Skocz do zawartości

Podłogówka - wodne czy powietrzne?


skorut

Recommended Posts

Witam
Mam nadzieję jeszcze w tym roku ruszyc z budową domu. Etap projektowania, wybierania technologii, materiałów mam już za sobą. Jestem na etapie prowadzenia prac z wykonawcami i pojawiły się u mnie wątpliwości odnośnie technologii ogrzewania. Już tłumaczę.
Dom będzie posadowiony na płycie fundamentowej, wszędzie miało byc ogrzewanie podłogowe wodne zasilane piecem na gaz. Szukając wykonawcy płyty fundamentowej trafiłem na firmę Legalett, która to ma w swojej ofercie płytę fundamentową z systemem grzewczym wodnym lub powietrznym. Prowadząc rozmowy firma ta przekonuje mnie do instalacji ogrzewania powietrznego, wręcz byłem wczoraj na prowadzonej przez nich budowie, gdzie takowe ogrzewanie jest montowane. Ogólnie niby fajna sprawa.
Czy mógłby się wypowiedziec ktoś praktykujący, przedstawic wady i zalety takiego systemu, jak to się sprawdza w praktyce, koszty, itd. W szczególności interesuje mnie porównanie do ogrzewania wodnego.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Na innym forum istnieje od 2004 roku wątek "Legalett - doświadczenia - mieszkańców"
Znajdziesz w nim wszystko - argumenty za i przeciw, psalmy pochwalne na temat technologii i trochę sieczki forumowej jak zawsze icon_biggrin.gif
Myślę że po jego przeczytaniu będziesz mógł sam wyciągnąć wnioski które Ci pomogą podjąć odpowiednią (dla Ciebie) decyzję.
Dużo rozważań dotyczy też samej płyty fundamentowej - jej konstrukcji i posadowienia.
Ta wiedza też Ci się przyda.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...