Skocz do zawartości

Porada eksperta dotycząca stanu domu przed zakupem


Recommended Posts

Witam,

chcę kupić segment pod warszawą z przełomu lat 90 i 2000 i chciałabym uzyskać poradę eksperta dotycząca stanu technicznego. W szczególności interesuje mnie stan instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania.

Ogrzewanie tam jest gazowe, jest piec dwufunkcyjny z dużym zasobnikiem. Zależałoby mi żeby fachowiec powiedział czy istniejący piec jest ekonomiczny, czy wypadałoby go wymienić (ewentualnie na jaki). czy można zainstalować kominek, oraz czy to będzie uzasadnione ekonomicznie. Ogólnie w jakim stanie jest dom, czy czekają mnie wkrótce drogie i niezbędne modernizacje.

Ile taka opinia mogłaby kosztować? Zależy mi też na czasie.

Dodam, że nie chodzi mi o jakąś opinię rzeczoznawcy. Chciałabym, żeby ktoś kto się na tym zna, pojechał ze mną (tudzież z mężem) obejrzał wszystko, zajrzał gdzie trzeba i na koniec powiedział: może pani kupić, bo dom jest w dobrym stanie. Piec pani nie zrujnuje bo jest ekonomiczny. Albo, proszę sobie darować zakup, bo w przeciągu paru lat czekają panią duże remonty tego czy tamtego. Ewentualnie, dobrze by było wymienić piec bo ten nie jest ekonomiczny, najlepiej sprawdzi się jakiś typu....

mmonika81@gazeta.pl
Link do komentarza
Art. 62 prawa budowlanego mówi wyraźnie, że wszystkie obiekty budowlane muszą być poddawane okresowej kontroli, w tym również ich wszelkie instalacje, a ich częstotliwość jest szczegołowo opisana. Określone są również wymagane kwalifikacje osób dokonujących kontroli, i tak, wg pkt 5:
5. Kontrole stanu technicznego instalacji elektrycznych, piorunochronnych, gazowych i urządzeń chłodniczych, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. c, pkt 2 i pkt 6 oraz ust. 1b, mogą przeprowadzać osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci energetycznych i gazowych.

Wystarczy więc znaleźć osobę wykonującą przeglądy i pomiary danych typów instalacji.

Namiary na elektryka mogę podać.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...