Skocz do zawartości

Wyburzenie szopki


Recommended Posts

Witam
Na mojej działce stoi szopka z czegły, ma ona fundamenty i znajduje sie na planie działki. Jest jako budynek gospodarczy. Jej stan już jest zły. Zwracam sie do Państwa z zapytaniem czy na wyburzenie jej potrzebuje jakieś pozwolenie, jak tak to jak ta procedura wygląda, czy ponosze jakieś koszty po wyburzeniu jej?? Z góry dziękuje za pomoc
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie temu...
A zamierzasz tam coś kiedyś mieć ? Ja miałam taką 8 metrową szopkę - przybudówkę do domu. Kilka lat się zastanawiałam jak zrobić z niej łazienkę, bo wszystko widać od ulicy. W końcu poszłam do pani architekt, która wszystko wyjaśniła mi co i jak. Zrobiła dokładne plany nowego pomieszczenia - łazienki, łącznie z kotwami łączącymi z nowym budynkiem. Nieco go powiększyła i podwyższyła. Okna musiały zostać mniej więcej tak jak były. Potem przygotowała powiadomienie do Wydziału Architektury, o remoncie dachu. Oczywiście dołączyła plany przebudowy. Pani w Urzędzie powiedziała mi, że mogę remontować ten dach, byleby okna nie były dużo większe. W ten sposób mogłam wyremontować dach. Zaczynając od wymiany fundamentów. Gdybym to zrobiła od zgłoszenia wyburzenia i potem zezwolenia na budowę być może nie dostałabym żadnej zgody bo w planach jest przewidziana blisko mnie obwodnica miasta. Ponieważ był to remont dachu nie musiałam mieć odbioru technicznego i planów instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i gazowej, co znacznie uprościło wszystko. Edytowano przez tamcia (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...