lub zwykłą farbę do betonu.

Link do komentarza
18 minut temu, anpi napisał:

    Konsultowałem się z wieloma płytkarzami w sprawie ponownego ułożenia - wszyscy twierdzą, że płytki na tarasie wcześniej czy później ale ZAWSZE odpadną. 

A ja zauważyłem że nawet wewnątrz, jesli chce się odspoić płytkę od posadzki to wystarczy postawić na niej garnek z wrzątkiem i poczekać aż woda wystygnie. Jeśli za pierwszym razem nie "puści" to za drugim na pewno.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...