Skocz do zawartości

Jaki dom za 200.000 zl


Gość Guest_Agnieszka_*

Recommended Posts

Cytat

Czesc :-)

Chciałbym wybudować dom mały parterówke do 100 m2 najlepiej jakby miała 3 sypialnie nie duze moga byc po 8 m2 -10 m2, kuchania, salon, lazienka oraz garaz na jedno auto oprocz tego mysle tez nad podpiwniczeniem tylko nie wiem jakie są tego koszty chce brac kredyt 200.000 w tej kwocie mam zamiar jeszcze zakupic działke niewielka z 600 m2 i pytanie czy te 200.000 zl mi wystarczy ??? icon_confused.gif chodzi mi o stan "pod klucz" i jak w ogole kształtują sie koszty podpiwniczenia ???.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Agnieszka



co prawda bez garażu, troszkę mniej niż 100m2, ale za 200 tys wybudować się da -np. projekt SOSENKA III icon_wink.gif
a dokładnie za 170tys. (pod klucz) wszystkim zajmuje się firma, materiały + robocizna do tego będzie studnia i oczyszczalnia ścieków i sami musieliśmy robić drogę dojazdową... więc akurat wyjdzie jakieś 200 tys. icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

co prawda bez garażu, troszkę mniej niż 100m2, ale za 200 tys wybudować się da -np. projekt SOSENKA III icon_wink.gif
a dokładnie za 170tys. (pod klucz) wszystkim zajmuje się firma, materiały + robocizna do tego będzie studnia i oczyszczalnia ścieków i sami musieliśmy robić drogę dojazdową... więc akurat wyjdzie jakieś 200 tys. icon_wink.gif


Wybacz ,ale nie rozumiem Twojego pytania :bezradny: A czemu to wytłumaczę ,po pierwsze piszesz za 170 tys bo wszystkim zajmuje się firma - to rozumiem,że masz umowę podpisaną z owa firmą na określoną kwotę i zakres robót a po drugie to zajrzałem w Twój dziennik budowy i widzę ,że budowa domku już idzie czyli to pytanie też uważam ,że jest po fakcie. No i co do drogi to też jest ona jak zauważyłem zrobiona do dwóch domków przez Was budowanych,więc nie wiem czy koszty dzieli się na dwa czy jest to koszt doliczony tylko do jednego domu?
Ale cóż pytanie padło to trza odpowiedzieć icon_biggrin.gif , systemem gospodarczym to na pewno by się udało co do budowania przez firmę to różnie jak kupi tanie materiały to może i się uda ,ale przy lepszych materiałach to raczej nie możliwe.No i jeszcze napisz co rozumiesz "pod klucz" bo pod tym pojęciem tez kryją się duże rozbieżności.
Link do komentarza
Cytat

Wybacz ,ale nie rozumiem Twojego pytania :bezradny:



nie rozumiesz - bo go nie zadałam icon_smile.gif

chcesz podyskutować to prosze bardzo icon_smile.gif

jak przeczytasz jeszcze raz poprzedni post to zauważysz że nie ma tam pytania, a odpowiedź na zacytowany wczesniej post... czyli odpowiedź dla tych którzy zadają pytania czy za 200 tys można wybudować dom... jasno to wyjaśniłam?

a co do domu rodziców to jest już w czasie budowy...
mają podpisaną umowę z firmą, na kwotę 152 tys na chwile obecną do stanu deweloperskiego w tym jest już materiał, robocizna + solary, kocioł, ogrzewanie podłogowe itp. na koniec podpisana będzie druga umowa na wykończenie, czyli położenie paneli, kafelek i malowanie ścian. i można się wprowadzać. czyli mowa tu o stanie pod klucz - razem wyniesie 170 tys i nie jest to robione najtańszym kosztem, a materiałami które są w projekcie icon_smile.gif
dodatkowo 16 tys za drogę, 15 tys za oczyszczalnie i 5 tys za studnie.

z tym że nie każdy musi robić 140m drogi wiec owe 16 tys odpada czyż nie?
w naszym wypadku dzieli sie drogę, oczyszczalnie i studnie na 2 domy więc wychodzi jeszcze taniej icon_smile.gif

jasno to wyjaśniłam? icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

nie rozumiesz - bo go nie zadałam icon_smile.gif

chcesz podyskutować to prosze bardzo icon_smile.gif

jak przeczytasz jeszcze raz poprzedni post to zauważysz że nie ma tam pytania, a odpowiedź na zacytowany wczesniej post... czyli odpowiedź dla tych którzy zadają pytania czy za 200 tys można wybudować dom... jasno to wyjaśniłam?

a co do domu rodziców to jest już w czasie budowy...
mają podpisaną umowę z firmą, na kwotę 152 tys na chwile obecną do stanu deweloperskiego w tym jest już materiał, robocizna + solary, kocioł, ogrzewanie podłogowe itp. na koniec podpisana będzie druga umowa na wykończenie, czyli położenie paneli, kafelek i malowanie ścian. i można się wprowadzać. czyli mowa tu o stanie pod klucz - razem wyniesie 170 tys i nie jest to robione najtańszym kosztem, a materiałami które są w projekcie icon_smile.gif
dodatkowo 16 tys za drogę, 15 tys za oczyszczalnie i 5 tys za studnie.

z tym że nie każdy musi robić 140m drogi wiec owe 16 tys odpada czyż nie?
w naszym wypadku dzieli sie drogę, oczyszczalnie i studnie na 2 domy więc wychodzi jeszcze taniej icon_smile.gif

jasno to wyjaśniłam? icon_smile.gif


:ih: Sorki,ale wstyd icon_redface.gif Napisałem tak bo czytałem post Guest_Agnieszka_ na który odpowiadałaś a potem dałem odpowiedź do Twojego posta czyli odpowiedzi. No cóż fajnie to wyszło icon_lol.gif Podyskutować zawsze można icon_mrgreen.gif A tak przez pomyłkę dowiedziałem się troszkę o Waszej budowie. Domki jak i lokalizacja są super a ten widok z góry na cała okolicę jest the best,po prostu jest czego pozazdrościć tongue.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...