Skocz do zawartości

Kominek z płaszczem - problem


Recommended Posts

Witam,

Mam następujący problem:
Kominek z płaszczem wodnym - wczoraj wieczorem napaliłem i zapomniałem, że zawór powrotny za pompą był zamknięty. Oczywiście woda się zagotowała, generlanie full pary wodnej, itd. W nocy szybko pobiegłem do piwnicy i otworzyłem zawór.
Sytuacja się uspokoiła, jednak teraz mam taki problem - na sterowniku otrzymuję wysokie temperatury w krótkim czasie a grzejniki są zaledwie letnie.
Sprawdziłem filtry, i pompę - wszystko w porządku tzn filtry czyste a pompa chodzi.
Co może być przyczynątakiego stanu rzeczy?
Czy możliwe jest że coś się zapchało w płaszczu?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Pompkę na najszybszy bieg .


Jest na maksa, ale coś musi być w płaszczu, bo rura nie jest gorąca przed pompą - czyli z płaszcza nie oddaje całej ciepłej wody - czy może być coś z naczyniem zbiorczym - jak mi sięta woda gotowała to trochę zrzuciło do piwnicy a potem parowało w salonie.
Chyba bez rozbiórki obudowy sięnie obejdzie
Link do komentarza
Cytat

Jest na maksa, ale coś musi być w płaszczu, bo rura nie jest gorąca przed pompą - czyli z płaszcza nie oddaje całej ciepłej wody - czy może być coś z naczyniem zbiorczym - jak mi sięta woda gotowała to trochę zrzuciło do piwnicy a potem parowało w salonie.
Chyba bez rozbiórki obudowy sięnie obejdzie


Zawory zwrotne po zagotowaniu wody się zapiekły i pokrzywiły musisz wymienić ,jeżeli są pod obudową to trzeba rozebrać

Spróbuj jeszcze wymienić całą wódę w instalacji .Zalewaj tak żeby odpowietrzyć całość .Ale pewnie to nic nie pomoże ,zawory zwrotne do wymiany .
Kup z mosiężnymi bebechami :
Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
OK, dzięki za podpowiedź - dzisiaj zrobiłem płukanie całej instalacji pod ciśnieniem - wyleciało trochę czarnego syfu.
Rozpalę wieczorem - jeżeli nadal będzie tak samo - biorę sie za demontaż obudowy.

Gdzie znajdująsięte zawory zwrotne?

Pytam bo obudowę mogę łątwo rozebrać do powiedzmy 1,2 m wyskości - potem zaczyna się kamień.
Link do komentarza
Cytat

Gdzie znajdująsięte zawory zwrotne?

Pytam bo obudowę mogę łatwo rozebrać do powiedzmy 1,2 m wysokości - potem zaczyna się kamień.

Zdjęcia z rurami wklej to znajdziemy zawory . Szukaj blisko pompy .


Cytat

Ooooooooo icon_exclaim.gif , jak wóda będzie wymieniana to z chęcią pomogę, może jeszcze Retro się skusi do pomocy icon_lol.gif

icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Gdzie znajdująsięte zawory zwrotne?

Pytam bo obudowę mogę łątwo rozebrać do powiedzmy 1,2 m wyskości - potem zaczyna się kamień.


Poznasz je po kształcie, na pewno one nie maja pokrętła i jest na nich umieszczony symbol strzały pokazujący kierunek przepływu.

Cytat

Na odwyku żem. Do poniedziałku co najmniej, ale chyba się przeciągnie...


A to pech icon_cool.gif
Link do komentarza
Witam,

Poniżej wklejam zdjęcie mojej instalacji, do awarii doszło ponieważ zawór zaznaczony w czerwonym kółku, pozostał zamknięty.

Proszę o wasze uwagi - co można ewentulanie jeszcze zrobić przed rozbiórką obudowy.

Dzisiaj zauważyłem że jak napalę w kominku i załaczy się pompa (55 C) to grzejniki przez moment są gorące, ale po chwili są letnie a temp. w płaszczu rośnie.

Pozdrawiam

photo hosting sites
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Poniżej wklejam zdjęcie mojej instalacji, do awarii doszło ponieważ zawór zaznaczony w czerwonym kółku, pozostał zamknięty.

Proszę o wasze uwagi - co można ewentulanie jeszcze zrobić przed rozbiórką obudowy.

Dzisiaj zauważyłem że jak napalę w kominku i załaczy się pompa (55 C) to grzejniki przez moment są gorące, ale po chwili są letnie a temp. w płaszczu rośnie.

Pozdrawiam

photo hosting sites


Mógłbyś opisać instalację cala zawinięta w izolacji i sprawdzić tą pompę zasilającą czy na pewno pompuje .
A przy kominku tez masz pompę czy tylko ta kolo tego zaworu . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pompa na pewno pompije - odkręciłem tą śrubkępośrodku i siękręci (działają wszystkie biegi). Innej pompy chyba nie mam - ale kominek jest zabudowany więc pewien nie jestem.


To nie daje pewności łopatki mogły się uszkodzić musisz zakręcić zawory wymontować sam napęd (4 śruby po bokach) i obejrzeć i włączyć na kilka sekund czy chodzi ,dopiero zamontować .

Do pompy jest podłączony przewód ten czarny i idzie do czego s tam co to jest ?
Link do komentarza
Cytat

Oto zawór - on się automatycznie otwiera jak poma się włącza. Czy za pompą jest jakiś zawór jeszcze?


W kółku masz zaznaczony zawór zwrotny .



To on mógł się pokrzywić ,trzeba tez zobaczyć
do jakich temperatur może pracować ten elektrozawór może się uszkodził poszczałeś przez niego ten wrzątek ? Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam ponownie,

Korzystając z dłuższego weekendu posprawdzałem ponownie cały układ, tzn: rozkręciłem pompę (wszystko w porządku), wymieniłem zawór zwrotny (stary był dobry), sprawdziłęm elektrozawór (ok), po czym rozpaliłem w kominku.
Objawy jednak nie ustąpiły, tzn temperatura na sterowniku brdzo szbko osiąga 100 stopni (załacza sięalaram) a grzejniki zaledwie ciepłe.
Mam pytanie - gdzie jest umieszczony czujnik temperatury w płaszczu? czy może być tak że jest w jednej z rur, która jest zapowietrzona?
Innym wytłumaczeniem jest uszkodzenie czyjnika - ale jak nie palę to wskazuje poprawnie 19-20 stopni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 7 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...