Skocz do zawartości

Ziemia orna -Zabudowa zagrodowa


Mario71

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników tego forum.
Mam pytanie, jestem właścicielem ziemi ornej 1ha, ziemia klasy 3.Chciałem przekwalifikować na działki budowlane, ale niestety w gminie brak jest planu zagospodarowano przestrzennego i powiedziano mi że mogę złożyć wniosek o warunki zabudowy zagrodowej.Czy po otrzymaniu zgody nie będzie problemu z podzieleniem później na np 6 mniejszych działek?Czy to dobra kolejność?
Ziemia jest w kształcie prostokąta 45 szerokość -250 długość, jeden wjazd z drogi krajowej.Ile muszę przeznaczyć na drogę i ile z tego można zrobić działek? Edytowano przez Mario71 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Chodzi o doradzenie mi jakie w moim przypadku będzie najlepsze rozwiązanie.

Cytat

Nic nie piszesz o otoczeniu. Jest tam gdzieś blisko inna zabudowa? Bo coś mi się wydaje, że zabudowa zgrodowa, to jednak różni się od handlu działkami.



Na przewciw głównej drogi są zabudowania ( droga gminna ), a po mojej stronie dwie działki wcześniej jest zabudowa.

Edytowano przez Mario71 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Budować jako rolnik (jeśli spełniasz wszystkie warunki "bycia" rolnikiem" i owszem.
Przekształcić na budowlane i ewentualny podział na działki z prawem do zabudowy - za zgodą ministra.
W stanie obecnym, można podzielić na działki nie mniejsze jak 3.000m2 i też na nich budować będą mogli rolnicy (tylko).

Link do komentarza
Cytat

Budować jako rolnik (jeśli spełniasz wszystkie warunki "bycia" rolnikiem" i owszem.
Przekształcić na budowlane i ewentualny podział na działki z prawem do zabudowy - za zgodą ministra.
W stanie obecnym, można podzielić na działki nie mniejsze jak 3.000m2 i też na nich budować będą mogli rolnicy (tylko).


Przekształcić na budowlane , kiedy przez złożeniem wniosku o zabudowę zagrodowa?
Link do komentarza
W mojej gminie były cztery sąsiednie działki (budowlane) do sprzedania, po podziale własnosci gminnej. Kupił je jeden gość, dziany facet i chciał je scalić, żeby mieć więcej terenu, bo położenie miały dość atrakcyjne. A wtedy burmistrz pokazał mu figę i zapowiedział, że dopóki pełni urząd, żadnego scalenia nie bedzie, bo po to je wydzielił, żeby nie scalać. No i są sobie działki, facet ma za dużo pieniedzy, żeby budować dom na małej, bo to poniżej jego ambicji. Chciał postawić dom częściowo na jednej i częściowo na drugiej. Ale gmina się nie zgodziła.

Stąd też mój post. Gmina nie wyda Ci warunków zabudowy dla trzech działek, bo potrzeby mieszkaniowe jako rolnik będziesz miał zaspokojone po wybudowaniu jednego domu i to wszystko. Nic im nie zrobisz, jak Ci nie pozwolą budować na następnych. Ot, taka polityka. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
1. Przepisy już od dawna stanowią, że nie można wydać decyzji o WZiZT jeśli grunt wymaga decyzji o przekształceniu, a tam jest grunt III klasy - czyli pod ochroną, czyli wymagana jest decyzja, a teraz dodatkowo zgoda ministra.

2. Zabudowa zagrodowa dla rolników, nie wymaga przekształceń gruntu.

3.. Rolnik to taki ktoś kto ma;
- wykształcenie rolnicze,
- posiada nie mniej niż 1ha użytków rolnych,
- prowadzi w danej gminie gospodarstwo rolne - mogą wymagać 5 lat,
- jest w niej zameldowany (uznaniowo w gminie sąsiadującej) - mogą wymagać 5 lat.

4. Na tej ziemi, raczej, nie da się zarobić (jako budowlanej).



Ktoś Cię wpuścił w nieplewione maliny icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

..... mam 0,992h ,



icon_eek.gif

Cytat

Ziemia jest w kształcie prostokąta 45 szerokość -250 długość,



45 x 250 = 1,125 ha.

Jak masz ponad 5 lat (musi być Twoja własnością, lub w dzierżawie) to załapujesz się na zaliczenie stażu w rolnictwie, równoznacznym z wykształceniem rolniczym - bo prowadziłeś gospodarstwo rolne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...