Skocz do zawartości

Odległość od lini lasu


Recommended Posts

Witam, proszę o poradę co mogę zrobić.
Ponad 10 lat temu zakupiłem działkę letniskową w Gminie Sulęczyno ( Pomorskie ) z okreslonymi warunkami zabudowy.
Zgodnie z tymi warunkami zbudowałem drewniany dom. W planie zagospodarowania przestrzennego mojej działki znajduje sie linia graniczna zabudowy liczona od lini lasu i wynosi 30 metrów. Mój dom stoi na granicy 30-tu metrów od lini lasu. Obecne przepisy zezwalają na budowę domu w lini 12 metrów od granicy lasu. Chciałbym rozbudować dom w kierunku lasu. Ale stare przepisy i obowiazujacy plan zabudowy mi to uniemozliwiają. Czy jest możliwe, aby plan zagospodarowania działki zaktualizować ? Czy mam podstwawy prawne zgłosic do Gminy wniosek o zmiane planu zagospodarowania przestrzennego tylko mojej działaki, czy wiąże sie to z koniecznością zmiany planu zagospodarowania wszystkich sasiednich działek? Czy Gmina może wydac decyzję odmowną, tłumacząc sie np: brakiem środków finansowych i czasu? Czy mogę zrobić to na własny koszt, wyznaczając nowe granice zabudowy przez geodetę? Proszę o wsparcie, gdyż zamierzam przystapić do tych działań.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...